Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

Andrea Anastasi: Nie będę celebrował tego zwycięstwa
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Andrea Anastasi, po pokonaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wystąpi ze swoim zespołem w niedzielnym finale Pucharu Polski. - Nie będę celebrował zwycięstwa w obecności Andrei. Gardo nie jest przyjacielem, jest wręcz bratem - przyznał trener Trefla Gdańsk.[Puchar Polski]»

Puchar Polski: Niespodziewany tryumf gdańskich lwów nad Mistrzem Polski!
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Po sporej dawce ligowych i międzynarodowych zmagań nadszedł czas walki w Pucharze Polski. W pierwszym półfinale Mistrz Polski zmierzył się z Treflem Gdańsk. Ostatni raz oba zespoły zagrały po dwóch stronach siatki nieco ponad miesiąc temu. Wówczas dzień przed Wigilią lepsi okazali się zawodnicy Andrei Gardiniego, który wygrali po trzysetowym starciu. Także dziś są oni faworytem do zwycięstwa w całym spotkaniu. Z drugiej strony kibice gdańszczan mają nadzieję, że ich ulubieńcy sprawią miłą niespodziankę – taką samą, jaka miała miejsce w sezonie 2014/2015. Po dość słabym rozpoczęciu 2018 roku siatkarze Andrei Anastasiego postanowili zrehabilitować się swoim fanom. Po wyrównanym pojedynku pokonali obecnych Mistrzów Polski, sprawiając niespodziankę i wchodząc do finału. Trzeba przyznać, że mało kto spodziewał się czterosetowego zwycięstwa gdańskich lwów. Czy w niedzielne popołudnie powtórzą wynik sprzed niespełna trzech lat? MVP meczu wybrano atakującego, Damiana Schulza. Popularny "Bocian" zdobył 22 punkty.[Puchar Polski]»

[2018-01-27 13:24:08]
Czas na Final Four Pucharu Polski!
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Przed siatkarzami ONICO Warszawa szansa na zdobycie pierwszego trofeum w obecnym sezonie. W sobotę we Wrocławiu rozpoczyna się Final Four Pucharu Polski, a nasi siatkarze w drugim spotkaniu półfinałowym zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.[Puchar Polski]»

Kacper Piechocki: Chcemy powtórzyć sukces z 2016 roku
Fot.: Krzysztof Wilk

Zespół PGE Skry w piątek o 8:30 wyruszy do Wrocławia, gdzie powalczy o swój ósmy Puchar Polski. - Niektórzy powiedzą, że ten turniej nie jest ważny, ale w tym klubie gra się o każde trofeum i w każdym turnieju, w którym występujemy, chcemy odnosić zwycięstwo. Będziemy chcieli wygrać i powtórzyć sukces sprzed dwóch lat - mówi Kacper Piechocki.[Puchar Polski]»

Jan Nowakowski: Wynik półfinału Pucharu Polski jest sprawą otwartą
Fot.: Anna Jabłczyk

- Myślę w półfinale wynik jest sprawą jak najbardziej otwartą. Nie możemy podejść do tego na zasadzie, skoro raz przegraliśmy z bełchatowską drużyną to teraz też musimy. Naprawdę bardzo chcemy wygrać ten półfinałowy mecz - mówi przed sobotnim spotkaniem Pucharu Polski, Jan Nowakowski, środkowy ONICO Warszawa.[Puchar Polski]»

Grzegorz Łomacz: Moja kontuzja nie zmienia naszego celu
Fot.: FIVB

Rozgrywający PGE Skry Grzegorz Łomacz na ostatnim treningu poprzedzającym wyjazd zespołu na turniej finałowy Pucharu Polski do Wrocławia doznał uszkodzenia więzadła pobocznego piszczelowego, które wyklucza go z udziału w zawodach. - Bardzo mocno nastawiałem się na ten turniej, podobnie jak cała drużyna. Dalej chcemy zdobyć trofeum, moja kontuzja nic tu nie zmienia - mówi rozgrywający PGE Skry.[Puchar Polski]»

Ireneusz Mazur: Nie ma przypadku w składzie uczestników Pucharu Polski
Fot.: Kinga Popiołek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk oraz PGE Skra Bełchatów z ONICO Warszawa zagrają w sobotę w półfinałach Pucharu Polski 2018. Turniej finałowy zostanie rozegrany 27-28 stycznia w Hali Stulecia we Wrocławiu.[Puchar Polski]»

Bełchatowianie osłabieni tuż przed startem finałowego turnieju Pucharu Polski
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Już jutro cztery drużyny rozpoczną zmagania w ramach finałowego turnieju Pucharu Polski. W pierwszym półfinale ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Treflem Gdańsk, zaś w drugim PGE Skra Bełchatów zmierzy się z rozpędzonym ONICO Warszawą. Niewiele ponad dobę dzieli nas od rozbrzmienia pierwszego gwizdka. Jednak już teraz, na „chwilę” przed rozpoczęciem zmagań, z obozu wicemistrzów Polski spływa wieść o osłabieniu ekipy Roberto Piazzego.[Puchar Polski]»

Andrea Anastasi: Chcemy się cieszyć naszą grą
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W piątek o godz. 7:30 „gdańskie lwy” ruszają do Wrocławia, gdzie zmierzą się w walce o Puchar Polski. W zmaganiach półfinałowych żółto-czarni trafili na jednego z faworytów do zdobycia trofeum – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. – W lidze przegrali oni do tej pory tylko jeden raz, w mojej opinii dlatego, że nie byli skupieni, a w sobotę mogą być niesamowicie skoncentrowani na tym, by awansować do finału. Zdecydowanie nie jest to łatwy przeciwnik i jestem przekonany, że nie będzie to łatwy mecz – mówi trener Anastasi. – My chcemy się cieszyć siatkówką, naszą grą, jedziemy z pozytywnym nastawieniem i uważam, że możemy w sobotę powalczyć – mówi trener.[Puchar Polski]»

Stephane Antiga: Na tę chwilę Puchar Polski jest priorytetem
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

ONICO Warszawa po raz pierwszy zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski, który w dniach 27-28 stycznia zostanie rozegrany we Wrocławiu. Warszawianie w sobotnim półfinale zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. - Na tę chwilę Puchar Polski jest priorytetem - powiedział Stephane Antiga, trener aktualnie trzeciej drużyny PlusLigi.[Puchar Polski]»

PLPS zaczyna akcję: „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości”
Fot.: Sylwia Kuś-Vega

W trakcie turnieju finałowego o Puchar Polski 2018 w piłce siatkowej mężczyzn Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej rozpoczyna akcję „Chwała bohaterom! 100 lat niepodległości”. Wspólnie z klubami PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet chcemy w wyjątkowy sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.[Puchar Polski]»

PGE Skra rozpoczęła przygotowania do Pucharu Polski
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

- Ten tydzień mamy trochę luźniejszy, jest więcej czasu, aby się bardzo dobrze przygotować do tego turnieju. Dla klubu takiego jak ten, każde trofeum jest ważne. Tutaj zawsze cele są najwyższe, więc pojedziemy z myślą, aby zdobyć puchar i udowodnić to, co nie udało nam się w poprzednim sezonie - nie ukrywa Bartosz Bednorz, cytowany na stronie internetowej klubu. W najbliższy weekend PGE Skra zagra we Wrocławiu o swój ósmy Puchar Polski.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane