Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2021-11-24 13:13:29 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Jastrzębski Węgiel

Startuje nowa edycja Pucharu Polski

Fot.: FIVB

W najbliższy piątek w magazynie „7. Strefa” o godzinie 16.00 w siedzibie Telewizji Polsat odbędzie się losowanie rozgrywek o Puchar Polski Mężczyzn 2022.

W tym roku w rozgrywkach o Puchar Polski mogły wziąć udział wszystkie kluby siatkarskie w kraju, zarówno profesjonalne, jak i amatorskie. Rozgrywki od fazy, w której przystępują drużyny uczestniczące w rozgrywkach PLS, prowadzi Polska Liga Siatkówki. Na wcześniejszych etapach organizatorem był PZPS.

Tegoroczna formuła rozgrywek zakłada cztery rundy, nie licząc rund wstępnych, które już się odbyły.

Do walki o Puchar Polski staną łącznie 32 drużyny: 14 z PlusLigi, 16 z Tauron 1. Ligi oraz dwie ekipy z niższych szczebli rozgrywkowych. W wyniku piątkowego losowania, które odbędzie się w magazynie „7. Strefa” o godzinie 16.00 w siedzibie Telewizji Polsat, powstaną pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek.

Gospodarzami spotkań będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub drużyny wyżej sklasyfikowane w ubiegłorocznych rozgrywkach PZPS, TAURON 1. Ligi i PlusLigi. Drużyny rozegrają ze sobą jedno spotkanie. Do następnej rundy awansują ich zwycięzcy. Mecze 1/16 finału zaplanowano na 22 grudnia 2021 roku.

Ta sama formuła będzie obowiązywać na dwóch kolejnych etapach rozgrywek, czyli w 1/8 oraz 1/4 finału (terminy tych rund to: 19 stycznia 2022 roku i 2 lutego 2022 roku). Gospodarzami meczów będą drużyny z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu 2020/2021.

Cztery najlepsze zespoły wystąpią w turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski zaplanowanym na 26-27 lutego 2022 roku (lokalizacja turnieju nie jest jeszcze znana).

Tytułu broni Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która triumfowała w zeszłorocznym finale z Jastrzębskim Węglem rozegranym w Krakowie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane