Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2015-09-20 10:29:42 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Władimir Alekno: To jest zespół kompletny

Fot.: FIVB

- To jest zespół kompletny. Ma wszystko, co niezbędne jest do gry na wysokim poziomie - mówi trener reprezentacji Rosji Władimir Alekno o polskich siatkarzach.

Oprócz przegranej z reprezentacją Polski, Rosja ma na swoim koncie same zwycięstwa. Czy jest pan zadowolony z postawy rosyjskiej drużyny?

Wladimir Alekno
: Tak. Udało nam się utrzymać dobry rytm gry i do jest bardzo pozytywne. Wiem, że aby wygrywać wielkie spotkania, trzeba dodać trochę więcej w poszczególnych elementach takich jak atak czy obrona. Wszystkie one są bardzo istotne i mogą zadecydować o zwycięstwie bądź przegranej. Kiedy drużyna ma zdobywać wielkie tytuły, właśnie nad tym pracuje się podczas treningów. Na to zwracam uwagę. Ponieważ mój zespół dobrze realizuje założenia, jestem zadowolony z ich postawy na tym turnieju. Wygrywamy kolejne spotkania, a w nich bardzo dobrze gramy w obronie i z tego się bardzo cieszę.

W porównaniu ze składem w Lidze Światowej, dokonał pan kilku zmian. Czy gra na pozycji atakującego Dmitrija Muserskiego, to pana wizja rosyjskiej reprezentacji?

- My nie mamy problemu z tym na jakiej pozycji gra Muserski czy jako środkowy, czy jako atakujący. Na razie gra po przekątnej. Dotychczas to się sprawdza. Jeśli przestanie to przynosić zamierzone efekty, mamy jeszcze wiele innych możliwości.

A co sądzi pan o postawie polskiej reprezentacji?

- Reprezentacja Polski gra bardzo dobre zawody. Gra ciekawą siatkówkę. To jest zespół kompletny. Ekipa Antigi ma wszystko, co niezbędne jest do gry na wysokim poziomie. Zobaczymy, jaki wynik osiągną na końcu tego turnieju.

*więcej na: plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane