Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Świata

[2015-09-18 17:27:14]
PŚ: Ósmy dzień rywalizaacji
Fot.: FIVB

Na zakończenie drugiej rundy spotkań Pucharu Świata biało-czerwoni rozegrali mecz z ekipą Australii, który okazał się być jednym z lepszych spotkańw ich wykonaniu w trakcie turnieju rozgrywanego w Japonii. Stany Zjednoczone, bezpośredni rywal Polaków w walce o pozycje premiowane awansem w trzech partiach pokonał Tunezję. Włosi także bez straty seta wyszli z potyczki z Wenezuelą, podobnie jak Rosja Egipt. Z kolei Argentyna oddała zaledwie jedna odsłonę w starciuu z Kanada. Z kolei upragnione zwycięstwo nad przeciwnikiem gospodarzy, po przegrywaniu już 2:0, odnieśli zawodnicy ekipy z Iranu.[Puchar Świata]»

Konferencja prasowa po meczu Polska-Australia
Fot.: FIVB

Polska pokonała w Toyamie Australię 3:0 w meczu ósmej kolejki Pucharu Świata. - Jesteśmy gotowi na kolejne spotkania w Tokio - powiedział trener naszej reprezentacji, Stephane Antiga. Po dwóch dniach przerwy rywalizacja będzie kontynuowana w stolicy Japonii.[Puchar Świata]»

[2015-09-18 13:33:01]
PŚ: Dominacja Mistrzów Świata
Fot.: FIVB

Polacy drugą fazę Pucharu Świata kończą pewną wygraną nad reprezentacją Australii. Biało-czerwoni od samego początku narzucili rywalom swój rytm gry. Aussies nie mieli zbyt wieli odpowiedzi na zagrania Mistrzów Świata. Kluczem do zwycięstwa okazała się dzisiaj zagrywka. W tym elemencie podopieczni trenera Stephana Antigi zwyciężyli aż 13:0. Kolejny raz MVP spotkania został wybrany Bartosz Kurek.[Puchar Świata]»

Grzegorz Łomacz: Najważniejsze, że drużyna wygrywa
Fot.: FIVB

Podopieczni Stephane’a Antigi odnieśli siódme zwycięstwo w Pucharze Świata, pokonując Egipt 3:0. Biało-czerwonych poprowadził do wygranej Fabian Drzyzga. Czy niedługo będziemy mogli zobaczyć na parkiecie Grzegorza Łomacza? - To zależy od decyzji trenera. Jestem w stu procentach już gotowy do grania – powiedział polski rozgrywający.[Puchar Świata]»

PŚ: Australia ósmym rywalem biało-czerwonych
Fot.: FIVB

Australia będzie ósmym rywalem polskiego zespołu w walce o Puchar Świata. W piątek zakończy się druga faza turnieju. Od poniedziałku decydujące mecze zostaną rozegrane w Tokio.[Puchar Świata]»

[2015-09-17 16:07:01]
PŚ: Siódmy dzień rywalizacji
Fot.: FIVB

W kolejnej odslonie rozgrywek prowadzący w tabeli zespól Stanów Zjednocoznych zmierzył się z ekipą Iranu. Podopieczni Slobodana Koavacaa urwali swoim rywalom zaledwie jedną partię. Tym samym siatkarze z Ameryki Północnej pozostają wraz z ekipą biało-czerwonych, jednym dwóch niepokonanych zespołów. Bez problemów ze swoimi rywlami uporała się Rosja, Argentyna, Japonia oraz Włochy.[Puchar Świata]»

Konferencja prasowa po meczu Polska-Egipt
Fot.: FIVB

Polscy siatkarze odnieśli siódme zwycięstwo w turnieju o Puchar Świata. - W meczu z Egiptem mogłem dokonać kilku zmian i nie stracić za dużo energii - mówił po wygranej 3:0 trener biało-czerwonych Stephane Antiga.[Puchar Świata]»

[2015-09-17 06:36:28]
PŚ: Siódma wygrana Polaków
Fot.: FIVB

Polacy nadal bez porażki w Pucharze Świata. W dzisiejszym, siódmym spotkaniu "Biało-czerwoni" w trzech setach pokonali Egipt. Mistrzowie Świata kapitalnie rozegrali pierwszego i trzeciego seta, gdzie nie pozwolili na wiele rywalowi. Nieco więcej emocji było w drugiej partii. Polacy do samego końca nie mogli być pewni zwycięstwa. Każda przewaga zostawała szybko niwelowana przez podopiecznych Nehada Shehata. Ostatecznie wojnę nerwów wygrali polscy siatkarze. MVP spotkania został wybrany Michał Kubiak.[Puchar Świata]»

[2015-09-16 23:03:54]
Marek Karbarz: Gramy dobrze
Fot.: Anna Szłapa

- Z dotychczasowych występów naszej reprezentacji można tylko cieszyć się. Gramy dobrze - mówi mistrz olimpijski i świata Marek Karbarz. Biało-czerwoni w Pucharze Świata w sześciu meczach odnieśli sześć zwycięstw i w tabeli zajmują drugie miejsce za Amerykanami. Dwie najlepsze drużyny awansują do igrzysk w Rio de Janeiro.[Puchar Świata]»

PŚ: Egipt siódmym rywalem biało-czerwonych
Fot.: FIVB

Egipcjanie przygotowania do Pucharu Świata rozpoczęli już po zakończeniu czempionatu globu w Polsce. - Mamy opracowany szczegółowy program rozwoju siatkówki i chcemy na stałe zagościć w światowej czołówce - mówił w zeszłym roku prezydent egipskiej federacji Dr Foud Abdel Salam.[Puchar Świata]»

[2015-09-16 16:01:39]
PŚ:  Szósty dzień rywalizacji
Fot.: FIVB

Po dwudniowej przerwie w rozgrywkach siatkarze dwunstu najlepszych reprezentacji na świeie powrócili do sporotwej rywalizacji. Biało-czerwoni oddali jednego seta swoim rywalom z Kanady, zas w pozostałych meczach paddły wyniki trzysetowe. Stany Zjednoczone uporały się z Wenezuelą, Argnetyna z Egiptem, zaś Australia poza pierwszą odsłoną meczu nie miała żadnych szans w starciu ze Sborną. Gospodarz nie miał żadnych problemów z pokonaniem rywala z Tunezji. Ponadto Iran ulegl ekpie Azzurrich.[Puchar Świata]»

Bartosz Kurek: Zaczynamy grać coraz lepiej
Fot.: FIVB

Reprezentacja Polski odniosła szóste zwycięstwo w marszu po bilet na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016. Kolejne indywidualne wyróżnienie otrzymał atakujący reprezentacji Polski – Bartosz Kurek.[Puchar Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane