Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

MHJW: Polacy lepsi od Trójkolorowych
Fot.: Anna Jabłczyk

Polacy wygrywają swój drugi mecz w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po pokonaniu Kanady, dziś po drugiej stronie siatki stanęła drużyna Les Bleus. Team prowadzony przez Vitala Heynena był już w trudnej sytuacji, przegrywając 1:2. Biało-czerwonym udało się jednak doprowadzić do tie-breaka i ostatecznie zwieńczyć całą rywalizację swoim zwycięstwem. Jutro, na zakończenie turnieju, Polacy zmierzą się z reprezentacją Rosji.[Reprezentacje]»

Aleksander Śliwka: Przed nami dwa mecze z silnymi zespołami
Fot.: Anna Jabłczyk

W sobotę i niedzielę reprezentacja Polski rozegra mecze z Francją i Rosją podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w TAURON Arenie Kraków. W pierwszym dniu turnieju Polacy pewnie pokonali Kanadę 3:0. - Przed nami dwa spotkania z silnymi zespołami. Ten turniej jest dla wszystkich dobrym przetarciem przed mistrzostwami świata - powiedział Aleksander Śliwka, przyjmujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Jenia Grebennikov: Popełniliśmy zbyt dużo błędów
Fot.: FIVB

XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Francji otworzyła porażką z Rosją 1:3. Gra trójkolorowych miała swoje plusy i minusy i nawet pomimo słabszej formy Earvina NGapetha podopiecznym Laurenta Tillie prawie udało się doprowadzić do tie-breaka.[Reprezentacje]»

Memoriał Wagnera 2018: Rosjanie znów lepsi od Francuzów
Fot.: FIVB

Memoriał Wagnera od lat jest jednym z ważniejszych siatkarskich wydarzeń na polskiej mapie siatkówki. To święto, którego celem jest uczczenie pamięci jednego z najwybitniejszych szkoleniowców na całym globie, twórcy wielkich sukcesów siatkówki w kraju nad Wisłą - Huberta Jerzego Wagnera. Po raz kolejny turniej rozgrywany jest w krakowskiej Tauron Arenie. Wśród gości nie zabrakło jednej z najbardziej utytułowanych ekip, Rosji, oraz Francuzów, którzy jakiś czas temu wrócili do topowych światowych drużyn. O drugim pojedynku pierwszego dnia mówiono w kategorii prawdopodobnego rewanżu za finał Ligi Narodów 2018, w którym "Sborna" pokonała "Trójkolorowych". W rewanżu Francuzi nie zdołali pokonać rosyjskiej ekipy. Drużyna Siergieja Szlapnikowa potrzebowała czterech setów, aby móc zejść z boiska jako zwycięska ekipa.[Reprezentacje]»

Vital Heynen: Graliśmy bardzo mądrze
Fot.: FIVB

Konfrontacja reprezentacji Polski z Kanadą zainaugurowała XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Biało - czerwoni zwyciężyli 3:0 (29:27, 25:17, 25:19).[Reprezentacje]»

Bartosz Kurek: Dla nas to cenna lekcja
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła udział w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który w piątek rozpoczął się TAURON Arenie Kraków. - To była cenna lekcja. Poziom naszej gry nie był najwyższy. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie lepiej - powiedział Bartosz Kurek, atakujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Michał Kubiak: To nie było porywające widowisko
Fot.: Anna Jabłczyk

W pierwszym dniu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w TAURON Arenie Kraków reprezentacja Polski pokonała Kanadę 3:0. - Cieszymy się z wygranej, chociaż nie było to porywające widowisko. Ważne jednak, że wygraliśmy. Mam nadzieję, że z każdym meczem nasza gra będzie wyglądała lepiej - powiedział Michał Kubiak, kapitan biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Memoriał Wagnera 2018: Otwarcie turnieju dla Polski
Fot.: Anna Jabłczyk

16. Memoriał Jerzego Huberta Wagnera rozpoczął się bardzo udanie dla Polaków. Biało-czerwoni w pierwszym meczu turnieju zmierzyli się z Kanadyjczykami, których pokonali bez straty seta. Niestety wynik nie odzwierciedla wysiłku jaki musieli włożyć nasi zawodnicy. Rywale postawili poprzeczkę wysoko zwłaszcza w pierwszej partii, gdzie w górze mieli kilka piłek setowych. Ostatecznie polska reprezentacja wytrzymała presję. W kolejnych odsłonach dyspozycja wyglądała znacznie lepiej, o czym świadczy wygrana do 17 i 19. Najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich reprezentacjach byli: Michał Kubiak (14 pkt.) oraz duet Nicholas Hoag - Joseph Sclater (obaj po 8 pkt.)[Reprezentacje]»

Premium partner DVV zachwycił halowe reprezentacje
Fot.: FIVB

Deutsche Energie, premium partner Deutsche Volleyball-Verband i główny sponsor żeńskiej reprezentacji, po raz pierwszy w historii zorganizował wspólny event dla obu halowych kadr. W krajowym centrum przygotowawczym w Kienbaum, w którym oba zespoły przygotowują się do zbliżających się meczów towarzyskich w Münster i Bremie (kobiety, 23 i 25 sierpnia), jak również w Lipsku i Dreźnie (mężczyźni, 7 i 9 września), mieli za zadanie zbudować dwa mosty na Jeziorze Liebenberg w ramach rywalizacji. Na konkurs mieli kilka godzin.[Reprezentacje]»

Vital Heynen: Nie lubię memoriału, a memoriał nie lubi mnie
Fot.: FIVB

Dzień przed XVI Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera organizatorzy zapraszali kibiców na trybuny TAURON Areny, a trener reprezentacji Vital Heynen ogłosił, że... nie lubi Memoriału, a Memoriał nie lubi jego. Oczywiście - w żartobliwej formie.[Reprezentacje]»

Marcin Komenda w reprezentacji Polski
Fot.: Anna Jabłczyk

Rozgrywający GieKSy otrzymał powołanie do kadry narodowej.[Reprezentacje]»

Jenia Grebennikov: Popełniliśmy zbyt dużo błędów
Fot.: FIVB

XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Francji otworzyła porażką z Rosją 1:3. Gra trójkolorowych miała swoje plusy i minusy i nawet pomimo słabszej formy Earvina NGapetha podopiecznym Laurenta Tillie prawie udało się doprowadzić do tie-breaka.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane