Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Świata

Mateusz Bieniek: Potrzebna maksymalna koncentracja
Fot.: FIVB

- Sześć meczów, sześć zwycięstw - taki jest bilans reprezentacji Polski w turnieju o Puchar Świata siatkarzy. - W następnym spotkaniu z Egiptem tak jak w każdym potrzebna będzie maksymalna koncentracja - mówi środkowy biało-czerwonych, Mateusz Bieniek.[Puchar Świata]»

Michał Kubiak: Mecz z Egiptem musimy rozpocząć lepiej
Fot.: FIVB

Polska pokonała Kanadę 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19) w pierwszym meczu 2. rundy Pucharu Świata w Japonii. Mecze naszej grupy rozgrywane są w Toyamie. Na pomeczowej konferencji spotkanie skomentowali trenerzy i kapitanowie obu ekip.[Puchar Świata]»

[2015-09-16 10:10:51]
PŚ: Polacy wypełnili zadanie
Fot.: FIVB

Polacy ciągle pozostają niepokonani podczas turnieju Pucharu Świata. Pomimo niezbyt udanego początku podopieczni Stefana Antigi pokonali kolejnego rywala, którym była reprezentacja Kanady. Bardzo dobrą zmianę dał dziś Mateusz Mika, który pojawił się na boisku w miejsce Michała Kubiaka. Polacy wypełnili powierzone im dziś zadanie i wygrali swój szósty mecz. Biało-czerwoni pozostają więc, wraz z ekipą USA, drużyną bez porażki.[Puchar Świata]»

PŚ: Oskar Kaczmarczyk przed meczem z Kanadą
Fot.: Anna Szłapa

Siatkarze reprezentacji Polski są już w miejscowości Toyama, gdzie rozegrają trzy spotkania Pucharu Świata. W środę zmierzą się z Kanadą a w kolejnych dniach z Egiptem i Australią. Biało-czerwoni bez porażki w pięciu meczach zajmują drugie miejsce w tabeli turnieju ustępując jedynie Stanom Zjednoczonym.[Puchar Świata]»

PŚ: Kanada - szósty rywal polskich siatkarzy
Fot.: FIVB

Po dwóch dniach przerwy zostaną wznowione rozgrywki o Puchar Świata. Po pięciu spotkaniach prowadzą USA przed Polską i Rosją. Kolejny rywal biało-czerwonych - Kanada zajmuje ósme miejsce.[Puchar Świata]»

Druga runda Pucharu Świata okiem Stephana Antigi
Fot.: FIVB

Po dwóch dniach przerwy siatkarze wznawiają zmagania w Pucharze Świata. Po pięciu meczach Polska jest druga i do prowadzących Stanów Zjednoczonych traci jeden punkt. Oba zespoły nie doznały jeszcze porażki. Ze szczęśliwego dla nas Hamamatsu podopieczni Stephana Antigi przenieśli się do Toyamy, gdzie zmierzą się kolejno z Kanadą, Egiptem i Australią.[Puchar Świata]»

Puchar Świata: czas na drugą rundę
Fot.: Piotr Wolankiewicz

W środę po dwóch dniach odpoczynku drużyny wznowią rywalizację w Pucharze Świata. Mecze będą rozgrywane w Osace i Toyamie. Biało-czerwoni spotkają się z Kanadą, Egiptem i Australią.[Puchar Świata]»

Philippe Blain: Nie możemy sobie pozwolić na potknięcie
Fot.: FIVB

Reprezentacja Polski z pięcioma zwycięstwami zakończyła pierwszą fazę Pucharu Świata. To cieszy, choć styl, w jakim zagrali ostatnie spotkanie, już trochę mniej. W Toyamie biało-czerwoni nie spotkają się z zespołami z pierwszej piątki światowego rankingu, dlatego ważna jest sportowa złość i agresja o którą apeluje drugi szkoleniowiec polskiej drużyny, Philippe Blain.[Puchar Świata]»

[2015-09-13 17:11:55]
PŚ: Piąty dzień rywalizacji
Fot.: FIVB

W niedzielnych meczach trwającego Pucharu Świata status niezwyciężonych utrzymali biało-czerwoni pokonując Wenezulę oraz Stany Zjednoczone - Egipt. W innych starciach, Kanadyjczycy wygrali pięciosetowy bój z zespołem Roberto Santilliego, a Argentyna bez problemu uporała się z Tunezją. Zwycięstwo zapisali też Rosjanie, w trzech partiach rozprawiając się z Iranem. Meczem zamykającym piąty dzień zmagań było starcie Japonii z Włochami. Podopieczni trenera Blegniniego wygrali za komplet punktów. Dominację Azzurrich w końcówce trzeciej partii potwierdził Iwan Zajcew, który czterema asami serwisowymi zakończył mecz z gospodarzami imprezy.[Puchar Świata]»

Stephane Antiga: Musimy utrzymać naszą agresywność
Fot.: FIVB

- To dobrze, że po pięciu meczach mamy pięć zwycięstw. Ufam moim zawodnikom. Wiem, że są bardzo dobrze wyszkoleni - stwierdził na konferencji prasowej po kolejnym zwycięstwie, trener biało-czerwonych Stephane Antiga.[Puchar Świata]»

Piotr Gacek: Powinniśmy byli kontrolować ten mecz
Fot.: Magdalena Kudzia

Niedzielne spotkanie z Wenezuelą miało należeć do tych spokojnych i oszczędzić zawodnikom oraz kibicom niepotrzebnych nerwów. Tak się jednak nie stało, ponieważ druga szóstka, którą do gry desygnował Stephane Antiga, męczyła się z reprezentacją Wenezueli, ostatecznie wygrywając 3:1.[Puchar Świata]»

PŚ: Wenezuelskie męczarnie zakończone kolejną wygraną
Fot.: FIVB

Piąty mecz i piąte zwycięstwo. Polacy utrzymują swoją dobrą passę i po boju z Wenezuelą zapisują na swoim koncie trzy punkty. Mecz do najpiękniejszych nie należał, ale Stefan Antiga wykorzystał okazję, by sprawdzić w boju zawodników, którzy do tej pory nie dostali zbyt wielu szans. Wenezuelczycy rozpoczęli zmagania od wygrania pierwszej partii. Kolejne jednak, mimo kilku problemów, padły łupem biało-czerwonych. MVP spotkania został dziś Dawid Konarski.[Puchar Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane