Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2020-11-29 12:30:41 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauron1liga.pl

Maciej Kołodziejczyk: byliśmy bardzo zdeterminowani

Fot.: Anna Jabłczyk

LUK Politechnika Lublin kontynuuje swoją zwycięską serię. W sobotę lublinianie pokonali bez straty seta na wyjeździe Exact Systems Norwid Częstochowa w ramach 11. kolejki TAURON 1. Ligi. - Zależało nam na tym, żeby rozegrać dobre spotkanie bez żadnych przestojów. Myślę, że udało się nam to zrealizować - powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener lubelskiej drużyny.

Zespół z Lublina w rundzie zasadniczej może pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami sportowymi. Za lublinianami dziewięć spotkań w TAURON 1. Lidze i osiem zwycięstw na koncie. W ostatnią sobotę na wyjeździe w trzech setach rozprawili się z Norwidem Częstochowa.

- Zagraliśmy konsekwentnie i byliśmy bardzo zdeterminowani, żeby wygrać mecz za trzy punkty. Zależało nam na tym, żeby rozegrać dobre spotkanie bez żadnych przestojów. Myślę, że udało się nam to zrealizować - powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki.

Przyjezdni w pierwszych dwóch setach nie dali częstochowianom praktycznie żadnych szans na nawiązanie równorzędnej walki. Dużo bardziej zacięta rywalizacja była w trzeciej odsłonie spotkania. Jednak w końcówce górę wzięło doświadczenie siatkarzy z Lublina.

- Podchodziliśmy do tego starcia z dozą niepewności, bo zespół z Częstochowy w ostatnim czasie zmagał się z koronawirusem, więc trudno było przewidzieć, jak rywale zareagują na powrót na parkiet. Najważniejsze, że skoncentrowaliśmy się tylko na swojej grze i dzięki temu zdobyliśmy trzy punkty, które pozwalają nam piąć się górę - podkreślił szkoleniowiec.

Lublinianie w ostatnim czasie grają praktycznie systemem środa-sobota, bowiem odrabiają zaległości związane z przerwą spowodowaną koronawirusem. Aktualnie z dorobkiem 24 punktów są wiceliderem tabeli.

- W ostatnim czasie rozgrywamy sporo meczów i jest to problematyczne w kontekście regeneracji, czy treningów, ale akceptujemy sytuację i staramy się wywiązywać ze swojej roli. We wtorek rozegramy kolejne spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jednak zapewniam, że wyjdziemy na boisko pewni ambicji i będziemy chcieli wyrwać kolejne trzy punkty - zakończył Kołodziejczyk.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane