Najnowsze newsy

Siatkówka - Klubowe Mistrzostwa Świata

KMŚ K: Jordan Larson-Burbach MVP turnieju
Turniej w Zurychu zakończył się zwycięstweem zespołu Eczacibasi Vitra Stambuł. Siatakrki z Turcji do tytułu najlepszej drużyny w Europie zdobytego w trakcie Final Four w Szczecinie, dołożyły złoty medal w Klubowych Mistrzostw Świata. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką imprezy uznano Amerykankę grającą w barwach Eczacibasi - Jordan Larson-Burbach.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ K: Eczacibasi Stambuł z mistrzowski tytułem!
Fot.: CEV

W spotkaniu o trzecie miejsce zawodniczki Avitala Salingera zmierzyły się z ekipą mistrza Brazylii. W każdej z trzech rozegranych partii górą okazał się zespół Volero. Tym samym podopiecznym Bernardo Rezende nie udało się powtórzyć wyniku z fazy grupowej gdzie wygrały 3:1. Zatem brązowy medal przypadł siatkarkom z Zurychu. W kolei w meczu finałowym ponownie zmierzyły się Eczacibasi z ekipą z Kranodaru. Zawodniczki z Turcji oddały przeciwniczkom zaledwie jedną partię, dzięki czemu mogły świętować zwycięstwo w całym turnieju.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

[2015-05-10 00:22:28]
KMŚ K: Eczacibasi i Dynamo w finale
Fot.: CEV

W pierwszym meczu półfinałowym zawodniczki ze Stambułu zmierzyły się z zespołem gospodarza turnieju Volero. Podopieczne Avitala Salingera zdołały urwać swoim rywalkom zaledwie jednego, zaś po niezywkle zaciętej końcówce czwartej partii siatkarki Eczacibasi mogły cieszyć się z awansu di finału. Z kolei w drugim spotkaniu zespół mistrza Brazylii zmierzył się ze zdobywcą Pucharu CEV z Kransodaru. Swoją ekipę do zwycięsta poprowadziła Tatjana Koszeljewa, która zdobyła aż 30 punktów.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ K: Hasimatsu i Mirador poza fazą pucharową
W meczach rozstrzygających o awansie do fazy pucharowej rywalizacji rozgrywanej w Zurychu Rexona-Ades, bez starty seta pokonało Mirador Santo Domingo. Tym samym zespół z Ameryki Środkowej zakończył swoje wsytepy w Szwajcarii. Z kolei w drugim spotkaniu zawodniczki z Japonii w pierwszej partii okazały się lespze od zdobywczyń Pucharu CEV. Jednak w trzech kolejnych setach górą byłyzawodczniki z Rosji. Dzięki temu zwycięstwu w półfinale zmierzą się z zawodniczkami z Brazylii, zaś Turczynki z drużyną Volero.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ K: Wygrane Eczacibasi i Rexona-Ades
W grupie B Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Zurychu, zwycięzca Ligi Mistrzów zmierzył się z wygranym Pucharu Cev. Zawodniczki z Turcji bez problemów pokonały ekipę z Rosji. Na zapisanie wygranej potrzebowały zalediwe trzech setów. Bardziej wyrównana walka toczyła się w meczu grupy A, gdzie drużyna mistrza Szwajcarii podjęła mistrza Brazylii. Podopieczne Avitala Selingera wyrwały rywalkom jednego seta po zaciętej walce (35:33). Jednak to podopieczne Bernardo Rezende mogły cieszyć się z wygranej w całym meczu.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ K: Volero i Hasimatsu wygrywają w pierwszych meczach
Fot.: CEV

W pierwszym dniu rywalizacji w Zurychu spotkały się najlepsze kobiece klubowe drużyny świata. Na inaugurację rywalizacji, ekipa z Kobe zmierzyła się ze zdobywcą Pucharu Europy - Eczacibasi Vitrą Stambuł. Po długim pięciosetowym starciu, górą okazała się drużyna Hasimatsu Springs. Wsród Japonek pierwsze skrzypce w ataku wiodła Yuki Ishii, która zdobyła 24 punkty. W meczu grupy A, gospodarz Volero Zurych zmierzyło się z zespołem Miradoru Santo Domingo. Zawodniczki z Ameryki Środkowej zaskoczyły swoje utytułowane przeciwniczki wygrywając pierwszą partię. Jednak już w kolejnych odsłonach na parkiecie dominowały siatkarki prowadzone przez rozgrywająca ze Stanów Zjednoczonych Courtney Thompson.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Plan gier Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet
Fot.: CEV

Po raz kolejny Zurych będzie gościł najlepsze klubowe drużyny żeńskiej siatkówki. W dniach od 6 do 10 maja zespoły z Europy, Azji oraz Ameryki Południowej i Środkowej zmierzą się w sportowej walce. O tytuł powalczą m. in. zawodniczki Eczacibasi Stambuł, które w tym roku wygrały Final Four Ligi Mistrzyń rozegrany w Szczecinie oraz złote medalistki CEV Cup - Dynamo Krasnodar.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Ahly wygrywa Klubowe Mistrzostwa Afryki
W Tunezji rozegrano kolejną edycję zmagań najlepszych klubów z kontynentu afrykańskiego. W finale zespół Al Ahly z Egiptu zmierzył się z Esperance z Tunezji. Tym samym zawodnicy zwycięskiej ekipy wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w dniach 27 października do 1 listopada w brazylijskim Belo Horizonte.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Brazylia zorganizuje Klubowe Mistrzostwa Świata
W Lozannie ogłoszono miejsce oraz datę tegorocznych Klubowych Mistrzostw Świata. Ponownie impreza ta odbędzie się w Belo Horizonte, gdzie gospodarzem będzie ekipa Sada Cruzeiro. Osiem drużyn, które uzyskają kwalifikację, zmierzą się w sportowej rywalizacji w dniach od 27 października do 1 listopada. W minionym roku po tytuł sięgnął rosyjski Belgorod.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Dom Dziecka w Długiem kibicował Asseco Resovii
Wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem wraz z wychowawcami kibicowali Asseco Resovii w pojedynku z ACH Volley Ljubljana rozgrywanego w ramach Ligi Mistrzów.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Siergiej Tietiuchin: Byliśmy zespołem, a nie zbiorem gwiazd
- Zwycięstwo w każdym turnieju jest dla mnie ważne. W Belo Horizonte po raz pierwszy zostałem Klubowym Mistrzem Świata. Pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem z krwi i kości, a nie zbiorem gwiazd jaki stał po drugiej stronie siatki - mówi znakomity rosyjski siatkarz, Siergiej Tietiuchin. Z Biełogorie Biełgorod zdobył on KMŚ, pokonując w finale Al-Rayyan, naszpikowany znanymi zawodnikami z różnych krajów.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

[2014-05-11 21:09:34]
KMŚ K: Gamowa królową Zurychu
Na zakończenie zmagań siatkarek w trakcie turnieju rozgrywanego w Zurychu, najlepszym zawodniczkom przyznano indywidualne wyróżnienia. Tytuł MVP otrzymała środkowa Dynama Kazań Jekaterina Gamowa reprezentująca barwy zwycięskiego zespołu. Również w jej ręce została przekazana nagroda dla najlepszej atakującej. Ponadto, docenio także poczynania zawodniczek z Brazylii oraz Szwajcarii.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane