Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2021-08-04 21:30:08 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Tie-break w meczu Polska-Niemcy

Fot. pzps.pl/ Piotr Sumara

Mecze z Niemkami są ostatnimi sprawdzianami podczas zgrupowania w Szczyrku. Pierwszy był długi i zacięty ze szczęśliwym happy – endem. W przyszłym tygodniu polskie siatkarki wyjadą do Bułgarii. Tam przed rozpoczęciem mistrzostw Europy zagrają dwa sparingi z gospodyniami turnieju.

Trener Jacek Nawrocki wysłał na boisku skład z Magdaleną Stysiak na pozycji atakującej. Pierwszy punkt meczu zdobyła atakiem z obiegnięcia Zuzanna Efimienko – Młotkowska. Po udanych kontratakach Zuzanny Góreckiej i Magdy Stysiak było 7:4. Nasze siatkarki popełniły w kolejnych akcjach trzy błędy w ataku i był remis. Niemki po bloku na Magdalenie Stysiak po raz pierwszy wyszły na prowadzenie 10:11. Rywalki wykorzystały słabszy moment przyjęcia naszego zespołu i zwiększyły przewagę do 13:17. Podwójna zmiana Julii Nowickiej i Malwiny Smarzek ożywiła nieco grę Polek, które odrobiły straty do 18:19. Ostatnie słowo należało jednak do rywalek, które po zepsutej zagrywce Martyny Łukasik objęły prowadzenie w meczu.

Po poważnej rozmowie z trenerem Nawrockim w przerwie między setami nasze siatkarki rozpoczęły drugą partię w zdecydowanie lepszym rytmie. Dobra zagrywka i skuteczne kontry dały prowadzenie 13:10. Po tej akcji boisko opuściła kontuzjowana Maria Stenzel, a jej miejsce zajęła Monika Jagła. Niemki ponownie doprowadziły do remisu, Klaudia Alagierska odpowiedziała blokiem na 18:16. W kolejnej akcji potężnym uderzeniem po prostej w kontrataku popisała się Magda Stysiak i trener Felix Koslowski poprosił o przerwę. Kluczowa okazała się podwójna zmiana. Julia Nowicka zaserwowała asa, a Malwina Smarzek atakiem zakończyła seta.

Martyna Łukasik na zagrywce, Monika Jagła w obronie i Polki prowadziły w trzeciej partii 4:2. Przeciwniczki nie miały zamiaru oddawać pola i przez dłuższy czas gra toczyła się wokół remisu. Przy zagrywce Katarzyny Wenerskiej Polki zagrały kilka świetnych akcji w obronie i dzięki kontrom Martyny Łukasik i Magdy Stysiak wyszły na prowadzenie 15:9. Dobrze grała Anna Stencel, która zastąpiła Zuzannę Efimienko – Młotkowską. Rozluźnione biało-czerwone pokazały kilka widowiskowych akcji w ataku, ale przede wszystkim utrzymały do końca seta koncentrację i kontrolę nad wynikiem.

Po przerwie pierwsze trzy punkty blokiem i atakiem zdobyła Magdalena Stysiak. Nasze siatkarki utrzymywały presję na zagrywce, dzięki której prowadziły 8:4. Po kilku długich wymianach obfitujących w ofiarne obrony z obu stron siatki, w których więcej cierpliwości wykazały rywalki przewaga zmalała do 13:12. Po kontrze Liny Alsmeier z lewego skrzydła był remis po 15. Autowy atak Anny Stencel dał Niemkom prowadzenie 18:19, a trenerowi Nawrockiemu powód by poprosić o przerwę. W wyrównanej i nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały Niemki doprowadzając do tie – breaka.

Od początku piątego seta ciężar odpowiedzialności za atak wzięła na siebie Magdalena Stysiak. Po jej kiwce zza trzech metrów było 8:5. Kolejny punkt był efektem nieporozumienia po stronie rywalek. Anna Stencel zaserwowała asa na 11:6, a Klaudia Alagierska dołożyła punkt blokiem. Mecz zakończyła również środkowa reprezentacji Polski.


Polska – Niemcy 3:2 (22:25, 25:21, 26:16, 26:28, 15:9)

Składy zespołów:

Polska
: Efimienko – Młotkowska, Górecka, Stysiak, Wenerska, Alagierska, Łukasik, Stenzel (L) oraz Nowicka, Smarzek, Stencel, Jagła (L), Grajber

Trener: Jacek Nawrocki

Niemcy: Imoudu, Alsmeier, Stigrot, Lippmann, Scholzel, Ambrosius, Pogany (L) oraz Poll, Bock., Kastner

Trener: Felix Koslowski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane