Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2017-06-10 13:15:30 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. własna

Gwiazdy lekkoatletyki wystąpią w Gdańsku

Po ubiegłorocznych pełnych sukcesów Mistrzostwach Europy, a także po bardzo dobrych występach Polaków na tegorocznych Halowych Mistrzostwach Europy kibice lekkoatletyki mają apetyt na kolejne sukcesy ich ulubieńców. Jednak zanim biało-czerwoni wystąpią w Londynie muszą spełnić minima, aby tam się dostać.

Okazji jest naprawdę sporo, w ostatnim czasie odbywa się wiele mityngów lekkoatletycznych. Dziś w Szczecinie fani będą mogli obejrzeć na żywo m.in. występ złotej medalistki ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich, Anity Włodarczyk. Kto nie może przyjechać do Szczecina, tego można zaprosić do Gdańska.

Już w najbliższą środę kolejni lekkoatleci powalczą o bezpośredni bilet na Mistrzostwa Świata. Wśród zgłoszonych zawodników nie brakuje tych, których fani z pewnością kojarzą z telewizji. Na bieżni gdańskiego AWFiS pojawi się Przemysław Słowikowski, który w ubiegłym roku wystartował w Amsterdamie w sztafecie 4x100 i 4x400m. Tym razem wystąpi indywidualnie na dystansach 100m i 200m. Oprócz niego na starcie stanie także Karol Zalewski. Niespełna 24-letni sprinter ma na swoim koncie m.in. srebrny medal w sztafecie 4x400m, który zdobył wraz z kolegami podczas Halowych Mistrzostw Europy w Pradze w 2015 roku. Co ciekawe, Zalewski w ubiegłym roku wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie wystartował w eliminacjach na 200m.

Poza sprinterami pojawi się także wielu znanych biegaczy średniodystansowych. Wśród nich jest Daniel Pek. Daniel jest wicemistrzem paraolimpijskim z 2012 i 2016 roku. Poza Danielem pojawią się także m.in. Sebastian Smoliński (wicemistrz Polski 2016 w biegu na 5000m), Bartosz Kotłowski. Na bieżni nie zabraknie miejsca także dla Piotra Mielewczyka, Mateusza Niemczyka czy Mikołaja Raczyńskiego, którzy należą do polskiej czołówki biegaczy ulicznych.

Ciekawie wyglądają nazwiska na liście startowej u pań. Na starcie 100m i 200m stanie Marika Popowicz-Drapała, która na Mistrzostwach Europy w 2010 i 2012 roku zdobywała brązowe medale w sztafetach. Obok niej stanie Agata Forkasiewicz, która w 2015 roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata w Pekinie. Na dystansie 3000m pobiegnie Dominika Grzelak, która w ubiegłym roku wystartowała w Chia w Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane