Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Jakub Kochanowski:  Musimy walczyć o każdą akcję
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Meczem z Serbią na Stadionie Narodowym rozpoczną polscy siatkarze swoją przygodę na tegorocznych mistrzostwach Europy. Kogo spośród wszystkich konkurentów do złota najbardziej obawiają się Polacy? - Na takim poziomie, na jakim gra się na arenie międzynarodowej w seniorskiej siatkówce nie ma właściwie łatwych przeciwników - tłumaczy młody i ambitny środkowy, Jakub Kochanowski.[Reprezentacje]»

Łukasz Wiśniewski: Jesteśmy na dobrej drodze
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

- Celem Polski, tak jak chyba większości zespołów, jest medal. Jeśli tylko zaprezentujemy naszą siatkówkę, myślę, że możemy wygrać grupę, aczkolwiek nie chcę składać deklaracji, by przypadkiem nie obróciły się one przeciwko drużynie - wyjaśnia w kontekście mistrzostw Europy znany świetnie kibicom kędzierzyńskiej ZAKSY, środkowy naszej narodowej kadry, Łukasz Wiśniewski.[Reprezentacje]»

[2017-08-20 00:25:19]
Zwycięstwo 3:1 przeciwko Belgom
Fot.: FIVB

Niemcy zaliczyli pozytywnie próbę generalną przed Mistrzostwami Europy w Polsce (24.08 – 03.09). W ostatnim oficjalnym sparingu przed czempionatem drużyna prowadzona przez Andreę Gianiego przy 2742 widzach zgromadzonych w ÖVB Arena w Bremie wygrała mecz przeciwko Belgom i swojemu byłemu szkoleniowcowi, Vitalowi Heynenowi, 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 28:26). Najlepiej punktującymi w niemieckiej drużynie byli Georg Grozer (30), Christian Fromm (15) i Tobias Krick (12). 20 sierpnia odbędzie się jeszcze jeden mecz towarzyski w tym miejscu, a prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia Andrea Giani poda skład na ME. Transmisja telewizyjna z meczu odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia (19:30), w audycji „Buten un Binnen” w Radio Bremen TV.[Reprezentacje]»

[2017-08-18 12:58:31]
Serbia - Słowenia 3:2 w sparingu
Fot.: FIVB

Serbia pokonała w Belgradzie Słowenię 3:2 (30:28, 25:19, 20:25, 9:25, 15:6) w sparingowym meczu. Spotkanie rewanżowe odbędzie się dziś.[Reprezentacje]»

Laurent Tillie: Zwycięstwo w Lidze Światowej dodało nam pewności siebie
Fot.: CEV

Jednym z faworytów zbliżającego się LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 jest reprezentacja Francji. Zdaniem selekcjonera Les Bleus, najgroźniejszymi rywalami jego podopiecznych w walce o prymat w Europie będą Rosja, Polska, Bułgaria, Serbia i Włochy. Francuzi zagrają w grupie D w Katowicach, z Holandią, Belgią i Turcją. W II fazie turnieju dołączą do nich trzy najlepsze ekipy ze szczecińskiej grupy B.[Reprezentacje]»

Dobry mecz przeciwko Belgii jest ważny
Fot.: FIVB

Na jakim etapie przygotowań znajduje się niemiecki zespół na niespełna tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy (25.08 – 03.09)? 19 sierpnia (19:00) będzie pierwsza odpowiedź, ponieważ reprezentacja prowadzona przez Andreę Gianiego zagra spotkanie przeciwko Belgom w ÖVB Arena w Bremie.[Reprezentacje]»

Rafał Szymura: Mam nadzieję, że wrócimy do kraju z medalem
Fot.: Magdalena Gajek

Reprezentacja Polski w piątek meczem z Kubą rozpocznie swój udział w mistrzostwach świata U23 w Kairze. - Mam nadzieję, że wrócimy do kraju z medalem - mówi Rafał Szymura, przyjmujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Ilias Kurkajew: na mistrzostwach Europy będziemy w jeszcze lepszej formie
Fot.: FIVB

W przyszłym piątek rozpoczyna się LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017. W grupie C w Krakowie zmagać się będą Hiszpania, Bułgaria, Słowenia i Rosja - Jeśli chcemy wyjść z grupy, dwa pierwsze spotkania będą mieć kluczową rolę - mówi Ilias Kurkajew, środkowy Sbornej.[Reprezentacje]»

[2017-08-16 13:31:47]
Egor Bogachev wypadł z kadry na ME
Smutne wiadomości napływają dla młodego Egora Bogacheva i wszystkich fanów BR Volleys: 20-letni przyjmujący nie wystąpi na Mistrzostwach Europy w Polsce (24.08 – 03.09) z powodu kontuzji. W podróży na sparingi w Finlandii Bogachev nabawił się zerwania więzadła w stawie skokowym w lewej nodze, teraz musi pauzować przez trzy tygodnie i tym samym nie wystąpi pierwszy wielki turniej w barwach narodowych.[Reprezentacje]»

Batanov i Weber za Bogacheva i Reicherta
Fot.: FIVB

19 sierpnia o 19 niemieccy siatkarze po raz ostatni w tym roku zaprezentują się swoim fanom na niemieckiej ziemi, grając w ÖVB Arenie w Bremie przeciwko Belgom prowadzonym przez byłego trenera Vitala Heynena (bilety dostępne na ADticket.de). Po niemieckiej stronie zaszły dwie krótkoterminowe zmiany.[Reprezentacje]»

Aleksander Śliwka: jestem zadowolony z pracy na zgrupowaniu
Fot.: Anna Jabłczyk

Polska pokonała Rosję 3:2 w ostatnim dniu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w TAURON ARENIE Kraków i wygrała cały turniej. To był ostatni sprawdzian formy biało-czerwonych przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W niedzielę szansę gry otrzymał Aleksander Śliwka. - Jestem zadowolony z pracy na zgrupowaniu - powiedział przyjmujący.[Reprezentacje]»

Łukasz Kaczmarek: nie można lekceważyć żadnych drużyn podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017
Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski w niedzielę wygrała XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który rozgrywany był w TAURON ARENIE Kraków. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Łukasz Kaczmarek. - Osobiście przepracowałem bardzo dobrze cały okres w Spale. Uważam, że zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Ostateczną decyzję teraz musi podjąć trener – powiedział Łukasz Kaczmarek, atakujący biało-czerwonych.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane