Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2021-07-23 22:39:03 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Polska - Rumunia 5:0 na sparingu w Szczyrku

Fot. pzps.pl/ Piotr Sumara

Reprezentacja Polski siatkarek rozgrywa w Szczyrku serię meczów kontrolnych z współgospodyniami sierpniowych mistrzostw Europy. Siatkarki Rumunii nie miały wiele do powiedzenia w przegranym 0:3 środowym meczu, Podobnie było dzisiaj. Nasze siatkarki we wszystkich pięciu setach, bo na tyle umówili się trenerzy, zaprezentowały dobrą jak na ten okres przygotowań formę.

Polki zaczęły spotkanie od serii świetnych obron, które kontratakami na punkty zamieniły Malwina Smarzek i Magda Stysiak. Właśnie te dwie nasze potencjalnie najmocniejsze w ataku siatkarki wystawił w pierwszej szóstce trener Jacek Nawrocki. Jest to jeden z wariantów ustawienia naszego zespołu podczas mistrzostw Europy. Po kontrze ze środka Weroniki Centki było 9:3. Rumunki próbowały stawiać opór, ale przewaga na siatce naszych siatkarek w tej partii była przytłaczająca. W drugim secie Malwinę Smarzek zmieniła Martyna Łukasik, a Julię Nowicką Katarzyna Wenerska. Nie zmieniła się natomiast jakość gry polskiej reprezentacji, która prowadziła 8:2. Rywalki ponownie próbowały wykorzystać ofiarną grę w obronie, ale nasze siatkarki odpowiadały blokiem i dobrą zagrywką. Po asie serwisowym Magdy Stysiak było 20:14, a po kiwce w jej wykonaniu set się zakończył.

Od początku kolejnej partii na boisku zobaczyliśmy Monikę Fedusio i Agnieszkę Kąkolewską, które dobrą grą umiejętnie wkomponowały się w zespół. Rumunki zagrały skuteczniej w ataku, więc różnica punktowa nie była tak wysoka jak w poprzednich setach. W ostatniej akcji nietypowym zagraniem popisała się Maria Stenzel, która dołem wystawiła krótką Agnieszce Kąkolewskiej. W pierwszym dodatkowym secie rywalki dzięki dobrej zagrywce i blokowi wyszły na prowadzenie 3:8. Straty zostały odrobione z nawiązką gdy na zagrywce stanęła Martyna Czyrniańska. Nasza młoda przyjmująca opuściła pole serwisowe przy wyniku 9:8. Od tego momentu wszystko wróciło do stanu z poprzednich setów. Nasze siatkarki przeważały w każdym elemencie i pewnie wygrały. W tie – breaku rywalki nie istniały, a występ na pozycji przyjmującej libero zaliczyła Martyna Grajber.


Polska – Rumunia: 5:0 (25:16, 25:18, 25:20, 25:21, 15:6)

Składy zespołów:

Polska
: Grajber, Stysiak, Smarzek, Nowicka, Centka, Ziółkowska, Stenzel (L) oraz Łukasik, Wenerska, Szlagowska, Fedusio , Stencel, Jagła (L), Czyrniańska; trener: Jacek Nawrocki

Rumunia: Balintoni, Orlandea, Ionescu, Matei, Curastu, Budai – Ungureanu, Ciucu (L) oraz Zadorojnai, Miclaus, Buterez; trener Luciano Pedulla

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane