Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - I Liga Mężczyzn

Piotr Łuka i Arkadiusz Olejniczak poprowadzą nyską Stal
Zarząd Stali Nysa nie przedłużył umowy z trenerem Januszem Bułkowskim. Na tym stanowisku zastąpi go Piotr Łuka, a jego asystentem będzie Arkadiusz Olejniczak. Cała trójka to ikony nyskiej siatkówki.[I Liga Mężczyzn]»

Jakub Guz: Teraz jest czas na świętowanie
Fot.: Anna Jabłczyk

W trakcie rywalizacji o I ligę w Andrychowie ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego jak burza przebrnęła przez swoje spotkania. Lechia po trzech wygranych spotkaniach mogła cieszyć się z wywalczonego awansu. - Włożyliśmy w ten turniej dużo wysiłku, koncentracji oraz energii. Myślę, że to nasze podejście do tych rozgrywanych w Andrychowie spotkań, zaowocowało sukcesem - przyznał siatkarz zwycięskiej ekipy, Jakub Guz.[I Liga Mężczyzn]»

Łukasz Chajec: To  jest czysta miłość do siatkówki
Fot.: Anna Jabłczyk

Zespół z Sulęcina z wielkimi nadziejami przybył do Andrychowa, gdzie w finałowej rywalizacji zmierzył się z miejscowym MKS-em. Podopieczni trenera Łukasza Chajca po czterech rozegranych setach mogli cieszyć się z wymarzonego awansu do I ligi. Radości w zwycięskiej ekipie nie było końca. - Ta drużyna tworzyła się z miesiąca na miesiąc. W meczu finałowym nasza forma po prostu „wybuchła” - przyznał wzruszony i niezwykle szczęśliwy szkoleniowiec Olimpii Sulęcin.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej finałowy: Lechia oraz Olimpia z awansem do I ligi!
Fot.: Anna Jabłczyk

Ostatniego dnia turnieju w Andrychowie decydowały się losy awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się zespoły z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Krosna. Inauguracyjna odsłona tego meczu padła łupem Lechii, a wkrótce na tablicy wyników widniało już dwusetowe prowadzenie ekipy z Mazowsza. W ostatnim, trzecim secie Tomaszów zapewnił sobie zwycięstwo na miarę występów w I lidze. Z kolei w drugim starciu podopieczni trenera Legienia, ku łzom andrychowskich kibiców, ulegli w czterech setach Olimpii Sulęcin, która hucznie fetowała swój awans.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej Finałowy:Wygrane Karpat i Lechii
Fot.: Anna Jabłczyk

W ostatni dniu rozgrywek grupowych w hali przy ul. 1 Maja, ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego zmierzyła się z drużyną z Sulęcina. Podopieczni trenera Łukasza Chajca pomimo walecznej postawy nie sprostali swojemu rywali, przegrywając to starcie w czterech setach. Pomimo to obydwie drużyny zakwalifikowały się do walki o awans do I ligi. W drugim starciu gospodarz turnieju podjął młodą i waleczną drużynę z Krosna. Tam siatkarze trenera Legienia prowadzili już 2:0, jednak przyjezdni nie złożyli broni. W kolejnych trzech setach rozstrzygnęli całe spotkanie na swoją korzyść.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej Finałowy: Wygrane MKS-u i Olimpii
Fot.: Anna Jabłczyk

W drugim dniu turnieju rozgrywanego w Andrychowie, Olimpia Sulęcin zmierzyła się z drużyną Akademików z Poznania. Podopieczni trenera Łukasza Chajca w trzech setach uporali się z zespołem AZS-u, wygrywając odpowiednio do: -22, -11 i -21. Z kolei w drugim spotkaniu na parkiecie pojawiły się zespoły z grupy B: MKS Andrychów i Energa Ostrołęka. Siatkarze Rafała Legienia, dobrze rozpoczęli to starcie, jednak przyjezdni nie złożyli broni. Końcowy wynik tej rywalizacji należał do zespołu gospodarza turnieju.[I Liga Mężczyzn]»

Turniej Finałowy: W Andrychowie górą Lechia i Ostrołęka
Fot.: Anna Jabłczyk

W meczu rozpoczynającym rywalizację w turnieju finałowym o awans do I ligi zmierzyły się drużyny z z Poznania oraz Tomaszowa Mazowieckiego. Ekipa z Mazowsza okazała się zbyt mocnym rywalem dla swoich przeciwników z Wielkopolski. Siatkarze AZS-u ulegli Lechii w trzech odsłonach. Z kolei w drugim meczu tego dnia na parkiet w hali przy ulicy 1 Maja w Andrychowie wyszły zespoły z Ostrołęki i Krosna. Tutaj toczyła się zacięta batalia, a końcowy wynik padł dopiero po pięciu setach. W tie-breaku, po ostatnim punkcie ze zwycięstwa cieszyła się ekipa Energy. Już jutro na boisku pojawi się faworyt miejscowej publiczności drużyna MKS-u Andrychów.[I Liga Mężczyzn]»

[2017-04-28 22:35:02]
W Andrychowie powalczą o I ligę!
Fot.: Anna Jabłczyk

Siatkarze MKS-u Andrychów po zaciętej walce w jednym z trzech turniejów półfinałowych, uzyskali awans do turnieju finałowego, o awans do I ligi. Tam spotkają się najlepsze drużyny drugoligowe z całego kraju. Tym razem gospodarzem tej rywalizacji została drużyna z Andrychowa. Podopieczni trenera Rafała Legienia wystąpią w grupie B, gdzie trafiły również Karpaty Kronsno oraz ASPS Net Ostrołęka. Z kolei w grupie A wystąpią Olimpia Sulęcin, AZS Poznań oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki.[I Liga Mężczyzn]»

Łukasz Lubaczewski: Trzeba się podnieść i walczyć o trzecie miejsce
Fot.: Krzysztof Wilk

Stal Nysa przegrała w Zawierciu 3:1 i przez to nie awansowała do finału I ligi, w którym zagra Aluron. - Na pewno wpływ na naszą grę miał pierwszy mecz, który przegraliśmy u nas, mimo że wygraliśmy dwa pierwsze sety. To spotkanie podcięło nam skrzydła – powiedział po spotkaniu przyjmujący Stali, Łukasz Lubaczewski, który wszedł na parkiet w czwartym secie i był jaśniejszym punktem swojego zespołu.[I Liga Mężczyzn]»

Janusz Bułkowski: Najpierw musimy zagrać w finale
Fot.: Anna Szłapa

Dziś rozegrane zostaną ostatnie mecze fazy zasadniczej I ligi siatkarzy. Pierwsze miejsce zapewnił ALURON Virtu Warta Zawiercie, który obok AZS PWSZ Stali Nysa chce powalczyć o PlusLigę.[I Liga Mężczyzn]»

[2017-02-20 13:53:45]
Jan Lesiuk: Chcemy wygrać I ligę
Fot.: Anna Szłapa

Ślepsk Suwałki to aktualnie druga drużyna I ligi. - Chcemy wygrać te rozgrywki. Osobiście jestem zadowolony z postępu jaki wykonałem w tym sezonie - powiedział Jan Lesiuk, przyjmujący wicelidera tabeli.[I Liga Mężczyzn]»

Wojciech Kwiecień: Niestety mój niemiecki klub zbankrutował
Fot.: Krzysztof Wilk

Wojciech Kwiecień swoim wejściem na końcówkę trzeciego seta w meczu Stal Nysa – KPS Siedlce uratował swój zespół przed porażką 0:3. Po spotkaniu, w rozmowie Przeglądem Ligowym, siatkarz opowiedział m.in. o swoim pobycie w Niemczech. - Jadąc tam myślałem, że Niemcy to tacy nudziarze, którzy nie potrafią się bawić, tymczasem zostałem mocno zaskoczony. Byłem w szoku widząc, ile ludzi potrafi przyjść na mecz – zaznaczył młody rozgrywający Stali.[I Liga Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane