Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

[2018-01-24 20:51:01]
PP: W Wieliczce lepsze gospodynie
Fot.: Karol Zdyb

W ramach rozgrywek Pucharu Polski Kobiet naprzeciwko siebie stanęły dziś drużyny z Wieliczki i Legionowa. Początkowo przewagę miały gospodynie, które po wygraniu dwóch partii miały w swoich rękach wszystko, by wyjść zwycięsko z całej batalii. W trzeciej partii jednak inicjatywę przejęły siatkarki z Legionowa, które zdołały doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii górą ponownie były gospodynie i to one w konsekwencji mogły cieszyć się z końcowego sukcesu.[Puchar Polski]»

Czy radość i satysfakcja z gry pomogą w zdobyciu Pucharu Polski?
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

- Nie podejmuję się typowania wyników finałowego turnieju o Puchar Polski, gdyż wiem, że te rozgrywki rządzą się własnymi prawami – mówi były trener męskiej reprezentacji Wiktor Krebok. W przeszłości prowadzone przez niego zespoły sprawiały niespodzianki na plus oraz minus.[Puchar Polski]»

Czy radość i satysfakcja z gry pomogą w zdobyciu Pucharu Polski?
Fot.: Anna Szłapa

- Nie podejmuję się typowania wyników finałowego turnieju o Puchar Polski, gdyż wiem, że te rozgrywki rządzą się własnymi prawami – mówi były trener męskiej reprezentacji Wiktor Krebok. W przeszłości prowadzone przez niego zespoły sprawiały niespodzianki na plus oraz minus.[Puchar Polski]»

Ostatni sprawdzian uczestników Pucharu Polski
Fot.: Piotr Wolankiewicz

ONICO Warszawa i Trefl Gdańsk wygrali swoje mecze, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów doznały porażek w meczach osiemnastej kolejki PlusLigi. Był to ostatni sprawdzian tych zespołów przed finałowym turniejem o Puchar Polski we Wrocławiu 27 i 28 stycznia.[Puchar Polski]»

Jan Such: We Wrocławiu zagrają najlepsi
Fot.: Marek Barczyński

- W rozgrywkach Pucharu Polski nie ma niespodzianek. Wystarczy tylko popatrzeć na tabelę. Czwórka, która we Wrocławiu powalczy o to trofeum, dominuje w PlusLidze – mówi były trener klubów PlusLigi Jan Such.[Puchar Polski]»

Jakub Bednaruk: Będę zaskoczony jeśli ZAKSA nie zdobędzie Pucharu Polski
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

27 stycznia we Wrocławiu rozpocznie się finałowy turniej Pucharu Polski. W półfinale lider PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotka się z Treflem Gdańsk. - Tylko jeśli dojdzie do wymiany naprawdę mocnych ciosów na zagrywce i oba zespoły będą grały na wysokiej piłce, to ZAKSA może taki mecz przegrać – powiedział trener Jakub Bednaruk.[Puchar Polski]»

PP: Bemowskie Syreny zagrają V rundzie
Fot.: Karol Zdyb

Ekipa z Warszawy występująca w I lidze kobiet na własnym terenie podjęła zespół z Dąbrowy Górniczej. Siatkarki MKS-u rozpoczęły ten mecz od wygranej w pierwszej partii, po czym siatkarki Wisły doprowadziły do wyrównania. Kolejna partia dała im prowadzenie w całym spotkaniu, jednak przyjezdne nie poddały się. Doprowadziły do wyrównania wyniku. W tie-breaku toczyła się zacięta walka punkt za punkt, która w końcówce przyniosła sukces stołecznej ekipie. Najlepiej punktująca zawodniczką w drużynie trenera Stanisłąwczyka okazała się Mirjana Djurić (21 pkt.).[Puchar Polski]»

Jędrzej Maćkowiak: mecz Pucharu Polski we Wrześni był prawdziwym świętem siatkówki
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

APP Krispol Września w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzył się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Co prawda przegrał spotkanie 0:3, ale dla wszystkich kibiców jak i zawodników we Wrześni to było prawdziwe święto. - To było świetne uczucie znowu zmierzyć się z plusligową drużyną. Wynik może nie był zbyt zadowalający, bo chcieliśmy ugrać chociaż seta, ale oprawa meczu była wspaniała. To było prawdziwe święto - powiedział Jędrzej Maćkowiak, środowy APP Krispolu Września i były zawodnik Dafi Społem Kielce.[Puchar Polski]»

Milad Ebadipour: Chciałbym zagrać w finale
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

- Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, ale byliśmy na to przygotowani. To była dla nas ważna wygrana – mówi Milad Ebadipour. PGE Skra pokonała Asseco Resovię Rzeszów i awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski. W półfinale zmierzy się z ONICO Warszawa.[Puchar Polski]»

Wojciech Włodarczyk: Formujemy żółwia i idziemy się bić!
Fot.: Anna Jabłczyk

W środę ONICO Warszawa wywalczyła awans do półfinału Pucharu Polski. Warszawianie nie bez problemów pokonali Jastrzębski Węgiel i to oni zagrają w najlepszej czwórce turnieju we Wrocławiu – Podwójne espresso nie daje takiego kopa, jak nasz ćwierćfinał - podsumował Wojciech Włodarczyk, przyjmujący stołecznej drużyny.[Puchar Polski]»

Ireneusz Mazur: We Wrocławiu pierwsza próba sił klubowej czołówki
Fot.: Anna Gumowska

W ostatni weekend stycznia będziemy mieli we Wrocławiu święto siatkówki i pierwszą próbę sił naszej klubowej czołówki. Do turnieju Final Four Pucharu Polski zakwalifikowały się cztery najlepsze zespoły po pierwszej części sezonu zasadniczego PlusLigi. Przypadku więc nie ma – mówi Ireneusz Mazur, były trener męskiej reprezentacji, a obecnie komentator Polsatu.[Puchar Polski]»

Puchar Polski: Znamy półfinalistów turnieju
Fot.: FIVB

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów i ONICO Warszawa to półfinaliści Pucharu Polski 2018. Turniej finałowy z udziałem wspomnianych drużyn zostanie rozegrany 27-28 stycznia w Hali Stulecia we Wrocławiu.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane