Najnowsze newsy

Publicystyka

Ekstraklasa: Facebook jak boisko - rządzą Legia i Lech - lipiec 2015 r.
Fot.: Dawid Ćmielewski

Na Facebooku jak w życiu - zdecydowanie rządzą dwa kluby. Legia Warszawa i Lech Poznań łącznie mają więcej fanów na Facebook niż wszystkie pozostałe kluby Ekstraklasy razem wzięte - wynika z analizy serwisu PrzegladLigowy.com.[Publicystyka]»

Elegancja, truskawki, szampany, najlepsi zawodnicy, czyli Wimbledon
Przełom czerwca i lipca to dla wielu osób początek wakacji po ciężkiej pracy czy sesji egzaminacyjnej. Jednak dla mieszkańców pewnej gminy w Wielkiej Brytanii, London Borough of Merton to okres w którym zaczyna się święto tenisa. Rozgrywany od 1877 roku na kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club, wspaniały Wimbledon przyciąga co roku tysiące kibiców na trybuny, żeby podziwiać najlepszych tenisistów na świecie.[Publicystyka]»

[2015-04-04 11:20:22]
Wesołego Alleluja!
W ten niezwykły czas Wielkiej Nocy redakcja portalu przegladligowy.com składa wszystkim swoim wiernym Czytelnikom najlepsze życzenia: zdrowia, miłości i odpoczynku w gronie bliskich nam osób. Niech te Święta wypełnią nas spokojem i radością. Wesołego Alleluja![Publicystyka]»

Groundhoppingowe wyprawy do Gliwic i Kielc
Fot. Wojciech Szymański

W dwa kolejne weekendy zorganizowałem groundhopperskie wypady na mecze naszej najwyższej ligi. Pierwszy z nich to były derby Górnego Śląska, a drugi to mecz Korony ze Śląskiem. Poniżej osobiste wrażenia z tych wypraw.[Publicystyka]»

Groundhopping, czyli wyprawa na Hertha BSC - FC Augsburg
Fot.: Magdalena Pawlik-Paciorek

Mój wypad na mecz Hertha – Augsburg trwał 20 godzin. Wyszedłem z domu przed 6.00 rano, a wróciłem przed 2.00 w nocy. Z tego 17 godzin spędziłem w autokarach (i na postojach), 2 godziny w samochodzie i 1 godzinę na … meczu, bo przez wypadek na autostradzie spóźniliśmy się. Mimo wszystko warto było, w co nawet na moment nie wątpiłem.[Publicystyka]»

FC Barcelona - Real Madryt, czyli
Od początku rozgrywek piłkarskich w Hiszpanii oba zespoły postrzegane były jako reprezentanci swoich regionów – Katalonii i Kastylii. Rywalizacja obu zespołów miała podłoże polityczne i kulturowe.[Publicystyka]»

[2014-12-29 16:40:52]
ROK 2014- ROKIEM POLSKIEGO SPORTU!
Fot.: Magdalena Kudzia

Rok 2014 już prawie za nami. Za nami 365 dni. Przyniosły one mnóstwo emocji, wzruszeń, pięknych chwil, ale także smutku, rozczarowań. Zawsze zastanawiamy się do kogo dany rok należał. Często mówimy, że był to rok polskiej literatury, polskiej sztuki czy polskiej muzyki. Jednak 2014 rok to przede wszystkim wielkie chwile polskiego filmu (czapki z głów przed Władysławem Pasikowskim, Łukaszem Palkowskim, Jerzym Stuhrem czy Patrykiem Vegą, którzy wyreżyserowali filmy, dzięki którym Polska wreszcie po wielu latach zasłynęła z dobrego, wartego uwagi kina) i polskiego...sportu! Tak, dokładnie polskiego sportu. Czy pamiętacie rok w XXI wieku, w którym Polska odniosłaby takie sukcesy zarówno w sportach zimowych, w lekkoatletyce, w siatkówce czy nawet w piłce nożnej?? Odpowiedź jest oczywiście prosta, oczywiście że nie. Kamil Stoch, Zbigniew Bródka, Mariusz Wlazły, Rafał Majka czy Anita Włodarczyk, to tylko niektórzy sportowcy, którzy spowodowali u Polaków masę emocji, ale także palpitacji serca. Oto co wydarzyło się w poszczególnych miesiącach dla polskiego sportu.[Publicystyka]»

[2014-12-25 00:27:13]
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
fot.: Mateusz Czarnecki

Życzenia dla Naszych Czytelników, oby w przyszłym 2015 roku było Nas jeszcze więcej :)[Publicystyka]»

Polska - Szwajcaria, czyli słów kilka okiem Wilka
fot.: Mateusz Czarnecki

Odkąd wybudowano nowy stadion we Wrocławiu staram się być na wszystkich meczach kadry. Byłem na jej pojedynkach z Włochami, Mołdawią i Słowacją. Nie odpuściłem też meczu ze Szwajcarią. Choć było to tylko spotkanie towarzyskie to obejrzało je ponad 40 tysięcy widzów. Poniżej kilka moich refleksji dotyczących tego meczu, postawy piłkarzy i trenera, atmosfery na boisku i trybunach.[Publicystyka]»

Od murarza do piłkarza, czyli Charlie Austin
fot.: Marcin Rzepka

Historia, która mogła by zostać hitem na ekranach kin. Głównym bohaterem zostałby człowiek, w życiu którego wszystko w przeciągu paru lat odwróciło się o 180 stopni. Mowa o Charliem Austinie i jego drodze „od murarza do piłkarza”.[Publicystyka]»

Na piłkarskim szlaku, czyli Hajduk Split - Dundalk FC 1-2
Mecz Hajduka z Dundalk był tym, który najbardziej zapamiętam ze wszystkim spotkań piłkarskich jakie widziałem w Splicie. To było to na co czekałem. Od przypłynięcia do Splitu do powrotu promem działo się tak wiele, że trudno o wszystkim opowiedzieć, a przerwa w czasie tego spotkania to najlepsza jaką przeżyłem w swojej groundhopperskiej karierze.[Publicystyka]»

Na piłkarskim szlaku, czyli Hajduk Split - Istra Pula 1:1
3 dni po meczu RNK Split – Hapoel Beer Sheva udaliśmy się na ligowy pojedynek Hajduka Split z zespołem Istra 1961 Pula. W drodze na stadion mijamy mnóstwo graffiti poświęconych Hajdukowi. Pod stadionem jesteśmy 2,5 godziny przed meczem. Jest już sporo osób. Część z nich stoi za biletami. Pozostali raczą się piwkiem. Piją go wszędzie. W miarę zbliżania się meczu ludzi przybywa. Nie ma pod stadionem żadnych okrzyków. Nikt nic nie śpiewa. Ludzie są bardzo spokojni. Można by pomyśleć, że znowu trafimy na piknikową atmosferę.[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane