Najnowsze newsy

Żużel - Speedway Grand Prix

SGP Europy: Bydgoszcz szczęśliwa dla Polaków
Pierwszy z polskiej części zawodów z cyklu Grand Prix, rozgrywany na torze w Bydgoszczy, był niezwykle radosny dla polskich kibiców. Nie tylko biało-czerwony reprezentant stanął na podium - i to najwyższym jego stopniu, ale również obok niego pojawił się na nim drugi z naszych rodaków. Z wygranej cieszył się Krzysztof Kasprzak, który w trakcie zawodów był prawie niepokonany. Trzecie miejsce wywalczył Jarosław Hampel. Polaków rozdzielił Darcy Ward.[Speedway Grand Prix]»

SGP Nowej Zelandii w Auckland: Niespodziewany triumf debiutanta, Kasprzak na podium
Martin Smolinski zaskoczył wszystkich fanów speedwaya. W inauguracyjnym turnieju z cyklu Grand Prix, odbywającym się w nowozelandzkim mieście Auckland, pokonał wszystkich rywali, by zająć najwyższy stopień podium. Drugie miejsce przypadło Nicki Pedersenowi, a trzeci był Krzysztof Kasprzak.[Speedway Grand Prix]»

Grand Prix 2014 bez Emila Sajfutdinowa!
Fot.: Dawid Ćmielewski

Po Tomaszu Gollobie kolejny zawodnik wycofuje się z walki o miano najlepszego na świecie. Dzisiaj organizatorzy cyklu Grand Prix potwierdzili, że w stawce zabraknie Emila Sajfutdinowa. Na taką decyzję Rosjanina złożyło się wiele czynników, m.in. kontuzja odniesiona podczas półfinału Enea Ekstraligi w Toruniu. Wolne miejsc w stawce zajmie Troy Batchelor, który będzie startował z numerem 75.[Speedway Grand Prix]»

GP Polski w Toruniu: Miedziński zwycięzcą, Hampel wicemistrzem świata
Znamy już rozstrzygnięcia całego sezonu żużlowego, jeśli chodzi o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Otrzymał go Tai Woffinden, który z przewagą dziewięciu oczek nad drugim Jarosławem Hampelem, stanął na najwyższym stopniu podium. Brązowy medal przypadł Nielsowi Kristianowi Iversenowi. W toruńskich zawodach triumfował zaś Adrian Miedziński, przed Gregiem Hancockiem, Jarosławem Hampelem i Nielsem Kristianem Iversenem.[Speedway Grand Prix]»

SGP Skandynawii: Sztokholm szczęśliwy dla Iversena
Niels Kristian Iversen zwycięzcą Grand Prix, rozgrywanym w Sztokholmie! Duńczyk w finale pokonał Mateja Zagara, Jarosława Hampela i Grega Hancocka. Jednak dobry występ Polaka pozostaje nieco w cieniu tragedii Tomasza Golloba, który po upadku w swoim pierwszym starcie, trafił do szpitala z diagnozą wstrząsu mózgu i urazu kręgosłupa.[Speedway Grand Prix]»

SGP Słowenii w Krsko: Hampel zwycięża, Gollob na podium
Kolejne potyczki w ramach Grand Prix przyniosły szczęśliwe dla Polaków rozstrzygnięcia. Jarosław Hampel i Tomasz Gollob nie tylko wystąpili w finale, ale również obaj zajęli miejsca na podium, z czego pierwszy z nich to najwyższe. Polaków rozdzielił Tai Woffinden, który - przy nieobecności Emila Sajfutdinowa - zwiększa nad nim przewagę w generalnej klasyfikacji turnieju.[Speedway Grand Prix]»

SGP Łotwy: Greg Hancock króluje w Daugavpils, słaby występ Polaków
Fot.: Dawid Ćmielewski

Greg Hancock po raz trzeci triumfował w cyklu Grand Prix, rozgrywanym na łotewskim torze w Daugavpils. Amerykanin pokonał w finale Darcy'ego Warda, Taia Woffindena oraz Nicki'ego Pedersena. Polacy wypadli słabo, jedynie Jarosław Hampel dotarł do półfinałów, jednak na nich zakończył swój udział w zawodach.[Speedway Grand Prix]»

SGP Włoch: Debiut Iversena na najwyższym stopniu podium
We włoskiej odsłonie Grand Prix najlepszy okazał się Niels Kristian Iversen. Pokonał w finale Taia Woffindena, Emila Sajfutdinowa i Mateja Zagara. Jarosław Hampel zajął piątą pozycję, Tomasz Gollob był dziewiąty, zaś Krzysztof Kasprzak - trzynasty.[Speedway Grand Prix]»

SGP Danii: Darcy Ward najlepszy w Kopenhadze, Tomasz Gollob w finale
W duńskiej części Grand Prix triumfował Darcy Ward, który w finale pokonał takich zawodników, jak Matej Zagra i Chris Holder. Tomasz Gollob dotarł do finału i zajął w nim ostatnie miejsce. Pozostali Polacy spisali się znacznie poniżej oczekiwań - żaden z nich nie wystąpił w półfinale. Jarosław Hampel zajął dziesiątą lokatę, a Krzysztof Kasprzak - dwunastą.[Speedway Grand Prix]»

SGP Polski: Gorzów szczęśliwy dla Jarosława Hampela
Grand Prix Polski, rozgrywane na stadionie w Gorzowie, pomyślnie zakończyło się dla reprezentanta biało-czerwonych, Jarosława Hampela. Polak stanął na najwyższym stopniu podium, pokonując w finale Chrisa Holdera, Taia Woffindena i Grega Hancocka. Krzysztof Kasprzak pojawił się w półfinałach, ale na nich zakończył swój występ w zawodach. Jadący z dziką kartą Bartosz Zmarzlik pokazał się z bardzo dobrej strony. Zgromadził sześć punktów i zajął ostatecznie dwunastą lokatę.[Speedway Grand Prix]»

Bartosz Zmarzlik oficjalnie z dziką kartą
To już pewne. Gorzowski junior wystartuje 15 czerwca w turnieju cyklu Grand Prix, który odbędzie się na Stadionie imienia Edwarda Jancarza. Wczoraj Międzynarodowa Federacja Motocyklowa oficjalnie potwierdziła jego występ w zawodach. Bartosz Zmarzlik wystąpi z numerem 16.[Speedway Grand Prix]»

GP Wielkiej Brytanii: Sajfutdinow znowu najlepszy, Kasprzak ponownie na podium
Fot.: Lech Ćmielewski

Grand Prix Wielkiej Brytanii to kolejna wygrana Emila Sajfutdinowa w tym sezonie. Rosjanin umacnia się na pozycji lidera cyklu. Z kolei Krzysztof Kasprzak po raz drugi z rzędu stanął na podium. Tym razem w finale popisał się wspaniałą walką, w ferworze której jednak zamiast drugiej pozycji, zajął najniższy stopień podium. Wiceliderem był Niels Kristian Iversen. Fredrik Lindgren za spowodowanie przerwania biegu, został z finału wykluczony.[Speedway Grand Prix]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane