Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Narodów

Liga Narodów | 2022-05-04 14:48:50 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Indykpol AZS Olsztyn

Mateusz Poręba: Cieszę się, że trener zauważył moje postępy w grze

Fot. Magdalena Kudzia

- Cieszę się, że Trener zauważył moje postępy w grze. Jedno jest pewne – nie mogę mieć teraz głowy w chmurach, tylko muszę skupić się na treningach. Jest to początek mojej „drogi na szczyt” – mówi Mateusz Poręba przed zgrupowaniem reprezentacji Polski.

Nikola Grbić, trener męskiej reprezentacji Polski, ogłosił skład 25 siatkarzy, którzy wezmą udział w tegorocznej Lidze Narodów. Indykpol AZS Olsztyn będzie reprezentowało trzech siatkarzy: Jan Firlej, Mateusz Poręba i Karol Butryn. Pierwszy turniej VNL zostanie rozegrany w dniach 7-12 czerwca, w kanadyjskiej Ottawie, drugi w Sofii (Bułgaria - 21-26 czerwca), a trzeci w Gdańsku (5-10 lipca). Finały Siatkarskiej Ligi Narodów 2022 odbędą się we włoskiej Bolonii (20-24 lipca).

Przypomnijmy - dla Firleja i Butryna będzie to wyjątkowy moment, bowiem po raz pierwszy w swojej karierze, założą oni biało-czerwoną koszulkę. Mazurka Dąbrowskiego przed spotkaniami reprezentacji Polski, mógł już natomiast słuchać Mateusz Poręba. Środkowy akademików z Kortowa w 2016 roku wywalczył złoty medal Mistrzostwa Europy Wschodniej EEVZA kadetów, a także reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata do lat 21 w 2019 roku (11 miejsce) oraz Mistrzostwach Europy (2018 rok – 6 miejsce).

- Od momentu ogłoszenia szerokiej kadry, uśmiech nie schodzi mi z twarzy – jestem bardzo zadowolony. Cieszę się, że trener zauważył moje postępy w grze. Nie ukrywam, że rozmawiałem już wcześniej ze szkoleniowcem i wiedziałem, że dostanę szansę. Jedno jest pewne – nie mogę mieć teraz głowy w chmurach, tylko muszę skupić się na treningach. Jest to początek mojej „drogi na szczyt” - mówi Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane