Najnowsze newsy

Siatkówka » Klubowe Mistrzostwa Świata

Klubowe Mistrzostwa Świata | 2017-12-20 14:57:56 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Rafał Szymura: Liczmy na kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajęła piąte miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Już dzisiaj kędzierzynianie rozegrają drugi mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem będzie Trentino Diatec. - Udział w Klubowych Mistrzostwach Świata był dla nas cennym doświadczeniem. Teraz liczymy na kolejne zwycięstwo w europejskich rozgrywkach - powiedział Rafał Szymura, przyjmujący drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

PLUSLIGA.PL: W ostanim meczu Klubowych Mistrzostw Świata przegraliście z Sadą Cruzeiro Volei 0:3. Dość słabo zaprezentowaliście się w pierwszym secie spotkania. Z czego to wynikało?
RAFAŁ SZYMURA:
Znaliśmy halę, w której graliśmy, ale chyba nie do końca byliśmy przygotowani na to, że drużyna z Brazylii będzie tak mocno zagrywać. Mieliśmy bardzo duży problem z przyjęciem ich serwisów. Najlepiej to oddał pierwszy set. Przegraliśmy cały mecz 0:3, ale trzeba przyznać, że przeciwnik był rzeczywiście od nas lepszy. Już o tym zapomnieliśmy, bo w środę gramy kolejny mecz w Lidze Mistrzów.

Odnośnie tego ostatniego meczu, to chyba najbardziej żal drugiej partii? Można powiedzieć, że przegraliście ją trochę na własne życzenie.
- To wszystko wynikało z naszego złego przyjęcia. To właśnie bardzo mocna zagrywka zawodników Sady sprawiła, że przegraliśmy końcówkę drugiego seta. Niestety taki jest sport. Co prawda nie byliśmy faworytami tego turnieju, ale myślę że pokazaliśmy się z naprawdę dobrej strony. Mam nadzieję, że te mecze, które rozegraliśmy i zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

Mateusz Bieniek po zakończeniu turnieju powiedział - najpierw trzeba coś przegrać, żeby coś wygrać. To chyba dobre podejście do kolejnych wyzwań, które są przed wami?
- To prawda. Mieliśmy serię piętnastu zwycięstw z rzędu, co jest bardzo dużym osiągnięciem. Należy pamiętać, że każda porażka jest cenną lekcją. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i w przyszłości z podobnych sytuacji będziemy wychodzili obronną ręką.

* rozmawiała Katarzyna Porębska (plusliga.pl)
** więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane