Najnowsze newsy

Siatkówka - Klubowe Mistrzostwa Świata

Mariusz Wlazły: Popełniliśmy dużo błędów
Fot.: Krzysztof Wilk

PGE Skra Bełchatów przegrała z Cucine Lube Civitanova 0:3 w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w TAURON Arenie Kraków. W niedzielę bełchatowianie powalczą z Sadą Cruzeiro Volei o brązowy medal. Początek spotkania o godzinie 17.30. - Popełniliśmy dużo błędów, ale mimo to staraliśmy się swoje szanse wykorzystać - powiedział Mariusz Wlazły, kapitan wicemistrzów Polski.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Felipe Ferraz: Nie zagraliśmy dobrego meczu
Sada Cruzeiro Volei przegrała z Zenitem Kazań 0:3 w sobotnim półfinale Klubowych Mistrzostw Świata w TAURON Arenie Kraków i tym samym nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem. - Nie zagraliśmy dobrego meczu - powiedział Felipe Ferraz, kapitan brazylijskiej drużyny. W niedzielę drużyna z Ameryki Południowej powalczy z PGE Skrą Bełchatów o brązowy medal (początek o godzinie 17.30).[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

[2017-12-16 23:30:55]
KMŚ: Finał nie dla bełchatowian
Fot.: CEV

Drugim półfinałem Klubowych Mistrzostw Świata był pojedynek między PGE Skrą Bełchatów, jednym ze współorganizatorów, a także Cucine Lube Civitanova. Włoski klub od lat jest jednym z czołowych zespołów w silnej Serie A1, a także topową ekipą w europejskich rozgrywkach. Nic więc dziwnego, że wielu siatkarskich ekspertów czy kibiców mogło spodziewać się wygranej ekipy z Półwyspu Apenińskiego. Pełni nadziei byli także fani polskiego przedstawiciela, który w swojej grupie zajął drugie miejsce. Ostatecznie z tryumfu i awansu do finału cieszyli się Włosi, którzy potrzebowali trzech setów, aby się w nim zameldować. Najlepiej punktującym okazał się bułgarski atakujący, Cwetan Sokołow (14). W ekipie z Bełchatowa najwięcej punktów zdobył Mariusz Wlazły (12).[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ: Rosyjska zemsta za ubiegłoroczny finał
Fot.: FIVB

Faza grupowa tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata to już przeszłość. Przed czterema ekipami pozostała walka o awans do finału prestiżowych światowych rozgrywek. W pierwszym pojedynku odbył się „przedwczesny” finał – tak można określić pojedynek między Sada Cruzeirą i Zenitem Kazań. W poprzedniej edycji obie ekipy spotkały się w finale, a wówczas tryumfowali Brazylijczycy. Dziś to podopieczni Władimira Alekny wzięli rewanż na swoich rywalach i po trzysetowym pojedynku mogli cieszyć się z awansu. Już teraz mogą cieszyć się ze srebrnego medalu. Z kim zagrają Brazylijczycy w meczu o 3 miejsce, a kto będzie przeciwnikiem Rosjan w finale? Tego dowiemy się po półfinałowej potyczce między jednym z gospodarzy, PGE Skrą Bełchatów, a włoskim Cucine Lube Civitanova. Najlepiej punktującym okazał się Wilfredo Leon Venero (20). W brazylijskiej ekipie najlepszy okazał się Yoandy Leal Hidalgo (14).[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Micah Christenson przed półfinałem KMŚ: Spodziewam się trudnego meczu
Fot.: FIVB

W sobotę w TAURON Arenie Kraków Cucine Lube Civitanova rozegrała półfinał Klubowych Mistrzostw Świata. Ich przeciwnikiem będzie PGE Skra Bełchatów. - Mieliśmy okazję już wcześniej grać z tą drużyną w Lidze Mistrzów. To świetny zespół. Spodziewam się wspaniałego meczu - powiedział Micah Christenson, rozgrywający z Italii.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Jenia Grebennikov przed półfinałem KMŚ: Mecz z PGE Skrą będzie ekscytujący
Fot.: FIVB

Cucine Lube Civitanova w sobotnim półfinale Klubowych Mistrzostw Świata zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Spotkanie zostanie rozegrane w TAURON Arenie Kraków. - Mecz z PGE Skrą będzie ekscytujący. W Polsce hale zawsze są wypełnione wspaniałymi kibicami - powiedział Jenia Grebennikov, libero włoskiej drużyny.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Mateusz Bieniek: Pokazaliśmy dobrą siatkówkę
Fot.: Anna Jabłczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajęła trzecie miejsce w grupie A Klubowych Mistrzostw Świata i niestety nie awansowała do półfinału turnieju. - Uważam, że poza tym ostatnim meczem pokazaliśmy naprawdę dobrą siatkówkę - powiedział Mateusz Bieniek, środkowy mistrza Polski.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Dragan Stanković: To było kolejne ważne zwycięstwo
Fot.: FIVB

Cucine Lube Civitanova pokonała w czwartek Sarmayek Bank 3:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A Klubowych Mistrzostw Świata, które od wtorku rozgrywane są w Polsce. Włoski zespół w sobotnim półfinale, który zostanie rozegrany w Tauron Arenie Kraków zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. - To było kolejne ważne zwycięstwo - powiedział Dragan Stanković, kapitan zespołu z Italii.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ: Maksim Michajłow: Czeka nas interesujące spotkanie
Fot.: CEV

Dziś najważniejszy mecz Klubowych Mistrzostw Świata w Łodzi. O godzinie 20:30 rozpocznie się starcie PGE Skry Bełchatów i Zenitu Kazań. Jak dotąd obie ekipy nie przegrały meczu - Na pewno czeka nas interesujące spotkanie – zapewnił Maksim Michajłow.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ: W pojedynku polsko-rosyjskim górą goście
Fot.: FIVB

Jednym z ciekawszych, o ile nie najciekawszym, meczem czwartkowego wieczoru był polsko-rosyjski pojedynek. Takie spotkania czy to na poziomie reprezentacyjnym czy klubowym zawsze budzą zainteresowanie wśród kibiców. Teraz taką okazję mieli fani siatkówki, którzy zgromadzili się przed telewizorami bądź na trybunach Atlas Areny. Kibice mogli liczyć na zacięty pojedynek, bo zarówno PGE Skra Bełchatów, jak i Zenit Kazań, należą do topowych drużyn w swoich rodzimych ligach. Jednak nie tylko podtekst historyczny mógł sprawić, że wszyscy spodziewali się wyrównanej walki po obu stronach siatki. Zarówno PGE Skra, jak i Zenit przed tym spotkaniem miały na swoim koncie po 2 zwycięstwa. Zatem śmiało można powiedzieć, że była to bitwa także o pierwsze miejsce w grupie. I z tego pojedynku jako wygrani wyszli goście z Rosji, którzy do zwycięstwa potrzebowali trzech setów. Najlepiej punktującym tego spotkania okazał się Kubańczyk, Wilfredo Leon Venero (20). O połowę mniej punktów zdobył kapitan bełchatowian, Mariusz Wlazły (10).[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Karol Kłos: Najważniejsze, że wygrywamy
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W środę PGE Skra Bełchatów zapewniła sobie awans do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata, które od wtorku rozgrywane są w Polsce. Bełchatowianie w drugim meczu grupy B pokonali Personal Bolivar 3:1. - Najważniejsze, że wygrywamy - powiedział Karol Kłos, środkowy wicemistrzów Polski.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Bartosz Bednorz: Przed turniejem marzyłem, żeby zagrać z Zenitem Kazań
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W środę PGE Skra Bełchatów pokonując argentyński Personal Bolivar 3:1 w drugim dniu Klubowych Mistrzostw Świata w łódzkiej Atlas Arenie zapewniła sobie awans do półfinału. W czwartek w ostatnim meczu grupy B zmierzy się z Zenitem Kazań, który podobnie jak bełchatowianie wygrał już dwa mecze podczas turnieju w Polsce. Stawką tego spotkania będzie pierwsze miejsce w grupie. - Przed turniejem marzyłem, żeby zagrać z Zenitem Kazań - powiedział Bartosz Bednorz, przyjmujący wicemistrzów Polski.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane