Najnowsze newsy

Siatkówka - Europejskie puchary - Liga Mistrzów

LM, gr. D: Bełchatowianie zwyciężają po wyrównanym meczu
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Wielu mówi, że największym przeciwnikiem PGE Skry Bełchatów w tym sezonie jest ona sama. Kontuzje zawodników, słabsza dyspozycja tych, którzy grają sprawiają, że walka o medale będzie niezwykle ciężka. Nie tylko o ligowe medale, ale nawet o ewentualne krążki Ligi Mistrzów. Szczęście w nieszczęściu, że na zakończenie fazy grupowej bełchatowianie zmierzyli się z BR Volleys, które także ma ogromne problemy i nie gra najlepiej. Chyba jednak nikt nie stawiał, że berlińczycy zagrają tak słabo. Zwłaszcza, że do meczu przystąpili w kompletnym składzie. U bełchatowian zabrakło Jakuba Kochanowskiego, co oznaczało, że Roberto Piazza ma do dyspozycji jedynie jednego nominalnego środkowego. Jako drugi wystąpił Milad Ebadipour, który poradził sobie całkiem nieźle. Z pewnością miał on jakiś wkład w wygraną 3:0. To sprawiło, że Bełchatów nadal ma szanse na awans do ćwierćfinału. Wszystko jednak zależy m.in. od wyniku meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.[Liga Mistrzów]»

Awans już pewny, ale stawka środowego meczu wciąż może być wysoka
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk w środę o godz. 20:30 rozegra ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z Greenyard Maaseik i choć są już pewni awansu do ćwierćfinału europejskich zmagań, stawka tego spotkania wciąż może być wysoka. – Jesteśmy pewni awansu, ale wciąż walczymy z Zenitem Sankt-Petersburg o rozstawienie w losowaniu par ćwierćfinałowych. Zenit ma obecnie 12 punktów, my 11, więc jeśli Rosjanie by przegrali, mamy szansę być czwartą, najlepszą drużyną fazy grupowej. Oczywiście w dużej mierze zależy to nie tylko od nas, ale od Petersburga, ale musimy wykorzystać tę możliwość – mówi trener Andrea Anastasi. Transmisja meczu w nSport+.[Liga Mistrzów]»

LM: Trefl w play off, PGE Skra i ZAKSA walczą
Fot.: Anna Szłapa

- Pokazaliśmy, że Liga Mistrzów nie jest stracona i walczymy do końca. Teraz ta szansa, którą sobie wywalczyliśmy będzie we Włoszech. Jedziemy tam bojowo nastawieni, wynik może być każdy, ale zrobimy wszystko aby zwyciężyć i wywalczyć awans – mówi Aleksander Śliwka przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów.[Liga Mistrzów]»

PGE Skra zagra o wszystko w Lidze Mistrzów
To będzie bardzo ważny wieczór dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Aby mistrzowie Polski zachowali szanse na awans do fazy play-off Ligi Mistrzów, w środę muszą pokonać Berlin Recycling Volleys za trzy punkty.[Liga Mistrzów]»

Renee Teppan: Wszystko zależało od nas
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Renee Teppan był najlepiej punktującym zawodnikiem PGE Skry w meczu Ligi Mistrzów z Treflem Gdańsk. Mimo że zdobył aż 28 punktów, bełchatowianie przegrali z gospodarzami 2:3.[Liga Mistrzów]»

LM, gr. D: Historyczny sukces gdańskich lwów
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Siatkarski horror w wieczór pełen miłości - tak można określić to, co działo się na parkiecie w Ergo Arenie. Trefl do pewnego awansu do ćwierćfinału potrzebował pierwotnie zwycięstwa za trzy punkty. Jednak berlińczycy sprawili miłą niespodziankę swojemu grupowemu rywalowi, co gospodarze wykorzystali w stu procentach. Niewiele brakowało, aby tego awansu nie udało się wywalczyć. Po dwóch bardzo dobrych setach w wykonaniu zawodników Andrei Anastasiego w szeregi zespołu wkradła się dekoncentracja, co szybko wykorzystali bełchatowianie. I to właśnie ekipa Roberto Piazzy miała w górze piłkę meczową, kiedy gdańszczanie wyłapali błąd po ich stronie. Po kłótni z sędzią, arbiter podjął decyzję o akcji bez punktu. To dało kolejną szansę gdańskim lwom. I tym razem wykorzystali ją. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany były gracz PGE Skry Bełchatów, Marcin Janusz.[Liga Mistrzów]»

Mariusz Wlazły leczy się we Włoszech
Fot.: Krzysztof Wilk

Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry, nie wystąpi w czwartkowym meczu Ligi Mistrzów z Treflem Gdańsk. Atakujący bełchatowskiej drużyny przebywa we Włoszech, gdzie kontynuuje leczenie.[Liga Mistrzów]»

LM, gr. B: Wicemistrzowie ze zwycięstwem w Czechach
Fot.: Magdalena Kudzia

ČEZ Karlovarsko to najsłabsza drużyna grupy B. Czeski klub od samego początku był skazany na pożarcie przez swoich grupowych rywali. Dzisiejszy mecz wicemistrzów Polski był niesamowicie istotny - ZAKSA wciąż ma szanse na awans do kolejnej fazy turnieju. Do tego potrzebował m.in. zwycięstwa z czeską drużyną. Zbyt dużym określeniem byłoby, że cały pojedynek przebiegał zdecydowanie pod kontrolą kędzierzynian. Gospodarze postawili się gościom, choć wiedzieli, że nie są faworytami. Warto zauważyć, że kędzierzynianie wystąpili dziś w osłabionym składzie - poza boiskiem znalazł się Łukasz Kaczmarek.[Liga Mistrzów]»

Piotr Nowakowski: Jesteśmy na dobrej fali
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk – lider tabeli grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzów – stoi przed historyczną szansą awansu do ćwierćfinału tych rozgrywek, czyli grona ośmiu najlepszych drużyn Europy. Gdańszczanie mogą tego dokonać już w czwartek w ERGO ARENIE. Jeśli Trefl wygra z PGE Skrą Bełchatów za trzy punkty będzie spokojny pierwszego miejsca w tabeli już na kolejkę przed końcem fazy grupowej Ligi Mistrzów. – Jesteśmy na dobrej, wznoszącej fali i wszyscy chcemy wywalczyć ten awans już jutro – mówi środkowy Trefla Gdańsk Piotr Nowakowski.[Liga Mistrzów]»

ZAKSA przed decydującymi starciami w Lidze Mistrzów
Do zakończenia fazy grupowej Ligi Mistrzów kędzierzynianom pozostały dwa spotkania. Przed ZAKSĄ walka na terenie rywali, chcąc pozostać w walce o awans do fazy play-off polski zespół nie może pozwolić sobie na potknięcie. Już w najbliższą środę czeka go walka z mistrzem Czech.[Liga Mistrzów]»

O awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 14 lutego w ERGO ARENIE
Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk – lider tabeli grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzów – stoi przed historyczną szansą awansu do ćwierćfinału tych rozgrywek, czyli grona ośmiu najlepszych drużyn Europy. Gdańszczanie mogą tego dokonać już w czwartek 14 lutego w ERGO ARENIE! Jeśli Trefl wygra wówczas z PGE Skrą Bełchatów (zarówno za dwa, jak i za trzy punkty), będzie spokojny pierwszego miejsca w tabeli już na kolejkę przed końcem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wsparcie kibiców jest w tym przypadku niezwykle istotne![Liga Mistrzów]»

Sprzedaż biletów na mecz z Berlin Recycling Volleys
Fot.: Magdalena Kudzia

W piątek rozpoczęła się ogólnodostępna sprzedaż biletów na mecz PGE Skry Bełchatów z Berlinem Recycling Volleys, który zaplanowano na 27 lutego w hali Energia. Mecz odbędzie się w ramach Ligi Mistrzów.[Liga Mistrzów]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane