Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Świata

Konferencja prasowa po meczu Polska-Japonia
Fot.: Magdalena Kudzia

- Było miło zagrać przeciwko drużynie Japonii w hali pełnej kibiców - mówił po spotkaniu Polska-Japonia (3:1) kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.[Puchar Świata]»

PŚ: Polski
Fot.: FIVB

Polacy są jedyną niepokonaną reprezentacją w Pucharze Świata. W swoim dziesiątym meczu Biało-czerwoni wygrali z Japonią 3:1. Spotkanie okazało się jednak bardzo wymagające. Gospodarze turnieju postawili bardzo trudne warunki. Doskonałe obrony i skuteczne kontrataki pozwalały im na nawiązanie równorzędnej walki. Mistrzowie Świata kolejny raz przełamali swoje słabości, dzięki czemu są o krok od awansu do Igrzysk Olimpijskich.[Puchar Świata]»

[2015-09-21 19:57:38]
Bartosz Kurek: Będzie gorąco
Fot.: FIVB

Reprezentacji Polski pozostały do rozegrania tylko i aż dwa spotkania, które zadecydują o awansie na igrzyska olimpijskie oraz zdobyciu Pucharu Świata. Dziś pokonali w imponującym stylu Amerykanów 3:1. Jutro o godzinie 7.15 polskiego czasu podopieczni trenera Stephane Antigi zmierzą się z Japonią. O meczu z reprezentacją USA oraz kolejnych potyczkach opowiedział atakujący biało-czerwonych - Bartosz Kurek.[Puchar Świata]»

PŚ: Japonia dziesiątym rywalem biało-czerwonych
Fot.: FIVB

We wtorek polscy siatkarze zagrają z Japonią w meczu 10. kolejki turnieju o Puchar Świata. Rywalem biało-czerwonych będzie Japonia.[Puchar Świata]»

[2015-09-21 16:08:42]
PŚ: Dziewiąty dzeń rywalizacji
Fot.: FIVB

W meczu 9. kolejki spotkań Polacy pokonali ekipę ze Stanów Zjednoczonych. Po pierwszej przegranej partii w kolejnych trzech biało-czerwoni nie mieli sobie równych. Niespodziankę sprawili również zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego, którzy w trzech odsłonach odprwili z kwitkiem Rosjan. Ze swoim potyczek zwycięsko wychodziły również Argentyna, Kanada, Australia oraz Egipt.[Puchar Świata]»

Michał Kubiak: Zagraliśmy najlepszy mecz w turnieju
Fot.: FIVB

- Zagraliśmy najlepszy mecz w turnieju - powiedział Michał Kubiak na konferencji prasowej po spotkaniu Polska - USA (3:1). Biało-czerwoni nie doznali jeszcze porażki w Pucharze Świata i na dwie kolejki przed zakończeniem turnieju prowadzą w tabeli.[Puchar Świata]»

[2015-09-21 12:15:13]
PŚ: Złe miłego początki
Fot.: FIVB

Kolejne zwycięstwo mają na swoim koncie biało-czerwoni. Bilans z reprezentacją Stanów Zjednoczonych nie był dla nas korzystny. Podopieczni Stefana Antigi wszelkie statystyki odrzucili jednak w kąt i bardzo dobrze wywiązali się ze swego zadania. Początek spotkania mógł jednak niepokoić, gdyż pierwszy set padł łupem skutecznie grających Amerykanów. To, co niepewnie się zaczęło, zwieńczone zostało sukcesem biało-czerwonych, którzy pozostają jedyną niepokonaną ekipą w Pucharze Świata.[Puchar Świata]»

Puchar Świata: Czas na ostatni etap turnieju
Fot.: FIVB

W poniedziałek w Tokio dwanaście drużyn rozpocznie rywalizację w ostatniej rundzie Pucharu Świata. Realne szanse na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej ma tylko pięć zespołów - USA, Polska, Rosja, Włochy i Argentyna.[Puchar Świata]»

Władimir Alekno: To jest zespół kompletny
Fot.: FIVB

- To jest zespół kompletny. Ma wszystko, co niezbędne jest do gry na wysokim poziomie - mówi trener reprezentacji Rosji Władimir Alekno o polskich siatkarzach.[Puchar Świata]»

[2015-09-19 22:39:07]
PŚ: Polacy są już w Tokio
Fot.: FIVB

Z minutowym opóźnieniem polscy siatkarze ruszyli w podróż z Toyamy superszybkim Shinkansenem, ale do Tokio dotarli punktualnie, czyli do miejsca, gdzie od poniedziałku rozgrywana będzie ostatnia, decydująca runda spotkań Pucharu Świata. Podróż z Toyamy trwała zaledwie dwie i pół godziny.[Puchar Świata]»

Artur Szalpuk: Jest po prostu normalnie
Fot.: FIVB

Zamiast walczyć w mistrzostwach świata juniorów, pojechał na Puchar Świata kadry seniorów. Otrzymał od trenera Antigi już swoje szanse i w dwóch spotkaniach pojawił się na boisku. Artur Szalpuk opowiedział nam o swoich wrażeniach z Japonii i grze w reprezentacji seniorów.[Puchar Świata]»

Puchar Świata: przed ostatnim etapem w Tokio
Fot.: Anna Szłapa

Rywalizacja w Pucharze Świata weszła na ostatnią prostą. Sobota i niedziela będą dniami wolnymi. Uczestniczące zespoły przemieszczą się z Osaki i Toyamy do Tokio. W stolicy Japonii biało-czerwoni zagrają kolejno z USA, Japonią i Włochami.[Puchar Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane