Najnowsze newsy

Publicystyka

Oriol Gasa Falcon: W Grieskirchen przeżyliśmy piękne chwile
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

- Przybyliśmy do Austrii bez konkretnych oczekiwań - chcieliśmy po prostu cieszyć się grą, prezentując to, nad czym wspólnie pracowaliśmy - wyjaśnia Oriol Gasa Falcon, występujący na mistrzostwach Europy w fistballu w barwach Hiszpanii. Jego zespół w fazie grupowej zmierzył się z Serbią, Czechami i Polską. Ekipa trenera Karla Ricka była także rywalem Hiszpanów w decydującym, niedzielnym boju, w którym to po ciekawej walce większą determinacją wykazali się nasi rodacy.[Publicystyka]»

Leszek Wróbel: Chcemy kontynuować naszą pracę
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

- Każdy, kto obejrzał na żywo chociażby jeden mecz fistballu, czy to w Grieskirchen, czy gdziekolwiek indziej, przekonał się na pewno sam, jak fajny jest to sport. Nasza fistballowa rodzina, choć bardzo mała, jest niezwykle zjednoczona. W Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Brazylii czy Argentynie gra w fistball to już piękna tradycja. Najwyższy czas, by ten fistballowy potencjał rozrósł się również skutecznie w innych krajach świata - podkreśla reprezentant Polski w fistballu, Leszek Wróbel.[Publicystyka]»

Robert Szczerbaniuk: Stać nas na niejedną niespodziankę
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

- Niestety mało kto w Polsce wie, co to jest fistball. Od popularnej u nas siatkówki, różni się on trochę zasadami - na przykład atakuje się z pięści. Sama gra odbywa się na trawie - tłumaczy doświadczony na polskich, a także na międzynarodowych parkietach siatkarskich Robert Szczerbaniuk, który ostatnio swoich sił próbował właśnie w fistballu. Razem z kadrą Polski swoje występy na Euro 2016 zakończył na siódmym miejscu.[Publicystyka]»

Michał Peciakowski o fistballu i lidze austriackiej
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

- W Polsce nie szuka się alternatyw dla siatkówki. Niezależnie od tego, warto zapoznawać ludzi z fistballem. Każdy kolejny artykuł czy wywiad, daje nadzieję na przybliżenie nieco tej dyscypliny - wyjaśnia w rozmowie z naszym portalem Michał Peciakowski, reprezentant Polski w fistballu oraz brązowy medalista siatkówki halowej sezonu 2015/2016 w rozgrywkach austriackiej Bundesligi. Po cenny krążek sięgnął z drużyną Union Volleyball Raiffeisen Waldviertel.[Publicystyka]»

I liga: Zawisza lepszy od Arki... w ilości fanów na Facebooku
Fot.: Dawid Ćmielewski

Choć w tabeli I ligi prowadzi Arka Gdynia przed Wisłą Płock i bydgoskim Zawiszą, to pod względem ilości fanów na Facebooku układ sił ma się nieco inaczej. Wszystkie te kluby mają ich stosunkowo dużo, jednak zdecydowanie najwięcej zebrał Zawisza. Na drugim miejscu znalazła się Arka, a na trzecim GKS Katowice.[Publicystyka]»

[2016-03-26 23:42:17]
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
Redakcja portalu PrzegladLigowy.com życzy wszystkim niezapomnianych, ciepłych i prawdziwie udanych Świąt Wielkiej Nocy. Niech ten niezwykły czas spędzony z rodziną, pozwoli nam odnaleźć potrzebny każdego dnia spokój i radość.[Publicystyka]»

Fan Lazio z Polski: Włoskie media próbowały nam przypisać zachowania rasistowskie w Pradze
Na meczu Sparta – Lazio na sektorze gości zawisła flaga „Fan Club Lazio Poland-Nysa”. Odbiło się to sporym echem w Polsce. Jeszcze większą sensację wzbudziła, gdy pojawiła się w 2003 roku na sektorze Lazio w… Krakowie. Gdy przyszedłem na spotkanie z jej właścicielem, czekał na mnie w koszulce Lazio. Gdy widząc to powiedziałem, że dobrze ubrał się do wywiadu, jego żona wtrąciła, że „nie ma on innych ciuchów”. Wiem od innych, że nie przesadziła. Przeczytajcie historię miłości Sławka do Lazio, o której mi opowiedział.[Publicystyka]»

Fot.: Dawid Ćmielewski

Długo wyczekiwana wiosenna runda rozgrywek Ekstraklasy startuje już w piątek 12. lutego - a wraz z nią kolejna edycja "Ustaw Ligę". Tym razem w ramach ligi prywatnej naszego serwisu do zdobycia będzie książka "Stan Gry" Krzysztofa Stanowskiego.[Publicystyka]»

Ekstraklasa na Facebook: W czołówce bez zmian, duży wzrost u Termaliki - luty 2015 r.
Fot.: Magdalena Pawlik-Paciorek

Na Facebooku nadal rządzą dwa największe kluby, które powiększyły jeszcze przewagę nad resztą stawki w stosunku do pierwszego zestawienia. Legia Warszawa i Lech Poznań, bo o tych klubach mowa, mają razem ponad pięć razy więcej fanów, niż trzecia w zestawieniu krakowska Wisła.[Publicystyka]»

Wrażenia z wypadu na półfinałowe mecze do Berlina
Fot.: FIVB

Ani chwili nie zastanawiałem się, kiedy dostałem propozycję pojechania na dwa półfinałowe mecze siatkarskie do Berlina, gdzie cztery czołowe drużyny świata walczyły o awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Łatwy dostęp do tanich biletów i jazda samochodem na gaz w pięć osób powodowała, że była to pierwszorzędna okazja.[Publicystyka]»

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Redakcja PL

W imieniu całego zespołu redakcyjnego portalu PrzegladLigowy.com życzymy Państwu radosnych, niezapomnianych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w sympatycznej, rodzinnej atmosferze oraz szczęśliwego Nowego Roku. Niech ten świąteczny czas pozwoli odpocząć od codziennych trosk i kłopotów, przynosząc same pozytywne zmiany.[Publicystyka]»

„Taką książkę pisze się tylko raz”
Fot.: Wojciech Szymański

3 czerwca trafiła do księgarni jedna z najlepszych autobiografii polskich piłkarzy w ostatnich latach. Książka KUBA. Autobiografia, została napisana przy współudziale Małgorzaty Domagalik, polskiej dziennikarki, publicystki i autorki znakomitych felietonów w tygodniku „Wprost”. Dzisiaj przegladligowy.com przedstawia krótką recenzję tej książki.[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane