Najnowsze newsy

Siatkówka - Europejskie puchary - CEV Cup

Puchar CEV: Złoty set dla Azeryolu Baku
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym siatkarki Azeryolu Baku pokonały drużynę z Novary 3:1. W dzisiejszym starciu Włoszki zrewanżowały się uzyskując podobny wynik, dlatego o awansie do półfinału zdecydował złoty set. Oba zespoły przez całe spotkanie prowadziły wyrównaną walkę, jednak w najważniejszej partii Azerki zmobilizowały się i obok Dinama Krasnodar zameldowały się w kolejnej rundzie Pucharu CEV. Wśród wszystkich zawodniczek spotkania, najlepiej spisywała się Samanta Fabris, która zapisała trzydzieści trzy "oczka".[CEV Cup]»

Puchar CEV: Dinamo Krasnodar w półfinale
Fot.: CEV

Siatkarki Dinama Krasnodar pewnym krokiem wkraczają do półfinału. W rewanżowym starciu ponownie pokonały niemiecki zespół Allianz MTV Stuttgart. Rosjanki od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania. Dopiero w ostatnim secie gospodynie nawiązały wyrównaną walkę, jednak podopieczne trenera Konstantina Ushakova były nie do powstrzymania. Drużyna gości zaliczyła trzynaście punktowych bloków, zaś ich przeciwniczkom sztuka ta udała się jedynie pięć razy. Najczęściej punktującą zawodniczką była Natalia Malykh, która zdobyła czternaście "oczek" dla swojego teamu.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Pewne zwycięstwo Dynamo Moskwa
Fot.: CEV

W pierwszym spotkaniu fazy challenge Sir Safety Perugia na własnym terenie zmierzyła się z mocnym rywalem z rosyjskiej Superligi. Podopieczni Olega Antonowa w każdym z trzech rozegranych setów zdominowali na parkiecie swojego rywala, wygrywając odpowiednio do -20, -19, -22. Pewna gra Aleksandra Atanasijevicia nie wystarczyła na dobrze dysponowanego rywala po drugiej stronie siatki. Jedyny reprezentant Włoch w ekipie ze stolicy Moskwy - Iwan Zajcew, poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa zdobywając 17 punktów. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w Moskwie drugiego marca.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Knack zwycięża w Teruel
Fot.: CEV

Do ostatnich piłek czwartego seta, niezwykle ambitnie walczyli w Pucharze CEV zawodnicy trenera Carlosa Carreño - aktualni wiceliderzy tabeli Superligi. Mimo determinacji hiszpańskiej drużyny, w najważniejszych akcjach lepiej spisali się na boisku w Teruel gracze belgijskiego Roeselare - ekipy polskiego siatkarza znanego z występów w Radomiu i Kielcach, Piotra Orczyka. Najwięcej punktów elementem bloku zapisał tego dnia dla przyjezdnej ekipy Arno Van de Velde. W marcu odbędzie się rewanżowa konfrontacja obu zespołów.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Azeryol wygrywa z Novarą
Fot.: CEV

Ekipie z Włoch nie poszczęściło się w wyjazdowym starciu z Azeryolem - Igor Gorgonzola zwyciężył tylko jednego z czterech setów. W pozostałych partiach meczu, Azeryol nie dał swoim przeciwniczkom szans, kontrolując sytuację na boisku. Zwycięstwo z gośćmi, miejscowy team zagwarantował sobie efektywnym atakiem. Polska siatkarka, Magdalena Wawrzyniak nie zapisała w tym meczu żadnych punktów. Areną następnej rywalizacji zespołów będzie Sporting Palace w Novarze.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Impelki słabsze od Galatasaray
Fot.: CEV

Do nieudanych meczów zaliczyć musi czwartkową konfrontację z Galatasaray Stambuł, drużyna Jacka Grabowskiego. W ostatniej partii spotkania, która rozstrzygnęła się w dwudziestu sześciu minutach walki, Polki uległy rywalkom dziewięcioma punktami. Liderką miejscowej ekipy była bez wątpienia Nadia Centoni. Czterosetowa porażka z Turczynkami, nie pozbawiła jeszcze Impelek nadziei na pozostanie w rywalizacji Pucharu CEV. Kolejne spotkanie ze Stambułem czeka wrocławianki już we własnej hali.[CEV Cup]»

Impel Wrocław zagra z Galatasaray Istanbul
Fot.: CEV

Impelki rozpoczynają swoją przygodę z Pucharem CEV. Losowanie skojarzyło polską drużynę z turecką. Wrocławianki po raz kolejny w tym roku udadzą się do Stambułu - tym razem by zagrać tam z Galatasaray.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Dynamo bez litości dla rywalek
Fot.: Anna Szłapa

Siatkarki Dynama, nieźle spisujące się w tegorocznych rozgrywkach Superligi, zmierzyły się w pojedynku Pucharu CEV z ekipą ze Stuttgartu. Przy cennym wsparciu swojej publiczności, rosyjska drużyna szybko wypracowała sobie przewagę, która dała jej zasłużone zwycięstwo w inauguracyjnej partii. Zmiany w grze gości nie przyniosły wprowadzane wraz z czasem nowe zawodniczki. Najsłabszym w kontekście zapisanych punktów, był dla Allianzu drugi set rozegranego we własnej hali spotkania.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Niemki z wyjazdową wygraną
Fot.: Karol Zdyb

W hali w Sibiu rozegrane zostało starcie miejscowego CS Volei Alba Blaj z zespołem trenera Koslowskiego. Zwycięską ekipę pucharowego pojedynku poznaliśmy stosunkowo szybko, bowiem Niemki nie oddały swoim rywalkom żadnego z setów. Zdeterminowane siatkarki Schweriner SC znacznie lepiej spisywały się w tym meczu w elemencie ataku, górując także w liczbie punktów zdobytych tego dnia z zagrywki. Szansy na zrehabilitowanie się, Blaj szukać będzie jeszcze w tym miesiącu w Arenie Schwerin.[CEV Cup]»

Puchar CEV: Zwycięstwo i awans Krasnodaru
Fot.: CEV

Zespół z Bacau na własnym terenie uległ ekipie Dynama w trzech odsłonach. W meczu rewanżowym zawodniczki z Rumunii musiały pokazać swoją najlepszą siatkówkę, aby marzyć o awansie do kolejnej fazy rozgrywek. Jednak siatkarki z Krasondaru oddały swoim rywalkom zaledwie jedną odsłonę. Dzięki czemu podopieczne trenera Uszakowa uzyskały awans do fazy challenge. Po raz kolejny swoją drużynę do zwycięstwa poprowadziła niezawodna Tatjana Koszeljewa. W tym spotkaniu zdobyła 21 "oczek".[CEV Cup]»

Puchar CEV: Niemiecki zespół ponownie lepszy
W rewanżowym spotkaniu drużyna Schweriner SC potwierdziła swoją dominację nad ukraińskim Khimikiem Yuzhnym. Początkowe partie spotkania były wyrównane - dopiero w trzeciej odsłonie podopieczne trenera Sergeia Holotova uległy stosunkowo wysoką różnicą sześciu punktów. W ostatnim secie miejscowe postawiły kropkę nad "i" z ogromną przewagą ogrywając rywalki. Drużyna z Ukrainy miała słabe przyjęcie, dzięki czemu Niemki skutecznie blokowały ich ataki, notując w tym elemencie gry szesnaście "oczek". Najlepszą zawodniczką meczu była Jennifer Geerties.[CEV Cup]»

Komplet uczestników rundy Challenge Pucharu CEV kobiet
Fot.: CEV

Z tureckim Galatasaray Stambuł zmierzą się już niebawem siatkarki trenera Jacka Grabowskiego w rundzie Challenge pucharowych rozgrywek. O awans do następnej fazy polski zespół walczyć będzie w dwumeczu. Nadzieję na dwa zwycięstwa ma także zespół Magdaleny Wawrzyniak, którym w sezonie 2015/2016 jest bardzo dobrze spisujący się na parkietach włoskiej ligi Igor Gorgonzola. Zagra on z Azeroylem. Łącznie w rywalizacji tej fazy wystąpi osiem drużyn.[CEV Cup]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane