Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2013-11-14 23:37:48 | Nadesłał: Mateusz Czarnecki | Źrodlo: Bartek Błażejewski

Nowy etap reprezentacji

Fot.: Mateusz Czarnecki

10 lat emocji, 10 lat wzruszeń i pięknych chwili z piłką nożną. Te wydarzenia niestety związane są dla mnie głównie z piłką klubową, nie z reprezentacją Polski. Na palcach u jednej ręki mogę policzyć mecze naszych Orłów, po których mogłem iść do szkoły, na spotkanie ze znajomymi szczęśliwy, uśmiechnięty, radosny i w końcu powiedzieć „kurczę, zagrali naprawdę dobrze, może powrócimy do tej pięknej gry, do tych wspaniałych sukcesów z lat 70 I 80”.

Jednak te nadzieje były ulotne. Do dnia dzisiejszego wspominam trzy góra cztery mecze, kiedy nasza reprezentacja zagrała świetnie spotkanie, miała pomysł na grę.

Przede wszystkim eliminacyjne mecze do ME 2008 z Portugalią, niezapomniane zwycięstwo 2:1 w Chorzowie po dwóch bramkach Ebiego Smolarka i późniejszy cenny remis 2:2 w Lizbonie po bombie Jacka Krzynówka, czy wygrana 2:1 z Czechami w meczu eliminacji do MŚ 2010, albo i nawet niesamowity comeback w pojedynku z Walią na wyjeździe wygranym 3:2 ramach eliminacji do MŚ 2006. Gdy przypominam sobie bramkę Krzynówka, zawsze mam ciary na plecach. Takich ludzi jak Krzynówek za czasów Pawła Janasa teraz nam brakuje w reprezentacji. No właśnie, trenerzy... Ile już ich było w XXI wieku? Engel, Boniek, Janas, Beenhakker, Majewski, Smuda I Fornalik. 7 selekcjonerów.... Jak ktoś się nie interesuje się futbolem, powie niewiele. Przecież przez 13 lat, siedmiu trenerów? Nie jest najgorzej. Jednak znawca futbolu jest wstrząśnięty. Nie potrafię wymienić kraju, który tak często zmieniałby trenera. Niemcy w XXI wieku mieli 3 selekcjonerów: Vollera, Klinsmanna i Joachima Loewa.

Teraz szanse poprowadzenia reprezentacji Polski dostaje Adam Nawałka. Człowiek z charyzmą, ale bez większych sukcesów jako trener. Dlaczego, akurat jemu powierzono tę ważną funkcję? Pozostaje nam już tylko zaufać prezesowi PZPN i mieć nadzieję, że osiągnie cel postawiony przed nim, czyli awans do Euro 2016 we Francji.

Bartek Błażejewski

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane