Najnowsze newsy

Publicystyka

Głos kibica wprost z warszawskiej Strefy Kibica
Fot.: Mateusz Czarnecki

Prawie 100 tys. kibiców zebrało się w piątek 8 czerwca w centrum Warszawy przed Pałacem Kultury w największej w Polsce Strefie Kibica, aby wspólnie obejrzeć mecz otwarcia Polska-Grecja na ogromnym 147 metrowym telebimie! Co kibice mieli do powiedzenia przed i po spotkaniu?[Publicystyka]»

[2012-01-25 20:33:56]
Król  jest jeden: Francesco Totti
21. stycznia 2012 roku przeszedł do historii włoskiego campionato. Tego dnia Francesco Totti pobił 55- letni rekord Serie A pod względem liczby zdobytych bramek tylko dla jednego klubu. Kapitan i symbol Romy zdobywając w ósmej minucie spotkania z Ceseną swoją drugą bramkę w tym meczu wymazał ze statystyk nazwisko Gunnar Nordahla. Szwed w latach 1949-1956 strzelił dla AC Milan 210 bramek. Il Capitano do poprawienia tego osiągnięcia potrzebne było prawie dwadzieścia sezonów gry w koszulce Dumy Stolicy. W tym czasie stał się żywą legendą klubu oraz symbolem Wiecznego Miasta.[Publicystyka]»

[2011-11-10 19:41:46]
Skandal, a nie kontrowersja!
Fot.: Dawid Ćmielewski

Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Nike, jako pierwszy w Europie, zaprezentował już stroje w jakich wystąpi narodowy reprezentacja na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Koszulki zrobione są z trzynastu plastikowych butelek, niesamowicie miękkiego i przylegającego materiału, ale nie posiadają rzeczy najważniejszej dla wielu kibiców i piłkarzy – Orzełka na piersi, który towarzyszył reprezentacji od początku jej istnienia.[Publicystyka]»

Kilka wniosków po finale Ligi Mistrzów
"Historia lubi się powtarzać". To stwierdzenie okazuje się bliższe prawdy, niż "Nic dwa razy się nie zdarza". Skąd ten wniosek? Z ostatniego finału "Ligi Mistrzów".[Publicystyka]»

[2011-05-22 11:36:39]
Wina kibola
Fot.: Michał Puszczewicz

Jadąc na sobotni mecz Jagiellonii w Białymstoku, jak nigdy korki w mieście zaczynały się sporo przed stadionem. Im bliżej ulicy Słonecznej, ilość radiowozów i funkcjonariuszy policji sprawiała, że czułem się bardziej skrępowany niż zawsze.[Publicystyka]»

[2011-05-19 22:18:38]
Wszyscy święci
Fot.: Wojciech Szymański

Bycie kibicem piłki nożnej w dzisiejszych czasach, wcale nie jest najłatwiejszym kawałkiem chleba. Szczególnie, jeśli do tego mieszka się w kraju między Bugiem a Odrą leżącym. Wystarczy dobry pretekst oraz nieudolność władz, która największą porażkę potrafi nazwać sukcesem, a katastrofę mamy gotową. Nie jestem zwolennikiem upolityczniania piłki nożnej, czy innych dziedzin sportu. Niestety ten tekst, otrze się o sferę polityczną dość znacznie.[Publicystyka]»

[2011-04-27 23:39:39]
Panie trenerze, szacuneczek!
Fot.: Dawid Ćmielewski

Niedawno po szaleńczym biegu na autobus, jak zwykle nieudanym, wpadłem na pomysł notki o niepokonanym w Polonii Warszawa Jacku Zielińskim, na pomysł której nie wpadł jeszcze żaden ze znanych mi blogerów, co zresztą nieco mnie dziwi. Oto i ona.[Publicystyka]»

Największy problem współczesnej Polski - kibole? Wolne żarty
Fot.: Dawid Ćmielewski

Piętnaście minut do meczu. Kibice zasiadają na swoich miejsach, najzagorzalsi fani stoją już w swoim sektorze - "młynie", "kotle" czy "żylecie", oczekując na pełne emocji widowisko. Jedni i drudzy wspomagają swój zespół, z tą różnicą, że ci drudzy zwani przez pewien krąg mediów nietrafnie "kibolami" ponoć niszczą stadion, napadają przypadkowanych przechodniów, czy nawet własnych piłkarzy. Czy rzeczywistość naprawdę jest taka, na jaką wygląda według 'politycznie poprawnych' mediów?[Publicystyka]»

[2010-10-15 22:49:29]
Pępki świata
Fot. Wojciech Szymański

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?[Publicystyka]»

Maciej Stolarczyk-odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu?
Fot.: Dawid Ćmielewski

17 sierpnia dotychczasowy asystent Piotra Mandrysza, Maciej Stolarczyk został oficjalnie pierwszym trenerem szczecińskiej Pogoni. W drużynie miała zapanować radość z gry, ofensywny futbol i zwycięstwa, które dadzą upragniony awans do Ekstraklasy. Po 11 kolejkach jest 9 miejsce ze stratą 12 punktów do miejsca premiowanego awansem.[Publicystyka]»

[2010-10-04 16:16:29]
Zgnite jaja
Fot.: Dawid Ćmielewski

6, 11, 12. Nie, nie… To nie są numery na najbliższe losowanie Lotto. To miejsca, które zajmują rzekomi potentaci polskiej piłki, odpowiednio Wisła, Legia i Lech.[Publicystyka]»

[2010-09-24 21:53:41]
Gorzkie procenty
Fot.: Mateusz Czarnecki

O dziwo ten artykuł nie będzie ani o najnowszych zmianach w matematyce, ani też o bankach, które podniosły swoje oprocentowania. A o czym dokładnie?[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane