Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje » Liga Narodów

Liga Narodów | 2022-05-02 20:03:21 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Finały Ligi Narodów w Ankarze i Bolonii

Fot.: Anna Szłapa

Turcja i Włochy będą gospodarzami finałowych turniejów Ligi Narodów w 2022 roku. Zostaną one rozegrane w lipcu.

FIVB poinformowała, że finały tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy zostaną rozegrane w Unipol Arenie w Bolonii. To hala mogąca pomieścić 11 tys. kibiców, doskonale znana fanom siatkówki, ponieważ od czterech lat rozgrywane są w niej finały Pucharu Włoch. Najlepsze drużyny VNL 2022 wystąpią w niej w dniach 20-24 lipca.

Rozgrywki Ligi Narodów zaczną się 7 czerwca. 16 drużyn będzie grać w turniejach w Brazylii (Brasilia), Kanadzie (Ottawa), Filipinach (Quezon City), Bułgarii (Sofia), Japonii (Osaka) i Gdańsku. Faza grupowa potrwa do 10 lipca, a zakończy ją mecz Polski ze Słowenią w Ergo Arenie. Dziesięć dni później osiem najlepszych zespołów zacznie rywalizację w Bolonii. Przypomnijmy, że będzie to czwarta edycja Ligi Narodów i drugie finały we Włoszech. Przed rokiem w Rimini, gdzie rozgrywany był cały turniej, najlepsza była Brazylia, przed Polską, Francją i Słowenią. Miejsce wykluczonej w rozgrywek Rosji zajęły Chiny.

Kobieca VNL zacznie się 31 maja spotkaniem Tajlandii z Bułgarią w Ankarze i zakończy w tym samym miejscu, bo Turcja będzie gospodarzem finałów. Oprócz tego siatkarki będą rywalizować w USA (Schreveport-Bossier), Brazylii (Brasilia), Filipinach (Pasay City), Kanadzie (Calgary) i Bułgarii (Sofia). Finały zaplanowane są w dniach 13-17 lipca. Wykluczone Rosjanki zastąpiła Bułgaria.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane