Najnowsze newsy

Siatkówka - Puchar Polski

Grzegorz Bociek: z każdym zespołem możemy wygrać w PlusLidze
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Aluron Virtu Warta Zawiercie po raz pierwszy w historii klubu awansował do półfinału Pucharu Polski. Co prawda zawiercianie przegrali w sobotę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3, ale zawodnicy zgodnie podkreślali, że bardzo cieszyli się z szansy gry we Wrocławiu. Teraz drużyna koncentruje się na dalszej rywalizacji w PlusLidze. Już w środę zawiercianie we własnej hali zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz (początek godz. 20.30). - Z każdym zespołem możemy wygrać w PlusLidze, a w szczególności na naszej hali - powiedział Grzegorz Bociek, atakujący Aluronu Virtu Warty.[Puchar Polski]»

Rafał Szymura: nie pękam i nie boję się presji
W niedzielę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 w turnieju finałowym Pucharu Polski. Kędzierzynianie zdobyli Puchar Polski po raz siódmy i tym samym zrównali się pod względem zdobytych trofeów z AZS-em Olsztyn i Skrą Bełchatów. Świetne zawody rozegrał Rafał Szymura, do którego rąk trafiła nagroda dla najlepszego przyjmującego turnieju. - Nie pękam i nie boję się presji. Tak naprawdę chciałem pomóc drużynie i godnie zastąpić Sama Deroo. Uważam, że w jakimś stopniu udało mi się to zrobić - powiedział zawodnik ZAKSY.[Puchar Polski]»

Benjamin Toniutti: Jestem dumny z drużyny
Fot.: Anna Jabłczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła pierwsze trofeum w sezonie 2018/19. W niedzielę kędzierzynianie pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1 w turnieju finałowym Pucharu Polski, który rozgrywany był w Hali Orbita we Wrocławiu. - To niesamowite uczucie i właśnie dla takich chwil gramy w siatkówkę. Jestem dumny drużyny. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować, bo mamy jeszcze coś do wygrania w tym sezonie - powiedział Benjamin Toniutti, który został wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju.[Puchar Polski]»

Puchar Polski: Aleksander Śliwka MVP turnieju
Fot.: Anna Jabłczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 25:13, 25:27, 25:17) w finale Pucharu Polski, który od soboty do niedzieli rozgrywany był w Hali Orbita we Wrocławiu. To siódme trofeum w historii klubu z Kędzierzyna-Koźla. MVP turnieju został wybrany Aleksander Śliwka.[Puchar Polski]»

[2019-01-27 16:57:14]
PP: Puchar dla ZAKSY
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Podopieczni trenera Andrei Gardiniego zdobyli dziś pierwszy tytuł w 2019r. Po czterech rozegranych setach Puchar Polski powrócił do Kędzierzyna, a jastrzębianie musieli obejść się smakiem i wracają na własny teren z pustymi rękami. W szeregach ZAKSY znakomicie spisał się dziś Rafał Szymura, który zastąpił na parkiecie kontuzjowanego Sama Deroo.[Puchar Polski]»

Lukas Kampa: Wygraliśmy półfinał dzięki mądrej grze w ataku
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Jastrzębski Węgiel wygrał bez straty seta półfinał Pucharu Polski z ONICO Warszawa. - Może i faktycznie ZAKSA jest faworytem w tym spotkaniu, ponieważ jest liderem PlusLigi. Dla nas najważniejsze będzie skupić się na własnej grze i wejść w spotkanie tak jak w półfinał – powiedział MVP spotkania półfinałowego, Lukas Kampa.[Puchar Polski]»

Jakub Popiwczak: ZAKSA jest do „ugryzienia”
Fot.: Krzysztof Wilk

Piąty raz w historii Jastrzębski Węgiel awansował do finału Pucharu Polski. Po raz ostatni Pomarańczowi grali o to trofeum pięć lat temu, w Zielonej Górze, gdzie przegrali 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Tym razem również zmierzą się z klubem z Opolszczyzny. - Mam nadzieję, że niedzielny mecz zakończy się inaczej - śmieje się libero śląskiej ekipy, który jako jedyny pamięta tamto starcie.[Puchar Polski]»

Mateusz Bieniek: Zapowiada się ciekawe spotkanie
Fot.: Anna Jabłczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy z Jastrzębskim Węglem w niedzielnym finale Pucharu Polski 2019, który rozgrywany będzie w Hali Orbita we Wrocławiu. - To bardzo dobry zespół. Nie ukrywałem, że to właśnie jastrzębianie byli moim faworytem w tym drugim półfinale. Zapowiada się ciekawe spotkanie - powiedział Mateusz Bieniek, środkowy wicemistrzów Polski.[Puchar Polski]»

Dawid Konarski: Teraz nie liczą się punkty tylko zwycięstwo
Fot.: Anna Jabłczyk

W niedzielę Jastrzębski Węgiel powalczy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o pierwsze trofeum w tym sezonie, czyli Puchar Polski. Początek spotkania o godzinie 14.45 w Hali Orbita we Wrocławiu. Ostatni raz Pomarańczowi triumfowali w tym turnieju w 2010 roku. - Puchar Polski to fajny turniej. Nie liczą się żadne punkty i można wyszarpać jeden mecz - powiedział Dawid Konarski, atakujący jastrzębian.[Puchar Polski]»

Piotr Łukasik: W tym momencie musimy odnaleźć swoją grę
Fot.: Anna Jabłczyk

ONICO Warszawa przegrała z Jastrzębskim Węglem 0:3 w drugim półfinale Pucharu Polski 2019, który rozgrywany jest od soboty w Hali Orbita i odpadła z dalszej rywalizacji. - Ten mecz wyglądał tak, jakbyśmy byli słabsi od jastrzębian o tę jedną klasę. Oni mocniej zagrywali, mocniej atakowali, byli szybsi, a nam czegoś zabrakło. W tym momencie musimy odnaleźć swoją grę - powiedział Piotr Łukasik, przyjmujący warszawskiej drużyny.[Puchar Polski]»

Kamil Semeniuk: Dopadł nas lekki, debiutancki stres
Fot.: Krzysztof Wilk

Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 w półfinale Pucharu Polski i marzenie o budowaniu potęgi musi odłożyć na przyszłość. Imponującą serią zagrywek popisał się Kamil Semeniuk, który sezon rozpoczynał w wyjściowym składzie, ale stracił miejsce na boisku na korzyść Alexandre Ferreiry.[Puchar Polski]»

[2019-01-26 20:07:00]
PP: Jastrzębianie w wielkim finale
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Spotkanie półfinałowe pomiędzy ekipami z Jastrzębia i Warszawy zapowiadało się niezwykle ciekawie. Boisko pokazało jednak, że determinacja jastrzębian wygrała z ambicjami warszawian i to team prowadzony przez Roberto Santilliego zameldował się w wielkim finale. Drużyna Stefana Antigi nie była dziś w stanie przeciwstawić się sile rywali i przyszło jej pogodzić się z porażką.[Puchar Polski]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane