Najnowsze newsy

Siatkówka - Klubowe Mistrzostwa Świata

Pełen terminarz Klubowych Mistrzostw Świata
Fot.: FIVB

Szczegółowy terminarz Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które w przyszłym miesiącu będą rozgrywane w trzech polskich miastach został opublikowany przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB).[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Krzysztof Ignaczak Ambasadorem Klubowych Mistrzostw Świata
Krzysztof Ignaczak, siatkarz, wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata, który w reprezentacji naszego kraju zagrał 321 razy, został ambasadorem FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017. Turniej będzie rozgrywany po raz pierwszy w Polsce i rozpocznie się 12 grudnia meczami w Łodzi i Opolu.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Pełny harmonogram Klubowych Mistrzostw Świata 2017
Wczoraj ogłoszono pełny harmonogram Klubowych Mistrzostw Świata 2017, które organizowane są przez FIVB. Turniej odbędzie się w przyszłym miesiącu w trzech polskich miastach.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Terminarz grupy B KMŚ | Bilety już dostępne
Znany jest już terminarz fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata. PGE Skra Bełchatów będzie rywalizowała kolejno z Shanghai Volleyball Club, Personal Bolivar i Zenitem Kazań. Bilety na spotkania w łódzkiej Atlas Arenie są już dostępne na stronie ebilet.pl. Szczegóły na skra.pl[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Spotkanie Prezydenta FIVB z Zarządem PZPS
W środowe popołudnie, w siedzibie PZPS doszło do spotkania Arego Gracy – Prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej z Zarządem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Losowanie Klubowych Mistrzostw Świata 2017 w Polsce
We wtorkowe popołudnie w studio Polsatu odbyła się ceremonia losowania Klubowych Mistrzostw Świata – najważniejszego wydarzenia jesieni w Polsce w grach zespołowych.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Polska organizatorem Klubowych Mistrzostw Świata
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

Polska oferta na organizację FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn została zaaprobowana przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej. Turniej odbędzie się w terminie 11-17 grudnia tego roku.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ Mężczyzn: William Arjona MVP turnieju
Fot.: FIVB

Siatkarze Sada Cruzeiro po raz trzeci z rzędu zdobyli koronę dla najlepszej klubowej drużyny globu. Podopieczni Marcelo Mendeza swoją dominację na parkiecie potwierdzili również w wśród nominacji do drużyny turnieju. Tam, na wyróżnienia zasłużyli: Sergio Nogueiro, Evandro Guerra oraz Yoandy Leal. Z kolei statuetkę MVP całych zawodów otrzymał rozgrywający zwycięskiej ekipy. William Arjona, 37 letni siatkarz urodzony w São Paulo, został doceniony za wkład w zwycięstwa swojej drużyny.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ Mężczyzn: Brazylijczycy bronią tytuła mistrza!
Fot.: FIVB

Znamy już zwycięzcę klubowych rozgrywek w Betim. Najlepiej w zmaganiach spisali się obrońcy tytułu, gracze z Cruzeiro. Z zespołem tym przegrał w finale doświadczony na międzynarodowych parkietach Zenit Kazań. O skuteczne akcje na siatce, które pozwoliły Brazylijczykom zdobyć złoto, postarali się w tym starciu: Evando Guerra oraz Yoandy Leal Hidalgo. Podobnie jak rosyjscy podopieczni trenera Vladimira Alekny, porażkę na pożegnanie z turniejem odnotował również argentyński Bolivar. Drużyna ta uległa dziś przeciwnikom z Trentino Volley w dodatkowym secie zaciętego boju różnicą zaledwie dwóch punktów.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ Kobiet: Turniejowe złoto dla Eczacibasi!
Fot.: FIVB

W pięknym finale wspaniałego turnieju, Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet, z najcenniejszych krążków cieszyły się dziś zwycięskie po pięciu setach rywalizacji z Pomi Casalmaggiore, siatkarki Eczacibasi, wśród których na miano liderki zapracowała sobie Tatiana Kosheleva. Mimo porażki Włoszek, zespołowi Pomi należą się słowa uznania za ambicję i determinację w tym ciekawym oraz wyrównanym spotkaniu. Dopiero na czwartym miejscu zakończyło natomiast swoją przygodę z tegorocznymi zmaganiami, szwajcarskie Volero. O medale na parkiecie w Manili postarały się, nie bez walki wygrywając z nim, tureckie podopieczne Giovanniego Guidettiego, reprezentujące VakifBank.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ Kobiet: Brazylijki na piątym miejscu w końcowej klasyfikacji
Fot.: FIVB

Siatkarkom z dalekiej Japonii nie poszczęściło się w decydującym secie spotkania o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet. Ich przeciwnik, ewidentnie lepiej prezentujący się dziś w elemencie bloku zespół trenera Rezende, zwyciężył z nimi w tej partii różnicą ośmiu punktów. Znacznie szybciej od wspomnianych Japonek oraz Brazylijek, opuściła parkiet po swoim niedzielnym meczu drużyna z Manili. Warto podkreślić, że mimo szczerego wsparcia miejscowych kibiców i naprawdę wielu zmian personalnych wprowadzanych w starciu z Bangkokiem, poniosła ona na tym turnieju komplet porażek.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

KMŚ Mężczyzn: Trentino Volley i Bolivar nie powalczą o złoto
Fot.: FIVB

Wygraną z drużyną włoskiego trenera Lorenzettiego, Zenit zagwarantował sobie już dziś medal na turnieju w Betim. Z najlepszym dorobkiem punktowym wśród graczy Trentino Volley boisko opuścił Słoweniec Tine Uranut, w szeregach Zenitu natomiast królował na siatce amerykański atakujący, Matthew Anderson. W meczu o tytuł najlepszego zespołu turnieju, wraz z Rosjanami zagrają Brazylijczycy, którzy po swój awans sięgnęli eliminując Bolivar. Warto wspomnieć, że ta dzisiejsza rywalizacja siatkarzy z Cruzeiro z Bolivarem była starciem dwóch argentyńskich trenerów, Marcelo Mendeza i Javiera Webera.[Klubowe Mistrzostwa Świata]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane