Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Świata

Mateusz Bieniek: Czasami już nie miałem ochoty grać w siatkówkę
Fot.: FIVB

Za Mateuszem Bieńkiem kolejny ważny turniej reprezentacyjny. Zawodnik Effectora Kielce był o krok od awansu na Olimpiadę w Rio. - Nie powinno tak być, że po dziesięciu zwycięstwach i jednej porażce nie awansować. Powinniśmy mieć ten awans w kieszeni. Jedna słabsza dyspozycja dnia zadecydowała o tym, że przynajmniej na razie nie mamy kwalifikacji do Igrzyska - przyznał środkowy reprezentcji Polski, Mateusz Bieniek.[Puchar Świata]»

Artur Szalpuk: Ten turniej to trudny temat
Fot.: FIVB

- Myślę, że gdyby trzecie miejsce dawało awans do Rio de Janeiro to też byśmy w innych nastrojach wracali do domu, inaczej byśmy rozmawiali. Inaczej myśleli o tym wyniku. Ale brązowy medal niczego nie daje. Taki jest odbiór tego rezultatu. To nie jest radosny wynik - przyznał reprezentnt Polski, Artur Szalpuk.[Puchar Świata]»

Stephane Antiga: Mamy w sobie sporo żalu
Fot.: FIVB

- Ta sytuacja jest dla nas bardzo dziwna, bo mamy medal, ale jest nam strasznie przykro – tak w jednym zdaniu, Stephane Antiga opisał nastroje panujące w polskiej ekipie po Pucharze Świata. W czwartek w godzinach wieczornych biało-czerwoni wylądowali na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie czekała na nich spora grupa kibiców, którzy zgotowali gorące powitanie.[Puchar Świata]»

Michał Kubiak: Nie tak miało wyglądać
Fot.: Magdalena Kudzia

Spora grupa ubranych w biało-czerwone barwy kibiców przywitała na lotnisku w Warszawie polskich siatkarzy, którzy w czwartkowe popołudnie wrócili z turnieju o Puchar Świata w Japonii. - Jesteśmy z wami. Dziękujemy – taki napis widniał w hali przylotów. Były gromkie brawa i śpiewy.[Puchar Świata]»

Gorące powitanie Reprezentacji Polski
Fot.: FIVB

- Dziękujemy za miłe przywitanie. Miało być inaczej. Z piciem szampana poczekamy do stycznia - mówił kapitan Reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Kibice naszym siatkarzom zgotowali na stołecznym lotnisku gorące powitanie.[Puchar Świata]»

PŚ: Amerykanie i Włosi z kwalifikacją, koszmar biało-czerwonych
Fot.: FIVB

Spośród trzech ekip, które nadal liczyły się w walce o olimpijską kwalifikację, Polacy zmierzyli się z Włochami. Azzurri oddali biało-czerwonym jedynie druga odsłonę tego spotkania, co zapewniło im zwycięstwo i awans na Olimpiadę do Rio de Janeiro. Ameryknie też rozprwili się w czterech partiach z zespołem z Argentyny co zapewniło im pierwsze miejsce i zwycięstwo w cłym turnieju. Siatkarze reprezentacji Polski pomimo zaledwie jednej przegranej na 11 rozegranych meczy musieli zadowolić się trzecim miejsce, a co bardziej bolesne brakiem upragnionego biletu do Brazylii.[Puchar Świata]»

[2015-09-23 14:56:14]
Matthew Anderson MVP Pucharu Świata
Fot.: FIVB

USA, Włochy, Polska taka jest kolejność drużyn na podium Pucharu Świata. MVP turnieju został wybrany Matthew Anderson, atakujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych.[Puchar Świata]»

Konferencja prasowa po meczu Polska-Włochy
Fot.: Magdalena Kudzia

Winę za porażkę biorę na siebie. Kiedy w pierwszym secie był wynik 23:20 podjąłem złą decyzję - mówił po meczu Polska-Włochy (1:3) kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.[Puchar Świata]»

PŚ: Spełnił się czarny scenariusz
Fot.: FIVB

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa biało-czerwoni przegrali dziś najważniejszy mecz w turnieju. Do pełni szczęścia zabrakło jednego wygranego seta. Mocno zmotywowani Włosi od początku narzucili swój rytm gry, na który nie potrafiliśmy odpowiedzieć. Wygranie dziesięciu spotkań nie wystarczyło na zapewnienie sobie kwalifikacji olimpijskiej.[Puchar Świata]»

PŚ: Włochy jedenasty rywal biało-czerwonych
Fot.: FIVB

W nocy z wtorku na środę reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w turnieju o Puchar Świata. Rywalem będzie drużyna włoska, która dotychczas przegrała jedno spotkanie. Biało-czerwoni prowadzą w tabeli bez porażki.[Puchar Świata]»

Iwan Zajcew: To będzie mecz przez duże „m”
Fot.: FIVB

- To będzie mecz przez duże "m" - tak o jutrzejszym spotkaniu Polska-Włochy mówi jeden z podstawowych graczy zespołu rywali Iwan Zajcew. O drużynie biało-czerwonych mówi, że jest "wielka", a zdobycie przed rokiem złotego medalu dodało zawodnikiem pewności siebie.[Puchar Świata]»

[2015-09-22 16:39:59]
PŚ: Dziesiąty dzień rywlizacji
Fot.: FIVB

W przedostatnim dniu turnieju biało-czerwonym przyszło zmierzyć sie z drużyną gospodarzy. Po pierwszym straconym secie w kolejnych odsłonach górą okazała się drużyna trenera Antigi. Z zespołów, które nagal maja szanse na olimpijski awans Amerykanie pokonali w trzech partiach Rosjan, zaś po pięciosetowej batalii Azzurri wydarli zwycięstwo w starciu z Argentyną. W pozostałych meczach górą były: Egipt, Kanada i Australia.[Puchar Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane