Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2021-08-06 11:49:21 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauron1liga.pl

Estończyk i czterech Polaków. Sztab szkoleniowy Gwardii Wrocław 2021/22

Fot.: Piotr Wolankiewicz

Po prezentacji składu Gwardii Wrocław na sezon 2021/22 przyszedł czas na sztab szkoleniowy, który w nadchodzących rozgrywkach będzie składał się z pięciu osób. Funkcję pierwszego trenera zespołu objął Rainer Vassiljev.

Vassiljev to 38-letni Estończyk, który przez wiele lat blisko współpracował z ówczesnym selekcjonerem tej kadry, Gheorghem Cretu. W klubie panuje przekonanie, że to odpowiedni kandydat do zrealizowania celu – awansu do PlusLigi.

– Rozmawialiśmy z wieloma trenerami, zarówno zagranicznymi, jak i polskimi. Postawiliśmy na Rainera i szybko znaleźliśmy z nim wspólny język. To trener, który zna polskie środowisko. Pracował dwa lata jako asystent w Lubinie. Zaskoczyła, ale i zaimponowała nam jego znajomość naszego zespołu – tłumaczy Paweł Siezieniewski, dyrektor sportowy klubu.

Dyrektor sportowy, który jednocześnie będzie pełnił funkcję II trenera. Jak przyznaje 38-krotny reprezentant Polski, to okazja by być bliżej zawodników.

– Cieszę się, że będę dalej zasiadał na ławce i z bliska obserwował poczynania zawodników. Dla mnie to dodatkowa nauka i możliwość poszerzenia siatkarskich horyzontów. Widzę, jak ci ludzie reagują w trudnych sytuacjach, jak wygląda ich postrzeganie taktyki. To niezwykle cenne doświadczenie – opowiada Siezieniewski.

– Paweł to człowiek, który na przełomie ostatnich dwóch sezonów zrobił ogromny postęp. Przyszedł do nas jako były zawodnik PlusLigi, a dziś śmiało mogę powiedzieć, że świetnie sprawdza się w roli dyrektora sportowego i drugiego trenera. Łączy szatnię z biurem. To człowiek zaangażowany i oddany. Szybko znalazł wspólny język z nowym trenerem i zawodnikami, z którymi przecież nie tak dawno jeszcze rywalizował na parkietach – mówi Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel Gwardii Wrocław.

Sztab szkoleniowy, bez niespodzianek, uzupełniają trzej doświadczeni członkowie. Stanisław Szewczyk będzie pełnił funkcję asystenta trenera i statystyka. Filip Zając pozostanie klubowym fizjoterapeutą, natomiast Bartosz Groffik będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne.

– Zarówno Stanisław, jak i Filip oraz Bartosz, to doświadczeni członkowie naszego sztabu. Znakomicie wykonują swoją pracę i cieszymy się, że mamy możliwość dalej współpracować – dodaje dyrektor sportowy.

Sztab Szkoleniowy Gwardii Wrocław 2021/22:

Rainer Vassiljev (ESTONIA) – I trener

Paweł Siezieniewski – dyrektor sportowy/ II trener

Stanisław Szewczyk – asystent trenera/statystyk

Filip Zając – fizjoterapeuta

Bartosz Groffik – przygotowanie motoryczne.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane