Najnowsze newsy

Publicystyka

Już za 10 dni na Stadionie Narodowym Top Gear Live!
VERVA Street Racing

Czwarta w historii edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce VERVA Street Racing zbliża się wielkimi krokami. Już za niecałe dwa tygodnie - 21 września - miłośnicy czterech kółek na żywo zobaczą na Stadionie Narodowym wyścigi Porsche Supercup, pokazy driftu i przeżyją wyjątkowe spotkanie z kierowcami ORLEN Team. To nie koniec emocji, w programie znajdzie się również znany z amerykańskich torów NASCAR i światowe show Top Gear Live, które poprowadzą Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond.[Publicystyka]»

LZS Piotrówka - najbardziej brazylijski klub w Polsce
fot.: Krzysztof Wilk

Prawdopodobnie najbardziej brazylijskim klubem w Polsce jest LZS Piotrówka. Klub ten już czwarty sezon gra w III lidze opolsko-śląskiej. Najwyższe miejsce jakie dotychczas zajął to IX. Najbardziej znany był jednak z tego, że sprowadzał piłkarzy z Afryki. Sprawcą sukcesów tego klubu jest jego prezes Ireneusz Strychacz. Prywatnie jest właścicielem firmy transportowej. Ponadto zajmuje się budową i renowacją boisk. Zaskakujące może być to, że zainwestował w klub, który znajduje się na terenie wsi, która liczy około 1100 mieszkańców i wchodzi w skład wiejskiej gminy Jemielnica. Przed tym sezonem Ireneusz Strychacz postanowił zmienić region świata, z którego będzie ściągał piłkarzy. Zdecydował się na Brazylię.[Publicystyka]»

SP 3 Nysa - kuźnia siatkarskich talentów
Fot.: Magdalena Kudzia

Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie wyróżnia to, że w ostatnich latach ukończyło ją wielu siatkarzy, na czele z Bartoszem Kurkiem. Absolwenci tej szkoły są złotymi medalistami Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach seniorskich i juniorskich. Wielu z nich grało na parkietach PlusLigi, I i II ligi. Reprezentowali, bądź będą w najbliższym sezonie reprezentować, kluby w Rosji, Francji i we Włoszech.[Publicystyka]»

Ci piłkarze nie zasługują na takich kibiców - relacja z wyprawy na finał PP
fot.: Krzysztof Wilk

Poniżej relacja groundhoppera (stadionowego turysty), który w charakterze neutralnego widza pojechał na finał Pucharu Polski, w którym Śląsk Wrocław grał z Legią Warszawa. Relacja ta pokazuje znakomitą atmosferę panującą na trybunach stadionu we Wrocławiu.[Publicystyka]»

Zagraniczny trener potrzebny natychmiast
Fot.: Dawid Ćmielewski

W meczach z Ukrainą i San Marino polscy piłkarze zdobyli tylko 3 punkty. Zaprezentowali się bardzo słabo. Najgorsze jest to, że grali prawie sami najlepsi polscy zawodnicy, którzy regularnie grają w dobrych ligach. Lepszych nie mamy. Do boju prowadził ich Waldemar Fornalik, który sprawiał wrażenie zagubionego. On jest czołowym polskim trenerem, ale tu mamy lepszą sytuację, niż w przypadku piłkarzy, bo możemy zatrudnić zagranicznego trenera. Skorzystajmy z tego i zróbmy to natychmiast, jeszcze przed wyjazdem do Mołdawii, gdzie wcale nie musimy wygrać.[Publicystyka]»

Czy Polska jest bramkarską potęgą?
Fot.: Mateusz Czarnecki

Często można spotkać się z opinią, że jesteśmy bramkarską potęgą. Opinia ta jest bardzo mocno przesadzona, a wręcz nieprawdziwa. Owszem w porównaniu z innymi pozycjami na boisku, to bramkarzy mamy najlepszych. Jednak na tle innych państw, to jesteśmy co najwyżej europejskim średniakiem. Spróbujmy spokojnie przeanalizować nasz stan posiadania. Zróbmy to w oparciu o dokonania bramkarzy jesienią 2012 roku.[Publicystyka]»

Groundhopperzy, czyli stadionowi turyści
Fot.: Michał Puszczewicz

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem. Na świecie są miliony sympatyków tej dyscypliny, którzy oglądają mecze w telewizji i na stadionach oraz dużo o niej czytają. Wśród nich są fani swoich reprezentacji i klubów. Życie wielu z nich toczy się wokół meczów swojej drużyny. Jeżdżą za nią nawet po całym świecie. Wśród miłośników piłki nożnej są też osoby o dość dziwnej pasji. Są to groundhopperzy. Mówiąc po polsku nazywają się stadionowymi turystami. Na czym to polega?[Publicystyka]»

[2012-07-29 10:53:39]
Bytomska 40 bez zapachu metanolu
fot.: Konrad Cinkowski

Żużel w Świętochłowicach powstał za sprawą Roberta Nawrockiego – zawodnika drużyny Budowlani Rybnik, który doszedł do wniosku, iż w jego rodzinnym mieście także powinien być speedway. Od słów przeszedł do czynów i w 1951 roku zaraził swoim zapałem miejskie władze oraz grupę młodych, przyszłych zawodników.[Publicystyka]»

Zanim zapłonie znicz... Kilka słów o szansach medalowych
Od zapalenia znicza olimpijskiego w Londynie dzielą nas już minuty. Znamy skład reprezentacji Polski na XXX Igrzyska Olimpijskie. Wszyscy kibice w kraju nad Wisłą zadają sobie jedno pytanie: ile medali wywiozą nasi ze stolicy Wielkiej Brytanii?[Publicystyka]»

[2012-06-11 09:12:30]
Calcio sposobem na Rosjan.
Fot.: Dawid Ćmielewski

Jak większość kibiców nad Wisłą, nie jestem pewien uzyskania korzystnego rezultatu we wtorkowym meczu z Rosją. Jednak wczorajszy mecz Hiszpania - Włochy, stał się dla mnie inspiracją do głębszych przemyśleń na temat ustawienia taktycznego stosowanego przez Biało-czerwonych. Piłkarze Prandellego zaprezentowali wczoraj dobry, a co ważniejsze efektywny futbol. Jestem zdania, że wykorzystanie niektórych elementów gry Włochów, może przynieść nam sukces w starciu z silniejszym przeciwnikiem.[Publicystyka]»

Głos kibica wprost z warszawskiej Strefy Kibica
Fot.: Mateusz Czarnecki

Prawie 100 tys. kibiców zebrało się w piątek 8 czerwca w centrum Warszawy przed Pałacem Kultury w największej w Polsce Strefie Kibica, aby wspólnie obejrzeć mecz otwarcia Polska-Grecja na ogromnym 147 metrowym telebimie! Co kibice mieli do powiedzenia przed i po spotkaniu?[Publicystyka]»

[2012-01-25 20:33:56]
Król  jest jeden: Francesco Totti
21. stycznia 2012 roku przeszedł do historii włoskiego campionato. Tego dnia Francesco Totti pobił 55- letni rekord Serie A pod względem liczby zdobytych bramek tylko dla jednego klubu. Kapitan i symbol Romy zdobywając w ósmej minucie spotkania z Ceseną swoją drugą bramkę w tym meczu wymazał ze statystyk nazwisko Gunnar Nordahla. Szwed w latach 1949-1956 strzelił dla AC Milan 210 bramek. Il Capitano do poprawienia tego osiągnięcia potrzebne było prawie dwadzieścia sezonów gry w koszulce Dumy Stolicy. W tym czasie stał się żywą legendą klubu oraz symbolem Wiecznego Miasta.[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane