Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » CEV Cup

CEV Cup | 2018-06-29 20:41:58 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Puchar CEV: Indykpol AZS Olsztyn poznał rywala

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W siedzibie CEV rozlosowano pary 1/32 Pucharu CEV, w którym Indykpol AZS Olsztyn weźmie udział! W pierwszej fazie, akademicy zmierzą się z fińskim Hurrikaani Loimaa.

1/32 finałów Pucharu CEV zostanie rozegrana w dniach 6-8 listopada w Olsztynie (dokładna data do ustalenia), a rewanż tydzień później (13-15 listopad) w Finlandii. Zwycięzca tej pary awansuje do 1/16 finałów, a rywalem będzie zespół, który odpadnie w 3 rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Hurrikaani Loimaa został założony w 2007 roku. Pierwszy triumf przyszedł dość szybko, bowiem w 2012 roku klub zdobył tytuł wicemistrza Finlandii. Od tego momentu drużyna rokrocznie zdobywała medale mistrzostw kraju, choć nigdy nie zdobyła tego najcenniejszego - złotego. W minionym sezonie ekipia pod wodzą Lauri Rantanena zdobyła piąty w historii klubu, srebrny medal. Trzon zespołu stanowili m.in Thomas Douglas-Powell czy dobrze znany kibicom ze stolicy Warmii i Mazur - Matti Oivanen. Ten ostatni będzie jedną z gwiazd ekipy Hurrikaani w przyszłym sezonie.

O dokładnym terminie pierwszego meczu poinformujemy wkrótce.

Dziennikarzy zapraszamy na oficjalną konferencje prasową poświęconą udziałowi zespołu w europejskich pucharach, w poniedziałek, 2lipca o godz. 10:00 w Kapitanacie na terenie CRS Ukiel‬.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane