Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Świata

Puchar Świata | 2015-09-23 09:46:20 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Konferencja prasowa po meczu Polska-Włochy

Fot.: Magdalena Kudzia

Winę za porażkę biorę na siebie. Kiedy w pierwszym secie był wynik 23:20 podjąłem złą decyzję - mówił po meczu Polska-Włochy (1:3) kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak.

Ekipa włoska była szczęśliwa po wygranym spotkaniu z Polską 3:1. Zwycięstwo nad biało-czerwonymi dało olimpijski awans.

Po meczu powiedzieli:

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Winę za porażkę biorę na siebie. Kiedy w pierwszym secie był wynik 23:20 podjąłem złą decyzję. Gratuluję Włochom. Grali bardzo dobrze i mają bilet na igrzyska. My mamy nadzieję, że z innego turnieju awansujemy do Rio de Janeiro.


Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: To był trudny mecz. Mieliśmy szanse w pierwszym i trzecim secie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Włosi byli dziś od nas lepsi. To był trudny turniej, ponieważ tylko dwie drużyny awansują na igrzyska olimpijskie. Moja drużyna była dobrze przygotowana, ale dziś się zablokowała. Przeciwnicy mają dwóch dobrych atakujących Zajcewa i Juantorenę i trudno było ich zatrzymać. To jest zupełnie inna drużyna niż ta, która grała w mistrzostwach świata.


Simone Buti, kapitan reprezentacji Włoch: To był trudny mecz. Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje. Przed meczem próbowałem to sobie ułożyć w głowie, co musimy zrobić, jak zagrać, aby zwyciężyć. Chcieliśmy awansować na igrzyska i to się nam udało
.

Osmany Juantorena, przyjmujący reprezentacji Włoch: Nie mogę uwierzyć w to zwycięstwo. Jesteśmy nową drużyną i dobrze gramy. Gratuluję całemu sztabowi i kapitanowi naszej drużyny. To był wielki wysiłek nas wszystkich. Naszym celem był awans do Rio de Janeiro i jestem szczęśliwy, że tego dokonaliśmy. Od dziecka marzyłem o występie na igrzyskach.


Gian Lorenzo Blengini, trener reprezentacji Włoch: Tak jak zawodnicy jestem szczęśliwy. Chciałbym podziękować wszystkim za ich ducha walki, całemu zespołowi, również tym, którzy nie przyjechali do Japonii. Powinienem być zmęczony, ale nie jestem. Duch zespołu - to jest to, czym dziś odnieśliśmy zwycięstwo. Zawodnicy się wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane