Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

Mateusz Bieniek: Zapowiada się ciekawe spotkanie
Fot.: Anna Jabłczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy z Jastrzębskim Węglem w niedzielnym finale Pucharu Polski 2019, który rozgrywany będzie w Hali Orbita we Wrocławiu. - To bardzo dobry zespół. Nie ukrywałem, że to właśnie jastrzębianie byli moim faworytem w tym drugim półfinale. Zapowiada się ciekawe spotkanie - powiedział Mateusz Bieniek, środkowy wicemistrzów Polski.[Puchar Polski]»

Dawid Konarski: Teraz nie liczą się punkty tylko zwycięstwo
Fot.: Anna Jabłczyk

W niedzielę Jastrzębski Węgiel powalczy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o pierwsze trofeum w tym sezonie, czyli Puchar Polski. Początek spotkania o godzinie 14.45 w Hali Orbita we Wrocławiu. Ostatni raz Pomarańczowi triumfowali w tym turnieju w 2010 roku. - Puchar Polski to fajny turniej. Nie liczą się żadne punkty i można wyszarpać jeden mecz - powiedział Dawid Konarski, atakujący jastrzębian.[Puchar Polski]»

Piotr Łukasik: W tym momencie musimy odnaleźć swoją grę
Fot.: Anna Jabłczyk

ONICO Warszawa przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 w drugim półfinale Pucharu Polski 2019, który rozgrywany jest od soboty w Hali Orbita i odpadła z dalszej rywalizacji. - Ten mecz wyglądał tak, jakbyśmy byli słabsi od jastrzębian o tę jedną klasę. Oni mocniej zagrywali, mocniej atakowali, byli szybsi, a nam czegoś zabrakło. W tym momencie musimy odnaleźć swoją grę - powiedział Piotr Łukasik, przyjmujący warszawskiej drużyny.[Puchar Polski]»

Kamil Semeniuk: Dopadł nas lekki, debiutancki stres
Fot.: Krzysztof Wilk

Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 w półfinale Pucharu Polski i marzenie o budowaniu potęgi musi odłożyć na przyszłość. Imponującą serią zagrywek popisał się Kamil Semeniuk, który sezon rozpoczynał w wyjściowym składzie, ale stracił miejsce na boisku na korzyść Alexandre Ferreiry.[Puchar Polski]»

[2019-01-26 20:07:00]
PP: Jastrzębianie w wielkim finale
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Spotkanie półfinałowe pomiędzy ekipami z Jastrzębia i Warszawy zapowiadało się niezwykle ciekawie. Boisko pokazało jednak, że determinacja jastrzębian wygrała z ambicjami warszawian i to team prowadzony przez Roberto Santilliego zameldował się w wielkim finale. Drużyna Stefana Antigi nie była dziś w stanie przeciwstawić się sile rywali i przyszło jej pogodzić się z porażką.[Puchar Polski]»

[2019-01-26 16:53:27]
PP: ZAKSA pierwszym finalistą
Fot.: Magdalena Kudzia

Doświadczenie kontra debiutant - tak można określić pierwszy półfinał między ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Zdecydowanym faworytem byli kędzierzynianie, którzy w tym sezonie prezentują się najlepiej ze wszystkich polskich drużyn. Nie można było jednak zlekceważyć zawiercian, którzy są jednym z pretendentów do wywalczenia medalu w krajowych rozgrywkach. Jednak po dobrym występie w Radomiu przyszedł czas na nieco słabszą dyspozycję zawodników Marka Lebedewa. Wydaje się, że może być to poniekąd kwestia presji, która ciążyła na nich po pierwszym, historycznym awansie do finałowego turnieju Pucharu Polski. Kędzierzynianie udowodnili, że nie przypadkowo znaleźli się w najlepszej czwórce. Po wygraniu dzisiejszego meczu wydaje się być pewniakiem do zdobycia trofeum. MVP meczu wybrano Benjamina Toniuttiego.[Puchar Polski]»

Christian Fromm: Kluczem do sukcesu była cierpliwość
Fot.: Anna Jabłczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinałowym starciu zmierzyli się z ekipą Pawła Gradowskiego. Tam po trzysetowym starciu z pewnego zwycięstwa oraz awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski mogli cieszyć się podopieczni trenera Roberto Santilliego. - Tylko zwycięzca tego turnieju wróci z pucharem do domu. To oznacza dodatkową presję na każdej z drużyn, która wystąpi we Wrocławiu - przyznał, 29-letni przyjmujący urodzony w Berlinie - Christian Fromm.[Puchar Polski]»

Jakub Kowalczyk: Chcemy wygrać ten Puchar
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

- Jeżeli nie zabraknie ognia na boisku i pozytywnych wibracji, trudno będzie nas zatrzymać - powiedział po awansie do półfinału Pucharu Polski Jakub Kowalczyk, środkowy ONICO Warszawa.[Puchar Polski]»

[2019-01-25 21:36:00]
Potrafią ukryć swoje słabości
Fot.: Magdalena Kudzia

- Nie mamy nic do stracenia, a bardzo dżo do zyskania. Przyjechaliśmy do Wrocławia walczyć, a ja lubię wygrywać - mówił po dzisiejszych zajęcia w hali Orbita trener Alurony Virtu Warty Zawiercie, Mark Lebedew.[Puchar Polski]»

Łukasz Kaczmarek: Wszystkie drużyny są mocne
Fot.: Magdalena Kudzia

Zespoły uczestniczące w finałowym turnieju o Puchar Polski są już we Wrocławiu i mają za sobą treningi. - Trzeba się zmierzyć z każdym, nie możemy myśleć o tym, że jeśli wygraliśmy ze Skrą to teraz przed nami łatwy półfinał – mówi atakujący ZAKSY Łukasz Kaczmarek.[Puchar Polski]»

Czas na turniej finałowy Pucharu Polski
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Już w najbliższy weekend w Hali Orbita we Wrocławiu odbędzie się turniej Final Four Pucharu Polski. Siatkarze ONICO Warszawa mają wyjątkową okazję osiągnąć historyczny sukces w tych rozgrywkach – do tej pory ich najlepszym wynikiem był półfinał. Czy uda się to przebić?[Puchar Polski]»

Władysław Pałaszewski: Liczę na dobrą siatkówkę
Fot.: FIVB

- Liczę na dobrą siatkówkę, a stawka drużyn w finałowym turnieju o Puchar Polski pozwala mieć taką nadzieję - mówi nestor polskich trenerów Władysław Pałaszewski. Jutro w meczach półfinałowych we wrocławskiej hali Orbita spotkają się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (14.45) oraz Jastrzębski Węgiel z ONICO Warszawa (18.00). Relacje w sportowych stacjach Polsatu.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane