Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

[2017-07-29 10:01:33]
Zmiany w rozgrywkach Pucharu Polski
Fot.: Anna Szłapa

W rozgrywkach Pucharu Polski kobiet i mężczyzn w sezonie 2017/2018 nastąpią znaczące zmiany. W Pucharze Polski kobiet dwie pierwsze drużyny Orlen Ligi po I rundzie będą miały już miejsce w ćwierćfinale, a drużyny I i II ligi o grę w kolejnych rundach zagrają w cztero drużynowych turniejach. W Pucharze Polski mężczyzn zagra tylko sześć drużyn z PlusLigi. Co ciekawe, do rozgrywek zgłosiły się również drugoligowe zespoły Czarnych Radom i BBTS-u Bielsko-Biała.[Puchar Polski]»

Pavla Vincourova: Trochę pozostał niedosyt
Fot.: Anna Szłapa

Grot Budowlani Łódź w finale Pucharu Polski nie znalazł sposobu na Chemika Police i tym samym mistrzynie Polski wygrywając 3:0 zdołały obronić trofeum wywalczone przed rokiem w Kaliszu. – Po pierwszym secie nie grałyśmy naszej siatkówki – przyznała po meczu łodzianka, Pavla Vincourova.[Puchar Polski]»

Malwina Smarzek: Wszystko dzieje się bardzo szybko
Fot.: FIVB

- Jeszcze nie tak dawno cieszyłam się, że mogłam wyjść w pierwszym składzie na mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - powiedziała Malwina Smarzek, która w niedzielę w Zielonej Górze zdobyła z Chemikiem Police Puchar Polski, a sama była chwalona za bardzo dobrą grę i otrzymała nagrody indywidualne.[Puchar Polski]»

[2017-02-05 17:04:23]
PP: Malwina Smarzek MVP turnieju
Fot.: FIVB

Chemik Police wygrał Puchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, który w sobotę i niedzielę został rozegrany w Zielonej Górze. MVP turnieju została wybrana Malwina Smarzek, przyjmująca mistrzyń Polski.[Puchar Polski]»

[2017-02-05 16:58:30]
PP: Policzanki obroniły tytuł
Fot. Michał Sobczak

Finał Pucharu Polski skończył się zgodnie z przewidywaniami. Siatkarki Chemika drugi raz z rzędu zdobyły trofeum, o które biły się w ten weekend w Zielonej Górze. Policzanki w najważniejszym meczu bez straty seta pokonały Grot Budowlanych. Łodzianki powalczyły tylko w pierwszej partii, gdzie uległy 25:23. Później na boisku dominowała już tylko jednak drużyna. Mistrzynie Polski oddały rywalkom zaledwie po 16 punktów. Kluczem do ich zwycięstwa okazał się atak. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka w tym elemencie zdobyły 44 "oczka" przy 27 rywalek.[Puchar Polski]»

PP: Po thrillerze Budowlane w wielkim finale
Fot. Michał Sobczak

W drugim meczu półfinałowym zespół z Wrocławia zmierzył się z drużyną z Łodzi. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona tej rywalizacji padła łupem Impelek, jednak zawodniczki trenera Błażeja Krzyształowicza nie złożyły broni. Pomimo wysokiego prowadzenia swoich rywalek w trzeciej partii, po zaciętej końcówce odmieniły losy tej odsłony. Po kolejnej partii na tablicy wyników widniał remis w setach. W piątej decydującej o awansie odsłonie, po dramatycznych zmianach prowadzenia, ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się łodzianki. Nagroda dla najlepszej zawodniczki tego starcia trafiła w ręce Kai Groblejnej, która zdobyła aż 26 punktów tego wieczora.[Puchar Polski]»

PP: Chemik powalczy o obronę tytułu
Fot. Michał Sobczak

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski kobiet, siatkarki z Polic zmierzyły się z ekipą z Rzeszowa. W pierwszej partii zgodnie z przewidywaniami górą okazały się siatkarki trenera Jakuba Głuszaka, jednak ekipa Developresu doprowadziła do wyrównania wyniku. Również kolejne dwie odsłony nie wyłoniły wygranego w tym starciu. Tym samym o końcowym wyniku zadecydował tie-break. Tam swoją dominację potwierdziła ekipa Chemika, która pozwoliła swoim rywalkom na zdobycie 9 punktów. Nagrodę dla MVP tego spotkania otrzymała Stefana Velijković. Z koeli najlepiej punktującą w zwycięskiej ekipie była Malwina Smarzek (14 pkt.).[Puchar Polski]»

PP: Wrocławianki jadą do Zielonej Góry
Wygrana 3:1 nad MKS-em pozwoliła wrocławiankom cieszyć się z awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. Pierwsza faza meczu była dość wyrównana. Dopiero z czasem na prowadzenie udało się wyjść gospodyniom, które wygrały 25:18. Dąbrowianki nie straciły wiary i stanęły do walki w kolejnym secie, co pozwoliło im wyrównać stan meczu. Podopieczne trenera Marka Solarewicza w następnych dwóch partiach były już nie do zatrzymania, dlatego to one mogły cieszyć się z biletu do Zielonej Góry. Mocną stroną zawodniczek z Dolnego Śląska była zagrywka. Ten element przyniósł im 10 punktów. Liderkami w swoich drużynach były Megan Courtney (21 pkt.) oraz Helena Horka (25 pkt.).[Puchar Polski]»

PP: Rzeszowianki meldują się w turnieju finałowym
Fot.: Karol Zdyb

Siatkarki z Rzeszowa przed własną publicznością zmierzyły się z ekipą z Giacomini Budowlani Torunia, w ćwierćfinałowej rywalizacji tegorocznego Pucharu Polski. Pierwszą odsłonę lepiej rozpoczęły przyjezdne, jednak drużyna gospodarza doprowadziła do wyrównania. Po emocjonującej końcówce górą okazały się zawodniczki miejscowego zespołu. Kolejne dwie odsłony toczyły się już pod dyktando zespołu ze stolicy Podkarpacia. Tym samym Developres SkyRes uzyskał historyczny awans do finału Pucharu Polski. Do sukcesu swojej ekipy przyczyniła się Kremena Kamenowa, która zdobyła dla swojej ekipy 19 punktów.[Puchar Polski]»

PP: Team Grot Budowalni powalczy o medale
Łodzianki bez wielkich przeszkód rozprawiły się dziś z ekipą z Muszyny i zameldowały się w fazie finałowej Pucharu Polski. Już od początku spotkania widać było determinację gospodyń, które za wszelką cenę chciały jak najszybciej rozprawić się z rywalkami. Pierwszy, jeszcze nieco nerwowy set, zakończył się zwycięstwem gospodyń. Kolejne partie były już niemal całkowicie kontrolowane przez łodzianki, nie dające przyjezdnym najmniejszych szans na rozwinięcie skrzydeł. W konsekwencji cały mecz zakończył się trzysetowym zwycięstwem podopiecznych trenera Krzyształowicza, które tym samym wywalczyły sobie awans do strefy medalowej turnieju.[Puchar Polski]»

Magdalena Saad: Chcemy zagrać w ORLEN Lidze
Fot. Michał Sobczak

Lider I ligi Wisła Warszawa przegrała z Chemikiem Police 1:3 i odpadła z walki o Puchar Polski kobiet. Jednak dla zawodniczek trenera Mirosława Zawieracza nie to jest ważne. - Był to dla nas sprawdzian przed barażami i walką o miejsce ORLEN Lidze - powiedziała po spotkaniu Magdalena Saad, libero warszawskiej drużyny, była reprezentantka Polski.[Puchar Polski]»

[2017-01-30 21:42:14]
PP: Chemik pokonuję Wisłę
W Warszawie w ramach 1/4 Pucharu Polski Wisła podejmowała siatkarki Chemika Police, warszawianki nie podołały świetnie predysponowanym policzankom i przegrały mecz 1:3. Z łatwością goście zwyciężyli w pierwszym i ostatnim secie, reszta toczyła się wyrównanie, a zespoły walczyły o wygraną do ostatniej piłki. W drużynie Chemika 22. "oczka" zdobyła Zaroślińska, zaraz po niej na z dorobkiem 16. punktów uplasowała się Smarzek. Dzięki zwycięstwu nad Wisłą Warszawa Chemik Police awansował do półfinału Pucharu Polski.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane