Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - I Liga Kobiet

[2012-03-19 10:51:37]
Legionovia rewanżuje się rywalkom
Fot.: Sylwia Kuś

W drugim starciu z Legionovią w Krakowie, siatkarki Armatury Eliteski AZS UEK nie były w stanie powtórzyć sobotniego sukcesu i pokonać dowodzone przez trenera Lalka rywalki. Tym samym, rywalizacja Legionovii z "Ekonomistkami" zakończyła się w czterech meczach. Za sprawą trzech wygranych z Armaturą, zawodniczki z Legionowa zapewniły sobie udział w finale ligi.[I Liga Kobiet]»

Barbara Kubieniec: Walka się opłaciła
Fot.: Sylwia Kuś

- Myślę, że do wygranej poprowadziła nas przede wszystkim... odwaga. "Naskoczyłyśmy" na przeciwnika, nie dałyśmy mu się odbudować. Każdy z elementów w naszej grze był tak naprawdę na plus - powiedziała po sobotnim zwycięstwie nad Legionovią, Barbara Kubieniec - zawodniczka zespołu Armatury Eliteski AZS UEK.[I Liga Kobiet]»

Marta Siwka: Walczyłyśmy same ze sobą
Fot.: Sylwia Kuś

W trzecim meczu półfinałowym w czterech setach uporały się z rywalkami z Legionowa, siatkarki Armatury Eliteski AZS UEK. Tym samym, krakowianki przedłużyły rywalizację z ekipą Wojciecha Lalka. - Rywalki miały dziś pewną, mocną zagrywkę. Nasza, tego dnia, taka nie była - skwitowała krótko libero Legionovii - Marta Siwka.[I Liga Kobiet]»

[2012-03-18 00:19:49]
Ekonomistki pokonują Legionovię
Fot.: Sylwia Kuś

Po dwóch porażkach w Legionowie, tym razem to ekipa trenera Tomasza Klocka zeszła z parkietu jako zwycięska. W sobotnim meczu z Armaturą, podopieczne Wojciecha Lalka opór postawiły tylko w trzecim secie, łatwo wygranym przez Legionovię do 15. Pozostałe trzy partie rozstrzygnęły na swoją korzyść bardzo dobrze dysponowane zawodniczki z Krakowa.[I Liga Kobiet]»

[2012-03-18 00:01:15]
Chemik bezlitosny dla przeciwniczek
Fot.: Sylwia Kuś

Ku radości zgromadzonej w hali w Policach publiczności, miejscowy Chemik bez problemu rozgromił swoje rywalki. Mecz zakończył się w trzech krótkich setach. Trener Irinę Archangielskają i jej podopieczne już jutro czeka kolejna konfrontacja. Jeśli także tym razem drużyna gości polegnie w Policach, do finału awansuje ekipa Piotra Sobolewskiego.[I Liga Kobiet]»

[2012-03-12 11:09:56]
Cenna wygrana siatkarek z Polic
Fot.: Sylwia Kuś

O wspaniały rewanż na rywalkach pokusiły się siatkarki trenera Piotra Sobolewskiego. W drugim spotkaniu fazy play-off Chemik Police pokonał w czterech setach wicelidera fazy zasadniczej. Sporą cegiełkę do wygranej swojej drużyny dołożyła bardzo skuteczna wczorajszego dnia Bułgarka - Petya Tsekova. Kolejne dwa mecze odbędą się 17 i 18 marca w Policach.[I Liga Kobiet]»

Ekonomistki ponownie słabsze od rywalek
Fot.: Sylwia Kuś

Zawodniczkom z Krakowa nie udało się sprawić niespodzianki. Druga konfrontacja "Ekonomistek" z miejscową Legionovią Legionowo, podobnie jak pierwsza, zakończyła się porażką ekipy gości. W rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0 prowadzi zatem zespół z Legionowa. Aby utrzymać się w grze, krakowianki nie mogą pozwolić już sobie na porażkę.[I Liga Kobiet]»

Legionowo pokonuje zespół z Krakowa
Fot.: Sylwia Kuś

Po pewną wygraną sięgnęły na własnym terenie siatkarki Legionovii Legionowo. Ich rywalem były podopieczne Tomasza Klocka - Armatura Eliteski AZS UEK. Najtrudniejsze warunki siatkarki z Krakowa postawiły rywalkom w pierwszej partii meczu. Aktualny stan rywalizacji to 1:0 dla zawodniczek Wojciecha Lalka.[I Liga Kobiet]»

[2012-03-11 11:49:15]
Piecyki nie dają szans Policom
Fot.: Sylwia Kuś

W trzech setach, porażką podopiecznych trenera Piotra Sobolewskiego rozstrzygnęło się spotkanie pierwszej kolejki fazy play-off o miejsca 1-4, w której przeciwnikiem przyjezdnych były popularne "Piecyki". Zawodniczki Chemika Police, szansy na rewanż szukać będą jeszcze dziś, o godz. 18.00 w hali przy ul. Mściszewskiej 10.[I Liga Kobiet]»

Podsumowanie 22. kolejki pierwszej ligi kobiet
Fot.: Karol Zdyb

W sobotę rozegrane zostały mecze ostatniej, 22. kolejki fazy zasadniczej pierwszej ligi kobiet. W konfrontacji PLKS-u Pszczyna z Gaudią Budmel Trzebnica, jako triumfatorki zeszły z parkietu podopieczne trenera Dariusza Parkitnego, wygrywając pewnie 3:0. Ze zwycięstwa takim samym stosunkiem cieszył się także zespół z Aleksandrowa Łódzkiego.[I Liga Kobiet]»

Podsumowanie 21. kolejki pierwszej ligi kobiet
Fot.: Karol Zdyb

Tylko w dwóch spotkaniach 21. kolejki pierwszej ligi kobiet triumfowały miejscowe zespoły. Ze zwycięstwa przed własną publicznością za cenny komplet punktów, cieszyła się Silesia Volley i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Siatkarki Silesii zgromadziły jak dotąd 33 punkty, zawodniczki KSZO mają ich 27. W tabeli lideruje Siódemka Legionovia Legionowo, ostatni w klasyfikacji ogólnej jest natomiast SMS PZPS I Sosnowiec.[I Liga Kobiet]»

Piotr Sobolewski: Plan został wykonany
Fot.: Sylwia Kuś

W pierwszej rundzie wygraną 3:2, tym razem zwycięstwem 3:1 zakończyła się konfrontacja Chemika Police z czwartą w tabeli drużyną - Armaturą Eliteski AZS UEK. Tym samym zawodniczki Chemika dopisały do konta kolejny komplet punktów. - Cieszy mnie nasz kolektyw, fakt, że zagraliśmy zespołowo - stwierdził po spotkaniu trener ekipy z Polic, Piotr Sobolewski.[I Liga Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane