Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2015-09-25 12:11:12 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Stephane Antiga: Mamy w sobie sporo żalu

Fot.: FIVB

- Ta sytuacja jest dla nas bardzo dziwna, bo mamy medal, ale jest nam strasznie przykro – tak w jednym zdaniu, Stephane Antiga opisał nastroje panujące w polskiej ekipie po Pucharze Świata. W czwartek w godzinach wieczornych biało-czerwoni wylądowali na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie czekała na nich spora grupa kibiców, którzy zgotowali gorące powitanie.

Panie trenerze mimo, że nie udało się wywalczyć kwalifikacji nie możemy negatywnie oceniać występu reprezentacji w Japonii. Przegraliście tylko jeden mecz, pokonaliście Stany Zjednoczone i znakomicie poradziliście sobie z napiętym terminarzem…

Stephane Antiga
: - Rzeczywiście Puchar Świata udał nam się dobrze. Jedna porażka w turnieju, to znakomity wynik, ale nie udało nam się zrealizować głównego celu. Jestem zadowolony z chłopaków, z tego, że każdy był zaangażowany w mecze i każdy walczył do samego końca. Żałuje tylko tego, że często źle zaczynaliśmy spotkania i przegrywaliśmy pierwszego seta, bo to miało ogromny wpływ na końcowy wynik.

Do samego końca nie wiadome było kto dostanie kwalifikację olimpijską. O awansie w waszym przypadku zdecydowało ratio setowe, a każda z drużyn miała na swoim koncie jedną przegraną.

- Tak, trzy pierwsze drużyny zanotowały jedną porażkę. My też mogliśmy przegrać z którąkolwiek drużyną jedno spotkanie, ale nie przeciwko Włochom. Sytuacja w końcówce turnieju skomplikowała się na tyle, że konkretnie przeciwko nim musieliśmy wygrać. Przyczyniły się do tego nasze poprzednie wyniki i końcowe punkty. To dla nas wielka strata, że nie osiągnęliśmy głównego celu. Nie możemy mieć pretensji do ostatniego meczu, bo Włosi zagrali lepiej od nas. Najwięcej zastrzeżeń mam do straconych setów, bo tego można było uniknąć.

Co przesądziło o porażce z Włochami?

- Byliśmy bardzo blisko zdobycia kwalifikacji olimpijskiej, bo aż do ostatniego meczu zajmowaliśmy pierwsze miejsce. Mieliśmy szansę, żeby pokonać Włochów, w pierwszym secie, który przegraliśmy na przewagi, jak również w trzecim. Ich dyspozycja była naprawdę bardzo dobra. Przede wszystkim Zajcew i Juantorena zagrali świetnie w ataku. Nie obejrzałem jeszcze raz tego meczu, nie patrzyłem też do statystyk, bo wciąż jest mi zbyt ciężko żeby to analizować. W tej chwili najważniejsze jest to by udało nam się odpocząć i zapomnieć o Pucharze Świata.

*więcej na: plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane