Najnowsze newsy

Żużel - Speedway Grand Prix

SGP Łotwy: Greg Hancock króluje w Daugavpils, słaby występ Polaków
Fot.: Dawid Ćmielewski

Greg Hancock po raz trzeci triumfował w cyklu Grand Prix, rozgrywanym na łotewskim torze w Daugavpils. Amerykanin pokonał w finale Darcy'ego Warda, Taia Woffindena oraz Nicki'ego Pedersena. Polacy wypadli słabo, jedynie Jarosław Hampel dotarł do półfinałów, jednak na nich zakończył swój udział w zawodach.[Speedway Grand Prix]»

SGP Włoch: Debiut Iversena na najwyższym stopniu podium
We włoskiej odsłonie Grand Prix najlepszy okazał się Niels Kristian Iversen. Pokonał w finale Taia Woffindena, Emila Sajfutdinowa i Mateja Zagara. Jarosław Hampel zajął piątą pozycję, Tomasz Gollob był dziewiąty, zaś Krzysztof Kasprzak - trzynasty.[Speedway Grand Prix]»

SGP Danii: Darcy Ward najlepszy w Kopenhadze, Tomasz Gollob w finale
W duńskiej części Grand Prix triumfował Darcy Ward, który w finale pokonał takich zawodników, jak Matej Zagra i Chris Holder. Tomasz Gollob dotarł do finału i zajął w nim ostatnie miejsce. Pozostali Polacy spisali się znacznie poniżej oczekiwań - żaden z nich nie wystąpił w półfinale. Jarosław Hampel zajął dziesiątą lokatę, a Krzysztof Kasprzak - dwunastą.[Speedway Grand Prix]»

SGP Polski: Gorzów szczęśliwy dla Jarosława Hampela
Grand Prix Polski, rozgrywane na stadionie w Gorzowie, pomyślnie zakończyło się dla reprezentanta biało-czerwonych, Jarosława Hampela. Polak stanął na najwyższym stopniu podium, pokonując w finale Chrisa Holdera, Taia Woffindena i Grega Hancocka. Krzysztof Kasprzak pojawił się w półfinałach, ale na nich zakończył swój występ w zawodach. Jadący z dziką kartą Bartosz Zmarzlik pokazał się z bardzo dobrej strony. Zgromadził sześć punktów i zajął ostatecznie dwunastą lokatę.[Speedway Grand Prix]»

Bartosz Zmarzlik oficjalnie z dziką kartą
To już pewne. Gorzowski junior wystartuje 15 czerwca w turnieju cyklu Grand Prix, który odbędzie się na Stadionie imienia Edwarda Jancarza. Wczoraj Międzynarodowa Federacja Motocyklowa oficjalnie potwierdziła jego występ w zawodach. Bartosz Zmarzlik wystąpi z numerem 16.[Speedway Grand Prix]»

GP Wielkiej Brytanii: Sajfutdinow znowu najlepszy, Kasprzak ponownie na podium
Fot.: Lech Ćmielewski

Grand Prix Wielkiej Brytanii to kolejna wygrana Emila Sajfutdinowa w tym sezonie. Rosjanin umacnia się na pozycji lidera cyklu. Z kolei Krzysztof Kasprzak po raz drugi z rzędu stanął na podium. Tym razem w finale popisał się wspaniałą walką, w ferworze której jednak zamiast drugiej pozycji, zajął najniższy stopień podium. Wiceliderem był Niels Kristian Iversen. Fredrik Lindgren za spowodowanie przerwania biegu, został z finału wykluczony.[Speedway Grand Prix]»

SGP Czech w Pradze: Sukces Woffindfena, Kasprzak na podium
Czeska runda Grand Prix nie była udana dla dwóch najlepszych Polaków w cyklu. Jarosław Hampel, tylko dzięki wygranej w ostatnim swoim biegu rundy zasadniczej, zdołał zakwalifikować się do półfinałów, na których jednak zakończył rywalizację. Największym rozczarowaniem była pozycja Tomasza Golloba - zawodnik Unibaksu Toruń był przedostatnim żużlowcem turnieju.[Speedway Grand Prix]»

SGP Szwecji: Sajfutdinow znowu nokautuje, Polacy poza podium
Goeteborg nie był szczęśliwy dla Polaków. W kolejnej odsłonie Grand Prix na żużlu, najlepszy z biało-czerwonych zajął czwarte miejsce. Tomasz Gollob odpadł w półfinale, a Krzysztof Kasprzak ostatecznie był jedenasty. Szwecja okazała się gościnna dla Emila Sajfutdinowa, który w finale stoczył zaciętą walkę z Chrisem Holderem. Trzecie miejsce na podium zajął Nicki Pedersen.[Speedway Grand Prix]»

SGP Europy: Triumf Sajfutdinowa, Gollob na podium w Bydgoszczy
W bydgoskiej rundzie Grand Prix najlepszy okazał się Emil Sajfutdinow. Były zawodnik miejscowego zespołu, nie miał sobie równych w finale i pokonał Mateja Zagara, Tomasza Golloba i Taia Woffindena. Pozostali Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Jarosław Hampel był dziewiąty, Krzysztof Buczkowski jedenasty, a Krzysztof Kasprzak ostatni.[Speedway Grand Prix]»

Grand Prix Nowej Zelandii: Hampel i Gollob deklasują rywali!!!
W inaugurujących sezon żużlowy rozgrywkach z cyklu Grand Prix, Polacy zajęli dwa pierwsze miejsca. W finale Jarosław Hampel nie dał szans pozostałym przeciwnikom i okazał się najlepszy, wygrywając z Tomaszem Gollobem, Nicki Pedersenem i Gregiem Hancockiem.[Speedway Grand Prix]»

[2013-03-22 19:16:04]
Lista startowa GP Nowej Zelandii
W sobotę o godzinie 4 (czasu polskiego) w Nowej Zelandii rozegrane zostaną pierwsze zawody z cyklu Grand Prix. Miano najlepszego bronić będzie Chris Holder. O tytuł będzie walczyło także trzech Polaków: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel i Tomasz Gollob.[Speedway Grand Prix]»

[2012-11-12 18:05:47]
Nadchodzi nowa era speedway'a?
Sezon żużlowy dobiegł końca. W niedzielę wyłoniony został Indywidualny Mistrz Świata Juniorów... Rok 2012 z pewnością przyniósł wiele niespodzianek, a już szczególnie w cyklu SGP. Kto więc zaskoczył kibiców? Na kogo warto stawiać w przyszłości?[Speedway Grand Prix]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane