Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » CEV Cup

CEV Cup | 2018-03-23 10:56:07 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Aleksander Śliwka: Każdy mecz będzie teraz trudny

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Aleksandrem Śliwką.

PLUSLIGA: W rewanżowym meczu półfinału Pucharu CEV z Biełogorie Biełgorod mieliście swoje szanse, a mimo to przegraliście znów 0-3…

ALEKSANDER ŚLIWKA (przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów):
Zagraliśmy dużo lepiej w tych pierwszych dwóch setach niż graliśmy w Rosji. Zaryzykowaliśmy mocno zagrywką, ogólnie graliśmy na dużym ryzyku również w ataku. Ten wynik był naprawdę korzystny, doping na hali nas niósł, atmosfera była fajna, szkoda tylko, że tak szybko to się skończyło. Nadzieje były duże i myślę, że była szansa, bo rywale też nie byli aż tak dobrze dysponowani. Chociaż trzeba im oddać, że robili mniej błędów na zagrywce i grali poprawniej w tych najważniejszych momentach, gdzie Muserski kończył niemal wszystkie ataki. Nie potrafiliśmy go zatrzymać. Tak to już jest. Siatkówka rosyjska jest bardzo mocno i musimy im oddać, że byli zdecydowanie lepsi. Nie ugraliśmy z nimi nawet seta w dwumeczu, więc nie ma co mówić, że było blisko. Teraz została nam PlusLiga i bardzo ważne mecze, więc na tym się skupiamy.

Czego zabrakło żeby w rewanżu wygrać chociaż seta. Decydowały indywidualności?

- Myślę, że zabrakło trochę zimnej krwi, parę przyjęć uciekło nam na drugą stronę. Jeśli natomiast chodzi o zatrzymanie Muserskiego, to wiadomo, że niezbyt wiele można zrobić. Czasami jest to kwestia szczęścia lub nie - dwie, trzy piłki, które głupio straciliśmy, może jakaś większa dokładność na kontrze. Były duże emocje na hali również w nas i bardzo chcieliśmy, ale nie udało się.

Kiedy dobrze funkcjonowała zagrywka, to wówczas z Rosjanami graliście jak równy z równym…

- Graliśmy agresywnie zagrywką i mieliśmy z tego dużo korzyści. Również flotem potrafiliśmy ich momentami odrzucić od siatki. W końcówce jednak dobrze przyjmowali i uruchamiali Muserskiego, którego nie potrafiliśmy zatrzymać, więc to przeważyło.

* więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane