Najnowsze newsy

Publicystyka

[2014-12-25 00:27:13]
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
fot.: Mateusz Czarnecki

Życzenia dla Naszych Czytelników, oby w przyszłym 2015 roku było Nas jeszcze więcej :)[Publicystyka]»

Polska - Szwajcaria, czyli słów kilka okiem Wilka
fot.: Mateusz Czarnecki

Odkąd wybudowano nowy stadion we Wrocławiu staram się być na wszystkich meczach kadry. Byłem na jej pojedynkach z Włochami, Mołdawią i Słowacją. Nie odpuściłem też meczu ze Szwajcarią. Choć było to tylko spotkanie towarzyskie to obejrzało je ponad 40 tysięcy widzów. Poniżej kilka moich refleksji dotyczących tego meczu, postawy piłkarzy i trenera, atmosfery na boisku i trybunach.[Publicystyka]»

Od murarza do piłkarza, czyli Charlie Austin
fot.: Marcin Rzepka

Historia, która mogła by zostać hitem na ekranach kin. Głównym bohaterem zostałby człowiek, w życiu którego wszystko w przeciągu paru lat odwróciło się o 180 stopni. Mowa o Charliem Austinie i jego drodze „od murarza do piłkarza”.[Publicystyka]»

Na piłkarskim szlaku, czyli Hajduk Split - Dundalk FC 1-2
Mecz Hajduka z Dundalk był tym, który najbardziej zapamiętam ze wszystkim spotkań piłkarskich jakie widziałem w Splicie. To było to na co czekałem. Od przypłynięcia do Splitu do powrotu promem działo się tak wiele, że trudno o wszystkim opowiedzieć, a przerwa w czasie tego spotkania to najlepsza jaką przeżyłem w swojej groundhopperskiej karierze.[Publicystyka]»

Na piłkarskim szlaku, czyli Hajduk Split - Istra Pula 1:1
3 dni po meczu RNK Split – Hapoel Beer Sheva udaliśmy się na ligowy pojedynek Hajduka Split z zespołem Istra 1961 Pula. W drodze na stadion mijamy mnóstwo graffiti poświęconych Hajdukowi. Pod stadionem jesteśmy 2,5 godziny przed meczem. Jest już sporo osób. Część z nich stoi za biletami. Pozostali raczą się piwkiem. Piją go wszędzie. W miarę zbliżania się meczu ludzi przybywa. Nie ma pod stadionem żadnych okrzyków. Nikt nic nie śpiewa. Ludzie są bardzo spokojni. Można by pomyśleć, że znowu trafimy na piknikową atmosferę.[Publicystyka]»

Relacja z groundhopperskiej wyprawy na mecz RNK Split - Hapoel Beer Sheva 2-1
Mecz Ligi Europy RNK Split – Hapoel Beer Sheva rozpoczynał się w czwartek 17 lipca o godzinie 20.30. Ruszając dzień wcześniej z Nysy o godzinie 16.00 nie spodziewałem się, że możemy mieć problem, żeby na niego zdążyć. Wykupiliśmy wczasy w miejscowości Supetar na wyspie Brać. Cała jazda autokarem odbywała się bez najmniejszych przeszkód, aż do momentu, gdy spóźniliśmy się chwilkę na prom ze Splitu do Supetaru.[Publicystyka]»

Zmieńmy formułę siatkarskiego Pucharu Polski
Fot.: Karol Zdyb

W każdym kraju w grach zespołowych największy prestiż przynosi wygranie ligi, co jest równoznaczne ze zdobyciem tytułu mistrza. Tak też jest w polskiej siatkówce, gdzie najlepsze (i najbogatsze) zespoły grają w PlusLidze, do której awans uzyskuje się nie tylko na parkietach. W tym sezonie np. awansowały zespoły, które w I lidze zajęły III i IV miejsce, a nie te z dwóch pierwszych. Żeby było jasne te wyżej sklasyfikowane o ten awans się nie starały. Można dyskutować, czy to jest dobre, czy nie. Mnie jednak martwi formuła siatkarskiego Pucharu Polski.[Publicystyka]»

Trenerzy zagraniczni lepsi od naszych w T-Mobile Ekstraklasie
fot.: Mateusz Czarnecki

Naszym trenerom piłkarskim nikt nie oferuje pracy w czołowych ligach europejskich. Mało tego, nie chcą ich nawet w przeciętnych ligach. Niezwykle rzadko się zdarza, że któryś z nich znajdzie zatrudnienie w klubie grającym w lidze niżej notowanej od naszej. Dzięki temu polskie kluby mogą korzystać z usług wszystkich najlepszych rodzimych trenerów. Niekiedy jednak decydują się na zatrudnienie trenerów zagranicznych.[Publicystyka]»

Groundhopping na przykładzie 3-dniowej wyprawy do Niemiec
fot.: Krzysztof Wilk

Groundhopping polega na zaliczaniu meczów i stadionów różnych drużyn piłkarskich. Groundhopping, to dosłownie skakanie po stadionach. Po polsku nazywa się to turystyką stadionową. Do mojej kolekcji groundhopperskiej udało mi się dorzucić kolejny kraj, Niemcy. Byłem tam na 3 meczach, z tego dwóch z II ligi i jednym z III ligi. Poniżej kilka luźnych spostrzeżeń z tego wyjazdu. Jeżeli chciałbyś pojechać z nami na jakąś wyprawę, to proszę o kontakt.[Publicystyka]»

Słów kilka ... okiem Wilka, czyli Polska to dziwny kraj
Fot.: Magdalena Kudzia

Przeżywaliśmy niedawno dwa medialne spektakle. Wszyscy czekali na decyzje w sprawie trenerów naszych reprezentacji, zarówno tej piłkarskiej, jak i siatkarskiej. W obu przypadkach przegrani trenerzy mieli olbrzymią chrapkę na dalsze otrzymywanie związkowej kasy. Trzeba jednak podkreślić, że obu trenerów wiele różniło.[Publicystyka]»

[2013-11-17 14:23:06]
Krytycznie po Słowacji
fot.: Krzysztof Wilk

“Przegraliśmy ze Słowacją i to nie ma znaczenia – świat nie patrzył na Wrocław, kiedy Cristiano Ronaldo strzelał miliardowego gola w swojej karierze. Świat patrzył na baraże do mundialu, na pojedynki wielkich, a my jesteśmy dzisiaj piłkarską prowincją, nasz los nikogo nie obchodzi. Jesteśmy sprowadzeni do poziomu wyniku przewiniętego na livescorze, bez otwarcia okienka ze strzelcami goli.” Te słowa Przemysława Rudzkiego mówią wszystko.[Publicystyka]»

[2013-11-14 23:37:48]
Nowy etap reprezentacji
Fot.: Mateusz Czarnecki

10 lat emocji, 10 lat wzruszeń i pięknych chwili z piłką nożną. Te wydarzenia niestety związane są dla mnie głównie z piłką klubową, nie z reprezentacją Polski. Na palcach u jednej ręki mogę policzyć mecze naszych Orłów, po których mogłem iść do szkoły, na spotkanie ze znajomymi szczęśliwy, uśmiechnięty, radosny i w końcu powiedzieć „kurczę, zagrali naprawdę dobrze, może powrócimy do tej pięknej gry, do tych wspaniałych sukcesów z lat 70 I 80”.[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane