Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

PP: Nagrody indywidualne, Martyna Łukasik MVP turnieju
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Finałową rywalizację Pucharu Polski Kobiet wygrała drużyna Marcelo Abbondanzy. W ostatnim meczu turnieju siatkarki włoskiego szkoleniowca potrzebowały zaledwie trzech setów, aby pokonać swoje rywalki. Nagroda dla najlepszej zawodniczki, imprezy rozgrywanej w Nysie, trafiła do przyjmującej Chemika - Martyny Łukasik. Wśród policzanek wyróżnione zostały również: Bianka Busa, Chaika Ogbogu, Aleksandra Krzos oraz Martyna Grajber. Z kolei pośród rzeszowianek na wyróżnienie zasłużyły: Agnieszka Rabka oraz Katarzyna Zaroślińska-Król.[Puchar Polski]»

[2019-03-10 16:48:41]
PP: Chemik Police na siódemkę
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Po raz siódmy w historii klubu Chemik Police wygrywa Puchar Polski. W najważniejszym meczu turnieju spotkały się aktualnie dwie najlepsze drużyny Ligi Siatkówki Kobiet. Po przeciwnych stronach siatki stanęły utytułowanej policzanki i walczące o pierwszy tytuł w tych rozgrywkach Developres SkyRes. Spotkanie lepiej rozpoczęły rzeszowianki, które w pierwszym secie kilkukrotnie "odskakiwały" swoim rywalkom. W końcówce do gry włączyły się podopieczne trenera Marcello Abbondanzy, które w kolejnych partiach utrzymywały wysoki poziom. Zawodniczki z Podkarpacia swoją szansę miały jeszcze w trzeciej odsłonie spotkania, jednak zabrakło im konsekwencji. MVP finałowego meczu w Nysie została wybrana środkowa mistrzyń Polski Chiaka Ogbogu.[Puchar Polski]»

Agnieszka Rabka: Jestem bardzo zadowolona, że mogłam pomóc
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Rzeszowianki po półfinałowej batalii awansowały do wielkiego finału Pucharu Polski. Swoją ekipę do zwycięstwa poprowadziła Agnieszka Rabka. Rozgrywająca pojawiła się na parkiecie w połowie drugiego seta i zmieniła oblicze swojej drużyny. - Gdybyśmy nie opanowały swoich nerwów i nie ustabilizowały swojej gry, to pewnie ŁKS by się cieszył z awansu do finału. Udało się jednak wygrać, z czego niezmiernie się cieszę - przyznała siatkarka rzeszowskiego klubu.[Puchar Polski]»

Jelena Blagojević: Wyszłyśmy obronną ręką w półfinale, a teraz czas na finał
Rzeszowski klub po raz pierwszy uzyskał awans do finału Pucharu Polski. Tam w meczu o złoty medal siatkarki Developresu zmierzą się z ekipą Chemika Police. - Zmierzymy się z mistrzyniami Polski. Mamy duży szacunek do naszych rywalek, ale chcemy czegoś więcej - przyznaje 30-letnia przyjmująca rzeszowskiego klubu, Jelena Blagojević.[Puchar Polski]»

Katarzyna Zaroślińska-Król: W finale najważniejsza będzie głowa i mentalność
Fot. Michał Sobczak

W drugim spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski drużyną z Rzeszowa zmierzyła się z ekipą ŁKS-u. Tam po czterech zaciętych partiach góra okazał się zespół trenera Lorenzo Micellego. - Początek był nie za dobry w naszym wykonaniu, ale myślę, że duże emocje, nerwy i ekscytacja Pucharem Polski spowodowały, że zaczęłyśmy później grać swoje - przyznała atakująca Developresu, Katarzyna Zaroślińska-Król.[Puchar Polski]»

PP: Rzeszowianki uzupełniają skład finału
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W drugim półfinałowym starciu Pucharu Polski kobiet siatkarki Lorenzo Micelliego zmierzyły się ekipą łódzkiego ŁKS-u. Partia otwarcia tego spotkania należała do zespołu trenera Michała Maska, po czym do wyrównania doprowadziła drużyna Developresu. W kolejnej odsłonie rzeszowianki uzyskały kilkupunktową przewagę, jednak w końcówce do gry powróciły ich rywalki. Pomimo to SkyRes zanotował kolejnego seta na swoim koncie. W ostatniej czwartej partii. W ostatniej partii siatkarki z Podkarpacia zapewniły sobie udział w swoim pierwszym finale Pucharu Polski. Najwięcej punktów dla swojej ekipy zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król (17 pkt.).[Puchar Polski]»

Błażej Krzyształowicz: Zacięliśmy się w jednym ustawieniu
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Zespół Grot Budowlanych Łódź nie obroni Pucharu Polski zdobytego przed rokiem w Nysie. Ekipa trener Błażeja Krzyształowicza przegrała w półfinale z mistrzem Polski Chemikiem Police 0-3.[Puchar Polski]»

[2019-03-09 17:27:05]
PP: Chemik powalczy o Puchar
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W starciu otwierającym finałową rywalizację o Puchar Polski, obrońca tytułu zmierzył się z drużyną Chemika. Pierwsza partia po zaciętej walce zakończyła się wygraną. W kolejnej odsłonie tej rywalizacji również siatkarki trenera Marcelo Abbondazy również okazały się lepsze od swoich rywalek. Zespół z Polic potwierdził swoją dobrą dyspozycję na parkiecie za sprawą wygranej w ostatniej trzeciej partii. Tym samym Chemik stawił po raz kolejny w wielkim finale Pucharu Polski. W zwycięskiej ekipie najlepiej w ataku spisałą się Martyna Łukasik, która zdobyła 18 "oczek".[Puchar Polski]»

Magdalena Stysiak: Jeśli dostanę szansę, to postaram się ją wykorzystać
W weekend odbędzie się Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet. W turnieju zagrają cztery najlepsze zespoły w tym Grot Budowlani Łódź. Magdalena Stysiak, atakująca Budowlanych opowiedziała o nadchodzącym turnieju, MŚ juniorek oraz ME.[Puchar Polski]»

ŁKS Commercecon Łódź: Najstarszy uczestnik Pucharu Polski
W weekend w Nysie odbędzie turniej finałowy Pucharu Polski kobiet. Jednym z uczestników będzie ŁKS Commercecon Łódź, najstarsza historycznie ekipa, rywalizująca w pucharowych rozgrywkach.[Puchar Polski]»

Grot Budowlani Łódź spróbują powtórzyć zeszłoroczny sukces w PP
Fot.: Anna Szłapa

W weekend w Nysie odbędzie turniej finałowy Pucharu Polski kobiet. Jedną z drużyn rywalizujących o trofeum są Grot Budowlani Łódź. Łodzianki dwukrotnie wygrały pucharowe rozgrywki.[Puchar Polski]»

Chemik Police – sześciokrotne zwyciężczynie Pucharu Polski
Fot.: Karol Zdyb

W sobotę i niedzielę w Nysie rozegrany zostanie turniej finałowy Pucharu Polski kobiet. Jedną z drużyn rywalizujących jest Chemik Police – sześciokrotny zwycięzca tego turnieju i siedmiokrotny mistrz kraju.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane