Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

[2018-01-29 12:08:19]
Mateusz Mika: Jesteśmy szczęśliwi
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk po raz drugi w historii klubu wywalczył Puchar Polski. Gdańszczanie w niedzielnym finale w Hali Stulecia we Wrocławiu pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0, choć przed turniejem finałowym nikt nie stawiał ich w roli faworyta. - Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku - powiedział Mateusz Mika, kapiatn gdańskiej drużyny.[Puchar Polski]»

Bartosz Kwolek: Gra w turnieju głównym Pucharu Polski była dużym przeżyciem
Fot.: Magdalena Kudzia

W półfinale Pucharu Polski 2018, który w ostatni weekend rozgrywany był w Hali Stulecia we Wrocławiu ONICO Warszawa musiała uznać wyższość PGE Skry Bełchatów. - Dla mnie gra w turnieju głównym Pucharu Polski była dużym przeżyciem - powiedział Bartosz Kwolek, przyjmujący stołecznej drużyny.[Puchar Polski]»

Michał Winiarski: Takie mecze niestety są częścią naszego życia
Fot.: Magdalena Gajek

- Rywale w tym spotkaniu byli trochę lepsi niż my. Grali bardzo dobrze, równo na zagrywce, stabilnie w obronie, my nie powtórzyliśmy dobrego meczu w naszym wykonaniu z półfinału. Mieliśmy swoje szanse, kontry, ale dziś nie udało się tego wykorzystać - żałował przegranej w finale Srećko Lisinac.[Puchar Polski]»

[2018-01-28 17:01:50]
Puchar Polski: Nagrody indywidualne
Fot.: FIVB

Po trzech meczach i finale pełnym emocji nadszedł czas na dekorację najlepszych z najlepszych całego turnieju.[Puchar Polski]»

[2018-01-28 16:33:30]
PP: Wielki triumf Trefla!
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Sensacja! Tak jednym słowem można nazwać to, co wydarzyło się podczas turnieju we Wrocławiu. Po znakomitym półfinałowym spotkaniu z kędzierzyńską ZAKSĄ, dziś podopieczni Andrei Anastasiego kontynuowali swoją dobrą passę i po trzech rozegranych setach z bełchatowską Skrą mogą cieszyć się z trofeum. Trefl, który w PlusLidze gra ze zmiennym szczęściem, odpalił we Wrocławiu i sprawił ogromną niespodziankę, wydzierając możliwość walki o puchar najpierw kędzierzynianom, a dziś odprawiając z kwitkiem siatkarzy z Bełchatowa.[Puchar Polski]»

Antiga, Kowalczyk i Vernon-Evans o półfinale Pucharu Polski
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

– Musimy docenić klasę przeciwnika, bo grali od nas zdecydowanie lepiej. My może nie pokazaliśmy pełni sił i wszystkiego, co sobie zaplanowaliśmy, ale naprawdę daliśmy dzisiaj z siebie wszystko – powiedział po przegranym meczu półfinałowym Pucharu Polski, Jakub Kowalczyk.[Puchar Polski]»

Mateusz Mika: Finał będzie na pewno nerwowy i wyrównany
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk w półfinale Pucharu Polski we Wrocławiu pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. W niedzielnym finale zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. - Finał będzie na pewno nerwowy i wyrównany - powiedział Mateusz Mika, kapitan gdańskiej drużyny, która po raz drugi stanie przed szansą wywalczenia wspomnianego trofeum. Po raz pierwszy ta sztuka uda się im w 2015 roku.[Puchar Polski]»

Bartosz Bednorz: Kluczem do zwycięstwa była zespołowość
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

PGE Skra Bełchatów w niedzielę ma szansę po raz ósmy w historii klubu wywalczyć Pucharu Polski. Wicemistrzowie kraju w sobotnim półfinale pokonali ONICO Warszawa 3:0. W finale zmierzą się z Treflem Gdańsk, który z kolei pokonał obrońcę tytułu - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. - Kluczem do zwycięstwa była zespołowość. Na co nas stać w finale? Na zwycięstwo! - powiedział Bartosz Bednorz, przyjmujący bełchatowskiej drużyny.[Puchar Polski]»

Marcin Janusz: Trema była kilka dni wcześniej
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

PGE Skra Bełchatów wygrała w półfinale Pucharu Polski 3:0 z ONICO Warszawą i w niedzielę, po raz dziesiąty w historii zagra w wielkim finale. Najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania został wybrany Marcin Janusz, który bardzo dobrze zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Łomacza.[Puchar Polski]»

Andrea Gardini: Nie zagraliśmy na naszym poziomie
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie obroni pucharu Polski. Ubiegłoroczny triumfator rozgrywek przegrał w półfinale z drużyną Trefla Gdańsk 1:3. – Musimy wyeliminować nasze błędy i wrócić do dobrej formy – przyznał po meczu trener Andrea Gardini.[Puchar Polski]»

Damian Schulz: Wygrać z takim rywalem nie było łatwo
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk odniósł sensacyjne zwycięstwo nad ZAKSĄ Kędzierzynem-Koźlę w półfinale Pucharu Polski. Podopieczni Andrei Anastasiego kontrolowali przebieg meczu i w czterech partiach wywalczyli szansę gry o złoto – Nie jesteśmy faworytami, ale chcemy wygrać – powiedział Damian Schulz, MVP spotkania.[Puchar Polski]»

Puchar Polski: W drugim półfinale bez niespodzianki
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W drugim półfinale Pucharu Polski 2017/2018 osłabiona PGE Skra Bełchatów zagrała z rozpędzoną warszawską ekipą. Sam awans ONICO Warszawy był dla drużyny Stephana Antigi dużym sukcesem, choć wydaje się, że cały klub ma chrapkę na więcej. Zwłaszcza, że warszawiacy nie przegrali dziesięciu meczów z rzędu, z kolei bełchatowianie zanotowali porażkę na wyjeździe z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i u siebie z Jastrzębskim Węglem. Choć wydawało się, że to spotkanie będzie ciekawsze i bardziej zacięte niż pierwszy półfinał, los zdecydował inaczej. Można powiedzieć, że był to mecz bez historii. Cichym faworytem byli wicemistrzowie Polski, którzy po dwóch słabszych spotkaniach wygrali ten ważny mecz. Z pewnością jest to dla nich ważne zwycięstwo, bo do meczu podeszli w osłabionym składzie - bez podstawowego rozgrywającego. Mimo to udało im się wygrać i MVP meczu wybrano Marcina Janusza.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane