Najnowsze newsy

Siatkówka - Reprezentacje - Liga Światowa

[2017-06-19 15:41:21]
Estonia w II Dywizji Ligi Światowej
Fot.: CEV

Estonia wygrała w meksykańskim Leon finałowy turniej III Dywizji Ligi Światowej. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu wyprzedzili Hiszpanię, Niemcy i Meksyk. Trzy czołowe zespoły zobaczymy w EUROVOLLEY POLAND 2017. Siatkarze estońscy awansowali do II Dywizji Ligi Światowej. W zwycięskiem drużynie znalazł się zawodnik Cuprum Lubin - Robert Täht, na co dzień występujący na parkietach PlusLigi.[Liga Światowa]»

Bartosz Kurek: Szkoda, że nie zagramy w turnieju finałowym
Fot.: Anna Jabłczyk

Polska przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 1:3 w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Światowej i nie awansowała do Final Six. - Szkoda tego turnieju finałowego, bo mielibyśmy okazję rywalizować z najlepszymi zespołami. A tak do EUROVOLLEY POLAND 2017 nie wiadomo, czy będziemy mogli się z nimi zmierzyć - powiedział Bartosz Kurek.[Liga Światowa]»

Liga Światowa: Znamy uczestników Final Six
W niedzielę zakończyła się faza interkontynentalna I Dywizji Ligi Światowej. Poznaliśmy sześć drużyn, które zagrają w Final Six i są to Francja, Brazylia (gospodarz), Serbia, Rosja, Kanada i Stany Zjednoczone. Turniej finałowy zostanie rozegrany 4-8 lipca w Kurytybie.[Liga Światowa]»

LŚ: Zwycięstwo Argentyńczyków na zakończenie fazy interkontynentalnej
Fot.: FIVB

Na zakończenia fazy interkontynentalnej gospodarze turnieju w Cordobie zagrali z Bułgarami. Argentyńczycy z pewnością nie mogą zaliczyć występu w Lidze Światowej do udanych. Przed meczem z podopiecznymi Płamena Konsantinowa Argentyńczycy mieli na swoim koncie zaledwie 2 zwycięstwa i aż 6 porażek. Zwycięstwo z Bułgarami dało im miejsce w najlepszej dziesiątce. Najlepsi zawodnicy obu ekip, czyli Nicolas Bruno (Argentyna) oraz Tsvetan Sokolov (Bułgaria) zdobyli po tyle samo punktów w całym spotkaniu – po 18. Co ciekawe, Argentyńczycy mają na swoim koncie więcej punktów niż Bułgarzy. O tym, że znaleźli się na 10 miejscu zadecydowało gorsze ratio setów.[Liga Światowa]»

Ferdinando De Giorgi: Trzeba zbudować techniczną i mentalną tożsamość drużyny
Fot.: Anna Jabłczyk

Polska przegrała z Stanami Zjednoczonymi 1:3 w ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Światowej i straciła szansę na grę w Final Six, które w lipcu zostanie rozegrane w Kurytybie. - Trzeba zbudować techniczną i mentalną tożsamość drużyny - powiedział Ferdinando De Giorgi, trener biało-czerwonych.[Liga Światowa]»

[2017-06-18 22:58:41]
LŚ: Brazylia lepsza od Serbii
Fot.: FIVB

Przed starciem serbsko – brazylijskim obie ekipy miały na swoim koncie porażki, których doznały w Argentynie. I choć Brazylijczycy o awans do finałowego turnieju bić się nie musieli, zdecydowanie przez całą Ligę Światową starali się pokazać z jak najlepszej strony. Po niespodziewanej porażce z Argentyńczykami zebrali się w sobie i ostatecznie tryumfowali nad Serbami. Do rozstrzygnięcia całego spotkania potrzebowali zaledwie czterech setów. Niemniej europejska ekipa w końcówce czwartej partii starała się doścignąć rywali i doprowadzić do tie – breaka. Niestety, to im się nie udało. Wśród Serbów najlepszy okazał się Marko Ivović (18), zaś wśród Brazylijczyków – Wallace (19).[Liga Światowa]»

LŚ: Polacy żegnają się z turniejem
Fot.: Anna Jabłczyk

Nie udała się biało-czerwonym sztuka awansu do wielkiej szóstki tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego mieli w swoich rękach wszytko, by zameldować się w Kurytybie. Przeszkodą nie do przejścia okazała się dziś reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która nawet pomimo wygranej z polskim teamem nie była pewna swoich dalszych losów. Na parkiecie w Łodzi męczyły się tego wieczora obie ekipy, po których widać było ogromne zmęczenie. Więcej sił zdołali jednak wykrzesać z siebie Jankesi, chociaż całe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla biało-czerwonych.[Liga Światowa]»

Rafał Buszek: Mam nadzieję, że to będzie przełomowy mecz
Fot.: FIVB

W sobotę Polska w świetnym stylu pokonała Iran 3:0 w czwartym meczu III weekendu Ligi Światowej fazy interkontynentalnej. - Cieszymy się ze zwycięstwa nad Iranem, bo było nam potrzebne. Mam nadzieję, że ten mecz był przełomowy - powiedział Rafał Buszek, przyjmujący biało-czerwonych.[Liga Światowa]»

Taylor Sander: Będziemy gotowi na trudny mecz z Polską
Fot.: FIVB

W sobotę Stany Zjednoczone rozegrały przeciwko Rosji bardzo zacięte, pięciosetowe spotkanie, które ostatecznie przegrały 2:3. Na zakończenie fazy interkontynentalnej Ligi Światowej w łódzkiej Atlas Arenie zmierzą się z Polską. - Rosja to potężna drużyna. W niedzielę będziemy gotowi na kolejne trudne spotkanie z Polakami - powiedział Taylor Sander, przyjmujący amerykańskiej drużyny.[Liga Światowa]»

Dawid Konarski: Sprawę awansu do Final Six zostawiliśmy z boku
Fot.: Anna Jabłczyk

- Cieszymy się ze zwycięstwa, a przede wszystkim z naszej gry. Z boku zostawiliśmy sprawę awansu do Final Six. Jeśli w niedzielę wygramy to uda się nam pojechać do Kurytyby. Musimy jednak zagrać przeciwko USA tak jak w sobotę przeciwko Iranowi - powiedział Dawid Konarski, atakujący reprezentacji Polski. Mecz pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi, w niedzielę o godzinie 20.25.[Liga Światowa]»

Mateusz Bieniek: Potrzebujemy głośnego dopingu, a w zamian damy z siebie wszystko
Fot.: Anna Jabłczyk

Polska w przedostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Światowej 2017 pokonała 3:0 reprezentację Iranu. Biało-czerwoni wzięli udany rewanż za porażkę w Pesaro w pierwszej rundzie turnieju.[Liga Światowa]»

LŚ: Niespodziewane zwycięstwo Bułgarów nad Serbami
Fot.: FIVB

Na zakończenie sobotnich zmagań w ramach ostatniego turnieju fazy interkontynentalnej reprezentacja Bułgarii podjęła jedną z najbardziej utytułowanych europejskich drużyn, Serbów. Tym razem oba zespoły zagrały ze sobą na zupełnie innym kontynencie, a dokładniej w Cordobie w Argentynie. Serbowie w tegorocznej Lidze Światowej radzą sobie całkiem dobrze. Dlatego porażka z Bułgarami jest niemałą niespodzianką. Zwłaszcza, że podopieczni Płamena Konstantinowa nie grają na bardzo wysokim poziomie. W zwycięskiej drużynie najlepiej spisał się Tsvetan Sokolov (26). Wśród Serbów brylował Uros Kovacevic, który w całym spotkaniu zdobył zaledwie 15 punktów.[Liga Światowa]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane