Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje

Premiera biografii Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce
Fot.: Magdalena Kudzia

W środowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce odbyła się ogólnopolska prezentacja książki „Arkadiusz Gołaś – przerwana podróż” – biografii tragicznie zmarłego siatkarza reprezentacji Polski.[Reprezentacje]»

[2017-10-25 18:53:46]
Obradował zarząd PZPS
Fot.: Anna Jabłczyk

Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, między innymi zatwierdzone zostały procedura i kryteria wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn opracowane przez Wydziały Szkolenia i Trenerski oraz Pion Sportu i Szkolenia.[Reprezentacje]»

[2017-10-21 10:20:26]
Aleksa Brdjović wraca do siatkówki
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Po nieco ponad pięciomiesięcznej przerwie, Aleksa Brdjović wraca do siatkówki. U zawodnika zdiagnozowano arytmię serce, jednak najnowsze badania wykazały, że zawodnik jest gotowy do kontynuacji swojej kariery.[Reprezentacje]»

Rozpoczyna się nowa era w światowej siatkówce
Super wiadomości dla siatkarskich Niemiec. Zarówno męska, jak i żeńska reprezentacja od nadchodzącego sezonu wystąpi w nowopowstałej siatkarskiej Lidze Narodów. Oba zespoły jako tak zwany „core teams” będą stałymi członkami do 2024 roku i każdego roku będą zachwycać wszystkich fanów dwoma turniejami w Niemczech. Wkrótce poznamy miejsca rozgrywek, a także przeciwników.[Reprezentacje]»

FIVB zaprezentowało Siatkarską Ligę Narodów
Fot.: FIVB

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zaprezentowała Siatkarską Ligę Narodów, której rozgrywki zostaną zainaugurowane w 2018 roku. Liga zrewolucjonizuje siatkarskie zawody, czyniąc ją jednym z najważniejszych turniejów w historii tego sportu.[Reprezentacje]»

Sportowiec września według Sporthilfe
Fot.: FIVB

Reprezentację w siatkówce mężczyzn wybrano na „sportowców miesiąca” września. Takiego wyboru dokonało Sporthilfe, które wspiera sportowców. Decyzję podjęto na podstawie srebrnego medalu zdobytego podczas Mistrzostw Europy. Po raz pierwszy męska reprezentacja wygrała medal ME i dzięki srebrze wszyscy mają powód do świętowania.[Reprezentacje]»

Amerykanie tryumfują w mistrzostwach strefy NORCECA
Fot.: FIVB

Za nami zmagania w ramach mistrzostw strefy NORCECA. Trzy najlepsze ekipy zapewniły sobie bezpośredni awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Włoszech i w Bułgarii. Wśród tej trójki nie zabrakło miejsca dla Amerykanów, a także dla podopiecznych Stephana Antigi – czyli reprezentacji Kanady.[Reprezentacje]»

[2017-09-28 22:32:02]
Zasady kwalifikacji do IO 2020
Fot.: FIVB

15 września Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) skierowała do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) projekt zasad kwalifikacji do turnieju olimpijskiego Tokio 2020. MKOl ma czas na zaakceptowanie lub odrzucenie projektu do lutego przyszłego roku.[Reprezentacje]»

Arthur Szwarc: naszym celem jest awans na MŚ
Fot.: FIVB

Kanada od jutra będzie walczyła podczas 25. Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCEA) o kwalifikacje na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Kanadyjczyków, brązowych medalistów Ligi Światowej poprowadzi Stephane Antiga. - To bardzo dobry i wymagający trener. Uważam, że takiego szkoleniowca właśnie potrzebowaliśmy. Jest cały czas z zespołem i przeżywa mecz razem z nami. Udziela nam mnóstwo wskazówek. Żaden z zawodników nie czuje się pominięty – mówi Arthur Szwarc, środkowy Kanady, który nie ukrywa, że w przyszłości chciałby zagrać w Polsce.[Reprezentacje]»

[2017-09-21 17:20:41]
Mistrzowie Świata w innym wydaniu
Fot.: Anna Jabłczyk

Równo trzy lata temu kibice zgromadzeni przed telewizorami usłyszeli z ust Tomasza Swędrowskiego słynne słowa „Jesteśmy Mistrzami Świata!”. Dziś, po 3 latach, powiedziałabym, że owszem, jesteśmy mistrzami świata, ale w nieco innej sferze siatkarskiego świata. Mianowicie w zwalnianiu i zatrudnianiu nowych trenerów.[Reprezentacje]»

Ferdinando De Giorgi nie będzie pełnił funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn
Fot.: Anna Jabłczyk

Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej analizowany był sportowy aspekt występu męskiej reprezentacji Polski w sezonie 2017 – szczególnie Ligi Światowej i CEV Mistrzostw Europy w Piłce siatkowej mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017.[Reprezentacje]»

Puchar Wielkich Mistrzów: Brazylia ze złotym medalem. MVP Lucarelli
Fot.: FIVB

Brazylia, Włochy, Iran taka jest kolejność drużyn na podium Pucharu Wielkich Mistrzów, który od 12 do 17 września rozgrywany był w Japonii. Drużyny mecze rozgrywały w Nagoi i Osace. MVP turnieju został wybrany Lucarelli, przyjmujący reprezentacji Brazylii. Dla Canarinhos to już piąty złoty medal wywalczony podczas tych rozgrywek. W gronie wyróżnionych znalazł się także nowy zawodnik PGE Skry Bełchatów - Milad Ebadipour.[Reprezentacje]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane