Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2017-08-03 10:54:22 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. własna

Śmietanka biegowa wystartuje w Gdańsku

Już w najbliższą sobotę w gdańskim centrum odbędzie się biegowe święto. W ramach 24. Biegu św. Dominika, który jest organizowany w związku z Jarmarkiem św. Dominika, zawodnicy i zawodniczki mieli do wyboru start w prologu (1200m) lub 5km. Jednak wydaje się, że największa uwaga skierowana będzie na PZLA Mistrzostwa Polski mężczyzn na 10km.

A tam nie zabraknie biegowej śmietanki. Do startu w prestiżowym biegu zgłosiło się 38 mężczyzn. Wśród nich nie brakuje utytułowanych i znanych zawodników, takich jak Błażej Brzeziński, Marcin Chabowski, Emil Dobrowolski, Arkadiusz Gardzielewski, Tomasz Grycko, Damian Kabat, Artur Kern, Marek Kowalski, Artur Kozłowski, Szymon Kulka, Dawid Malina czy Piotr Pobłocki.

Zaledwie dwa tygodnie temu, podczas Biegu Jakubowego w Lęborku, kibice mogli podziwiać pojedynek między Marcinem Chabowskim a Emilem Dobrowolskim. Wówczas lepszy okazał się Chabowski, któremu zabrakło zaledwie kilku sekund do pobicia rekordu trasy. Dla Dobrowolskiego był to jeden z pierwszych biegów po powrocie po kontuzji.

Tomasz Grycko, Marek Kowalski i wyżej wspomniany Dobrowolski od lat należą do biegowej elity podczas gdyńskiego Grand Prix. W ubiegłym roku Dobrowolskiego zabrakło w ścisłej czołówce, Grycko tryumfował, a Kowalski był drugi. Co ciekawe, Grycko jest tegorocznym Mistrzem Polski w biegach przełajowych na dystansie ok. 10km. Zaledwie 29 sekund później (30:31) na mecie tego biegu zameldował się Marek Kowalski.

Arkadiusz Gardzielewski to jeden z czołowych polskich maratończyków. W tym roku zawodnik zdobył tytuł Wojskowego Mistrza Świata na dystansie maratońskim, który wygrał z czasem 2:13:42. W tym biegu wystartował także Błażej Brzeziński, który na tym samym dystansie legitymuje się rekordem życiowym z czasem 2:12:17.

A jeśli mowa o złotych medalach nie można nie wspomnieć o Arturze Kozłowskim. Kozłowski w tym roku zdobył tytuł Mistrza Polski na dystansie maratońskim. Jego rekord życiowy na tym dystansie to 2:10:58 i jest to 12 wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

Ciekawe jest także, jak zaprezentuje się Szymon Kulka. 24-letni biegacz w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski, wygrywając w Gdańsku z czasem 29:33. Oznacza to, że już w najbliższą sobotę będzie bronić swojego mistrzowskiego tytułu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane