Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - I Liga Mężczyzn

Bracia Gradowscy poprowadzą BBTS w nowym sezonie
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W sezonie 2018/2019 drużynę BBTS Bielsko-Biała poprowadzą bracia Gradowscy - Paweł i Wojciech. Proces budowy nowego zespołu jest już prawie zakończony.[I Liga Mężczyzn]»

Paweł Gradowski: Odbudować zaufanie
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Po bardzo słabym występie w sezonie 2017/2018 siatkarze BBTSu Bielsko-Biała w najbliższych rozgrywkach zmierzą się z drużynami I ligi. Zespół został przebudowany, wielu zawodników opuściło szeregi klubu. Co do powiedzenia przed nowym sezonem ma Paweł Gradowski, pierwszy szkoleniowiec BBTS?[I Liga Mężczyzn]»

Sinan Tanik ponownie trenerem polskiej drużyny
Fot.: Dawid Ćmielewski

Sinan Tanik, były zawodnik AZS-u Olsztyn i były trener Effectora Kielce ponownie będzie pracował w Polsce. Trener w przyszłym sezonie poprowadzi AZS Częstochowa w rozgrywkach I ligi.[I Liga Mężczyzn]»

Piotr Łuka: Staraliśmy się, ale nam nie wyszło
Fot.: Krzystof Wilk

W meczu o 5. miejsce siatkarskiej 1. ligi, Stal Nysa pokonała 3:1 Ślepsk Suwałki. Kibice w Nysie nie kryją rozczarowania - w tym sezonie zapowiadano przecież walkę o PlusLigę. - Czy ja wierzyłem w PlusLigę? Wiedziałem, że to zadanie jest arcytrudne dla każdej drużyny pierwszoligowej, ponieważ tak naprawdę, to nie są otwarte drzwi do PlusLigi, a tylko lekko uchylone. Wygranie 1. ligi, a potem wygranie rywalizacji do trzech zwycięstw z czternastym zespołem PlusLigi, jest zadaniem niezwykle trudnym – powiedział w rozmowie z Przeglądem Ligowym, trener Stali, Piotr Łuka. Podsumował w niej także mijający sezon.[I Liga Mężczyzn]»

Marian Kardas: Wszystko może się zdarzyć
Fot.: Krzysztof Wilk

Krispol Września wygrywając 3:1 w Nysie z miejscową Stalą zapewnił sobie zwycięstwo w ćwierćfinałowej rywalizacji siatkarskiej I ligi, którą wygrał w takim samym stosunku. Po meczu zadowolenia nie krył trener gości Marian Kardas. - Przychodząc do Wrześni, miałem kilka celów, w tym, żeby zespół zagrał w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zagraliśmy z Kędzierzynem, co było kapitalną sprawą. W lidze chciałem być jak najwyżej po rundzie zasadniczej. Nie do końca udało nam się zrealizować ten cel, ale czwarte miejsce też było dobre. Planem było również dojść w play-offach do czwórki, co dziś stało się faktem – powiedział w rozmowie z Przeglądem Ligowym.[I Liga Mężczyzn]»

Karol Rawiak: Wielki ukłon dla kibiców
Fot.: Krzystof Wilk

W swoim pierwszym ligowym meczu na Hali Nysa, drużyna Stali przegrała 1:3 z AZS-em Częstochowa. - Wierzę, że na koniec tym najlepszym zespołem będziemy my i to bez względu na to, które miejsce będziemy zajmowali po rundzie zasadniczej. Myślę, że najlepsza i najrówniejsza forma przyjdzie nam na play-offy. Tak naprawdę z tego zostaniemy rozliczeni – powiedział dla naszego portalu przyjmujący Stali, Karol Rawiak. Dodał, że na długo w jego pamięci zostanie atmosfera stworzona przez kibiców.[I Liga Mężczyzn]»

Bartosz Krzysiek: Otwarcie PlusLigi to tylko pseudootwarcie
Fot.: Krzystof Wilk

Bartosz Krzysiek, siatkarz akademików spod Jasnej Góry, był zachwycony atmosferą panującą podczas meczu Stali Nysa z AZS-em Częstochowa, uznając ją za lepszą od tych panujących na niejednym spotkaniu PlusLigi. Przy okazji skrytykował zamknięcie ligi, a zwłaszcza brak spadków z niej, co negatywnie odbiło się na siatkarzach. - Prezesi nie musieli ściągać najlepszych graczy, a tym sprowadzanym proponowali niższe pieniądze, niż na nie zasługiwali. Wielu najlepszych zawodników odchodzi do przeciętnych lig, w których zarabia się dwa, trzy, a nawet cztery razy więcej – powiedział w rozmowie z naszym portalem.[I Liga Mężczyzn]»

Mecz Stali Nysa z Gwiazdami Siatkówki i otwarcie Hali Nysa
Fot.: Krzystof Wilk

29.12.2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej w Nysie. Jest to wielkie wydarzenie dla środowiska siatkarskiego w tym mieście, bo brak hali był główną przyczyną tego, że Stal Nysa, nawet jak wygrała I ligę, nie mogła awansować do PlusLigi. Na hali pojawiło się wielu znakomitych gości. Odbyły się występy artystyczne i pokazy sportowe. Na koniec Stalowcy zagrali mecz z Gwiazdami Siatkówki, wśród których było wielu byłych reprezentantów Polski i zawodników grających w Stali w czasach jej największej świetności.[I Liga Mężczyzn]»

Siatkarze Ślepska nie zachowali chodnej głowy w meczu z AZS
Ślepsk Suwałki przegrał z AZS Częstochowa 2:3 w meczu trzynastej kolejki I ligi. - Niestety w tych najważniejszych momentach popełniliśmy błędy. Nie zachowaliśmy spokoju i chłodnej głowy. Za kilka dni rozegramy spotkanie z SMS PZPS Spałą. Nie ukrywam, że chcemy w dobrych humorach zakończyć 2017 rok - powiedział Adrian Hunek, kapitan zespołu z Ślepska.[I Liga Mężczyzn]»

Kamil Gutkowski: Życzę Nysie awansu
Fot.: Krzystof Wilk

Grając swój pożegnalny mecz na starej hali zawodnicy Stali Nysa przegrali 0:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W zespole gości zaprezentował się Kamil Gutkowski, który w poprzednim sezonie występował w barwach Aluronu Zawiercie. Siatkarz nie dał się zdeprymować miejscowym kibicom. - Mnie takie sytuacje tylko bardziej napędzają. Te wszystkie okrzyki, to miód na moje uszy – powiedział po meczu w rozmowie z naszym portalem. Dodał, że pomimo wszystko życzy zespołowi Stali jak najlepiej, bo kibice i całe środowisko na to zasługują.[I Liga Mężczyzn]»

Piotr Łuka: zwycięstwa budują chemię w naszej drużynie
Fot.: Elżbieta Wilk

AZS PWSZ Stal Nysa pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 w meczu dwunastej kolejki I ligi i jest liderem tabeli. - Zwycięstwa budują chemię w naszej drużynie - powiedział Piotr Łuka, trener zespołu z Nysy. Interesująco zapowiadające się spotkanie przodownika rozgrywek z Lechią Tomaszów Mazowiecki zobaczymy w niedzielę na kanale Youtube Polskiej Siatkówki.[I Liga Mężczyzn]»

Wiktor Musiał: zrealizowaliśmy wszystkie założenia
Fot.: Anna Jabłczyk

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 w wyjazdowym meczu siódmej kolejki I ligi. - Nie spodziewaliśmy się tak szybkiego meczu. Chcieliśmy zagrać jak najlepsze spotkanie. Wszystkie plany i założenia zostały zrealizowane – powiedział Wiktor Musiał, atakujący beniaminka rozgrywek.[I Liga Mężczyzn]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane