Najnowsze newsy

Żużel - Speedway Grand Prix

SGP Danii: Triumf Iversena w Kopenhadze
Niels Kristian Iversen, przed własną publicznością, pokonał wszystkich rywali w finale i stanął na najwyższym stopniu podium. Troy Batchelor - zawodnik do tej pory niepokonany w duńskich zawodach, w najważniejszej gonitwie był drugi, a tuż za nim do mety dojechał Greg Hancock. Bez punktu pozostał Peter Kildemand - Duńczyk z dziką kartą.[Speedway Grand Prix]»

Gorican szczęśliwe dla biało-czerwonych
Dwóch Polaków jechało w rundzie kwalifikacyjnej GP w chorwackim Gorican i obaj uzyskali awans do finału. Kołodziej zajął trzecie, a Janowski czwarte miejsce. Do GP Challenge w Lonigo awans uzyskało siedmiu żużlowców, ósmy Martin Smolinski będzie rezerwowym.[Speedway Grand Prix]»

Dwóch Polaków na podium w Częstochowie
Runda kwalifikacyjna do Mistrzostw Świata w Częstochowie połowicznie szczęśliwa dla Polaków. Starszy z braci Pawlickich i Patryk Dudek pojadą w finale GP Challenge, natomiast Adrian Miedziński i Piotr Pawlicki odpadli z dalszej rywalizacji. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy zawodów potrzebny był bieg dodatkowy, w którym wygrał Kenneth Bjerre.[Speedway Grand Prix]»

[2014-06-14 22:12:49]
GP Szwecji: Tai Woffinden zwycięża
Malilla okazała się szczęśliwa dla zawodnika z Wielkiej Brytanii. Tai Woffinden pokonał w finale Grega Hancocka, Chrisa Holdera i Jarosława Hampela. Drugi z Polaków, Krzysztof Kasprzak, zajął ostatnie miejsce i nie dopisał do swojego dorobku punktowego ani jednego oczka.[Speedway Grand Prix]»

SGP Czech: Wygrana Tai'a Woffindena w Pradze
Kolejna odsłona z cyklu Grand Prix to wygrana Tai'a Woffindena. Drugie miejsce wywalczył Greg Hancock, trzeci był Matej Zagar, na podium nie stanął Nicki Pedersen. Polacy nie zaliczą czeskiego turnieju do udanych. Krzysztof Kasprzak był tuż za ósemką walczącą o finał, Jarosław Hampel ulokował się zaś na ostatniej pozycji.[Speedway Grand Prix]»

SGP Finlandii w Tampere: Pierwsze miejsce Zagara
Słoweniec Matej Zagar okazał się najlepszy na fińskim torze w Tampere w kolejnej odsłonie cyklu Grand Prix. W finale pokonał Taja Woffindena, Fredrika Lindgrena i Grega Hancocka. Jarosław Hampel nie awansował nawet do półfinałów, gromadząc na swoim koncie siedem oczek.[Speedway Grand Prix]»

SGP Europy: Bydgoszcz szczęśliwa dla Polaków
Pierwszy z polskiej części zawodów z cyklu Grand Prix, rozgrywany na torze w Bydgoszczy, był niezwykle radosny dla polskich kibiców. Nie tylko biało-czerwony reprezentant stanął na podium - i to najwyższym jego stopniu, ale również obok niego pojawił się na nim drugi z naszych rodaków. Z wygranej cieszył się Krzysztof Kasprzak, który w trakcie zawodów był prawie niepokonany. Trzecie miejsce wywalczył Jarosław Hampel. Polaków rozdzielił Darcy Ward.[Speedway Grand Prix]»

SGP Nowej Zelandii w Auckland: Niespodziewany triumf debiutanta, Kasprzak na podium
Martin Smolinski zaskoczył wszystkich fanów speedwaya. W inauguracyjnym turnieju z cyklu Grand Prix, odbywającym się w nowozelandzkim mieście Auckland, pokonał wszystkich rywali, by zająć najwyższy stopień podium. Drugie miejsce przypadło Nicki Pedersenowi, a trzeci był Krzysztof Kasprzak.[Speedway Grand Prix]»

Grand Prix 2014 bez Emila Sajfutdinowa!
Fot.: Dawid Ćmielewski

Po Tomaszu Gollobie kolejny zawodnik wycofuje się z walki o miano najlepszego na świecie. Dzisiaj organizatorzy cyklu Grand Prix potwierdzili, że w stawce zabraknie Emila Sajfutdinowa. Na taką decyzję Rosjanina złożyło się wiele czynników, m.in. kontuzja odniesiona podczas półfinału Enea Ekstraligi w Toruniu. Wolne miejsc w stawce zajmie Troy Batchelor, który będzie startował z numerem 75.[Speedway Grand Prix]»

GP Polski w Toruniu: Miedziński zwycięzcą, Hampel wicemistrzem świata
Znamy już rozstrzygnięcia całego sezonu żużlowego, jeśli chodzi o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Otrzymał go Tai Woffinden, który z przewagą dziewięciu oczek nad drugim Jarosławem Hampelem, stanął na najwyższym stopniu podium. Brązowy medal przypadł Nielsowi Kristianowi Iversenowi. W toruńskich zawodach triumfował zaś Adrian Miedziński, przed Gregiem Hancockiem, Jarosławem Hampelem i Nielsem Kristianem Iversenem.[Speedway Grand Prix]»

SGP Skandynawii: Sztokholm szczęśliwy dla Iversena
Niels Kristian Iversen zwycięzcą Grand Prix, rozgrywanym w Sztokholmie! Duńczyk w finale pokonał Mateja Zagara, Jarosława Hampela i Grega Hancocka. Jednak dobry występ Polaka pozostaje nieco w cieniu tragedii Tomasza Golloba, który po upadku w swoim pierwszym starcie, trafił do szpitala z diagnozą wstrząsu mózgu i urazu kręgosłupa.[Speedway Grand Prix]»

SGP Słowenii w Krsko: Hampel zwycięża, Gollob na podium
Kolejne potyczki w ramach Grand Prix przyniosły szczęśliwe dla Polaków rozstrzygnięcia. Jarosław Hampel i Tomasz Gollob nie tylko wystąpili w finale, ale również obaj zajęli miejsca na podium, z czego pierwszy z nich to najwyższe. Polaków rozdzielił Tai Woffinden, który - przy nieobecności Emila Sajfutdinowa - zwiększa nad nim przewagę w generalnej klasyfikacji turnieju.[Speedway Grand Prix]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane