Siatkówka » Ligi polskie » I Liga Mężczyzn

I Liga Mężczyzn | 2020-11-28 12:11:39 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauron1liga.pl

Exact Systems Norwid wraca do gry

Po 27 dniach przerwy częstochowski Norwid wraca do rywalizacji w rozgrywkach TAURON 1. Ligi. Podopieczni trenera Piotra Lebiody zmierzą się w sobotę we własnej hali z mocnym zespołem LUK Politechniki Lublin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Błękitno-granatowi w ostatnich tygodniach toczyli bój nie o zwycięstwo w rywalizacji sportowej, a o wygraną z wirusem SARS-CoV-2. To ostatecznie udało się i po 27 dniach rozłąki z ligowym parkietem wracają do walki o kolejne punkty w TAURON 1. Lidze.

Częstochowianie w ostatnim swoim pojedynku przed przymusową przerwą (31.10) pokonali pewnie zespół KPSu Siedlce 3:0. Z dorobkiem 14 punktów zajmują piątą lokatę. Jeszcze wyżej, bo na trzecim miejscu uplasowała się drużyna LUK Politechniki Lublin. W ośmiu rozegranych dotychczas spotkaniach wygrywała siedmiokrotnie, zdobywając przy tym aż 21. oczek.

W sezonie 2019/2020 podopieczni Macieja Kołodziejczyka dwukrotnie spotkali się z częstochowską drużyną. W pierwszym meczu w Lublinie zwyciężyli gospodarze LUK Politechniki 3:1. Natomiast w Częstochowie gospodarze zreawanżowali się przyjezdnym, wygrywając 3:2.