Najnowsze newsy

Siatkówka - Klubowe Mistrzostwa Świata

Dobry start Asseco Resovii Rzeszów w KMŚ
Fot.: Anna Jabłczyk

Dzień inaugurujący Klubowe Mistrzostwa Świata w Polsce przyniósł sporo niespodzianek. Jedną z nich było zwycięstwo 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 24:26, 17:15) Asseco Resovii Rzeszów nad brazylijską Sadą Cruzeiro Volei; drugą przegrana Zenita Kazań.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ: Pierwsza porażka obrońców tytułu
Fot.: FIVB

Drużyny Zenitu Kazań nikomu nie trzeba przedstawiać. Drużyna Władimira Alekny to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek nie tylko na krajowym podwórku, ale głównie na arenie międzynarodowej. Po ubiegłorocznym sezonie jeden z najbardziej utytułowanych klubów przystąpił do obrony tytułu wywalczonego przed rokiem. Na sam początek zmagań w Klubowych Mistrzostwach Świata przyszło im się zmierzyć z doskonale znanym rywalem - Fakiełem Nowy Uriengoj. Obie ekipy w swojej rodzimej lidze przodują, a różnica między nimi wynosi zaledwie jeden punkt. Było zatem pewne, że i jedni i drudzy będą zaprezentować się jak najlepiej. Nikt nie spodziewał się jednak, że obrońcy tytułu odniosą porażkę i to na samym starcie rozgrywek. Wydaje się jednak, że mogło to być poniekąd zaplanowane. Aczkolwiek Fakieł zagrał dużo lepiej na zagrywce i w bloku - tutaj mieli oni zdecydowaną przewagę nad kazańskim Zenitem (4:8 i 6:14).[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ 2018: Rzeszowianie z pierwszą wygraną na własnym terenie
Fot.: Anna Jabłczyk

Rzeszowianie bardzo miło zaskoczyli dzisiaj swoich kibiców. Po paśmie porażek w PlusLidze w swoim pierwszym spotkaniu w ramach Klubowych Mistrzostw Świata siatkarze Asseco Resovii w pięciu setach pokonali Sadę Cruzeiro. Początek spotkania układał się bardziej po myśli zespołu z Brazylii. Końcówka pokazała jednak, że w hali na Podpromiu emocji nie będzie brakowało. Minimalna przegrana w ostatnich akcjach bardzo zmotywowała gospodarzy, którzy między innymi dzięki dobrej zagrywce po trzech partiach prowadzili już 2:1. Kiedy wydawało się, że zawodnicy z Podkarpacia są na dobrej drodze do zwycięstwa przypomnieli o sobie utytułowani przyjezdni, doprowadzając do tie-breaka. Przez większą część najważniejszej odsłony spotkania prym wiedli podopieczni trenera Marcelo Mendeza. Polski zespół był więc w nie lada tarapatach, gdyż przegrywał już 14:11. W tym momencie w polu serwisowym pojawił się Thibault Rossard i dzięki przyjmującemu rzeszowianie dostali szansę na wygranie całego pojedynku 3:2.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KM: pewne zwycięstwo włoskiej ekipy
Fot.: FIVB

Siatkarze włoskiego Trentino na początek zmagań w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata zmierzyli się z ekipą z Iranu. Pierwsza partia padła łupem drużyny z Italii, po czym w drugiej odsłonie powiększyli swoje prowadzenie. Następnie w kolejnym secie drużyna Khatam Ardakan początkowo uzyskała dwupunktowe prowadzenie, pomimo doświadczenie drużyny trenera Lorenzettiego pozwoliło jej na wygranie tego spotkania w trzech odsłonach. Najskuteczniejszym graczem w ekipie z Trydentu okazał się Luca Vettori. Atakujący zdobył 16 "oczek".[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Jakub Kochanowski: Bagaż doświadczeń z KMŚ będzie dla mnie bezcenny
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Jest już mistrzem świata, ale reprezentacyjnym. Teraz Jakub Kochanowski, środkowy PGE Skry, będzie miał okazję wywalczenia kolejnego trofeum, bowiem 26 listopada w Płocku rozpoczną się Klubowe Mistrzostwa Świata.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Trenerzy przed KMŚ 2018: Nie ma faworytów
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Dzisiaj rozpoczynają się Klubowe Mistrzostwa Świata 2018. W tych międzynarodowych rozgrywach udział biorą dwie polskie drużyny - Asseco Resovia Rzeszów oraz PGE Skra Bełchatów. Mecze fazy grupowej rozgrywane będą w Rzeszowie i Płocku. Natomiast spotkania o medale, czyli półfinały oraz mecz o III miejsce i finał odbędą się w Częstochowie. Tytułu wywalczonego przed rokiem bronić będzie Zenit Kazań.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

PGE Skra rozpoczyna walkę w Klubowych Mistrzostwach Świata
Fot.: Magdalena Kudzia

W najbliższych dniach siatkarzy PGE Skry Bełchatów czeka jedno z najtrudniejszych zadań w sezonie. Mistrzowie Polski wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, na które przyjechały najlepsze ekipy z całego globu.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Michał Winiarski: W KMŚ każdy mecz może być kluczowy
Fot.: Magdalena Gajek

PGE Skra Bełchatów również w tym roku zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata. - Każdy z zespołów, który wylosowaliśmy w grupie, może się okazać zwycięzcą całego turnieju - mówi Michał Winiarski, asystent trenera PGE Skry.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Gheorghe Cretu: Rywalizacja w KMŚ może nam pomóc
Fot.: Anna Jabłczyk

Asseco REsovia Rzeszów doznała kolejnej porażki w ligowym starciu. Teraz podopieczni trenera Cretu rozpoczną rywalizację wśród najlepszych drużyn Świata. Na Podpromiu w trakcie Klubowych Mistrzostw Świata zmierzą się m. in. z Sadą Cruziero czy Trentino Volley.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

PGE Skra o Klubowe Mistrzostwo Świata nie zagra w Radomiu
Fot.: FIVB

Organizatorzy FIVB Klubowych Mistrzostw Świata poinformowali o zmianie miejsca rozegrania meczów grupy A, w której będzie występowała PGE Skra Bełchatów. Ostatecznie turniej nie odbędzie się w nowej hali w Radomiu.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

[2018-10-01 14:42:56]
Poznaliśmy grupowych rywali w KMŚ
Fot.: Anna Gumowska

Na przełomie listopada i grudnia rozegrane zostaną Klubowe Mistrzostwa Świata, a miastem gospodarzem będzie Rzeszów. Wczoraj poznaliśmy rywali Asseco Resovii w grupie B. W grupie A zagra natomiast PGE Skra Bełchatów.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Miasto Rzeszów i Asseco Resovia gospodarzami fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata 2018
Fot.: FIVB

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018, które po raz drugi organizowane są w Polsce, zagoszczą w tym roku w Rzeszowie. Miasto Rzeszów zostało gospodarzem jednej z grup, a Asseco Resovia będzie rywalizowała o miano najlepszej siatkarskiej drużyny na świecie. Mecze w “rzeszowskiej” grupie, rozegrane zostaną w dniach 26-29 listopada.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane