Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Europy kobiet

Losowanie mistrzostw Europy kobiet 2017
Fot.: Karol Zdyb

Mistrzostwa Europy kobiet w 2017 roku rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Biało-czerwone wezmą udział w eliminacjach do turnieju finałowego, w którym zagra szesnaście zespołów. W II rundzie zmierzą się z Węgrami, Finlandią oraz zwycięzcą pierwszej grupy I rundy.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Giovanni Guidetti: Przegrałem finał, ale zdobyłem srebrny medal
Fot.: CEV

Kilka miesięcy temu Giovanni Guidetti objął ster w siatkarskiej reprezentacji Holandii i już po krótkim okresie pracy doprowadził ten zespół do srebrnego medalu mistrzostw Europy. - Posiadam teraz świetny materiał do pracy i mogę spokojnie przygotowywać się do Ankary. Powtórzę jeszcze raz. Przegrałem finał, ale wygrałem srebrny medal. I to się liczy. – z dumą mówił po spotkaniu szkoleniowiec reprezentacji Holandii.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Robin de Kruijf: To wielki dzień naszej siatkówki
Fot.: CEV

W finałowym spotkaniu mistrzostw Europy Holenderki nie sprostały Rosjankom i uległy 0:3. Mimo tego rezultatu w obozie gospodyń panował bardzo radosny nastrój. – To wielki dzień naszej siatkówki. Mamy srebrny medal i zgromadziłyśmy w tej hali prawie jedenaście tysięcy widzów – nie ukrywała radości środkowa holenderskiej ekipy – Robin de Kruijf.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Neriman Özsoy: Nie stanowiłyśmy zagrożenia dla rywalek
fot.: Anna Gumowska

Turczynki w meczu o brąz nie potrafiły przeciwstawić się doskonale dysponowanym Serbkom i uległy im po jednostronny spotkaniu 0:3 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy. – Nie zagrałyśmy na swoim poziomie i nie stanowiłyśmy zagrożenia dla rywalek – przyznała szczerze po tym spotkaniu przyjmująca reprezentacji Turcji Neriman Özsoy.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

ME kobiet: Tatjana Koszeljewa MVP turnieju
Fot.: FIVB

Reprezentantki Rosji po imponującym we własnym wykonaniu meczu finałowym sięgnęły po tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu. Tym samym podopieczne Jurija Marochewa obroniły tytuł zdobyty dwa lata temu. Wśród siatkarek wyróżnionych indywidualnymi nagrodami znalazły się m.in. Anna Małowa, Irina Zarjażko oraz niekwestionowana liderka Sbornej - Tatjana Koszeljewa, która poza tytułem najlepszej przyjmującej, została MVP całych zawodów.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

[2015-10-04 18:49:28]
ME: Tytuł dla Rosjanek
Fot.: FIVB

Najważniejsze spotkanie tegorocznych Mistrzostw Europy zapowiadało się niezwykle ciekawie. Obrończynie mistrzowskiego tytułu jednak szybko ostudziły zapał Holenderek. Rosjanki dość łatwo budowały bezpieczną, przewagę dzięki czemu mogły spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. W efekcie podopieczne Jurija Mariczewa nie straciły nawet seta. Pomarańczowe swoją szansę miały w trzeciej partii, ale błędy w końcówce zaprzepaściły ich szanse na dalszą rywalizację.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

[2015-10-04 15:57:13]
ME kobiet: Serbki z brązem
Fot.: FIVB

Bardzo szybko zakończyło się spotkanie o trzecie miejsce siatkarskich Mistrzostw Europy Kobiet. Swoją szanse na zakończenie turnieju z medalem na szyi pewnie wykorzystały Serbki, które nie pozwoliły Turczynkom w żadnym z setów przekroczyć liczby dwudziestu punktów. Najlepszą zawodniczką na boisku była Milena Rasic, kończąc spotkanie z dorobkiem 12 oczek na swoim koncie.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Maja Ognjenović: Nie mamy powodu do wstydu
Fot.: CEV

Typowane do zwycięstwa w mistrzostwach Europy Serbki uległy w półfinale 1:3 broniącym tytułu reprezentantkom Rosji. - Nie mamy powodu do wstydu, bo grałyśmy z silnym rywalem. Jutro wyjdziemy i będziemy walczyć. Każdy medal mistrzostw Europy będzie dla nas satysfakcjonujący – przyznała rozgrywająca reprezentacji Serbii oraz była zawodniczka Chemika Police Maja Ognjenović.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

[2015-10-03 23:25:35]
ME kobiet: Rosja powalczy o złoto
Fot.: FIVB

Reprezentacja Rosji w walce o grę w finale zmierzyła się z drużyną Serbii. Mecz w każdej partii był bardzo wyrównany, jednak w końcówkach to siatkarki Sbornej potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Serbkom udało się urwać rywalkom jedynie trzeciego seta. Jutro Rosjanki w walce o obronę tytułu Mistrzyń Europy z 2013 staną na przeciwko gospodyniom turnieju - Holandią. Natomiast Serbki w potyczce o najniższy stopień spotkają się z Turczynkami.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

ME kobiet: Holenderki w wielkim finale!
Fot.: CEV

W wypełnionej po brzegi kibicami hali w Rotterdamie, zawodniczki ekipy gospodarzy w walce o finał zmierzyły się z Turczynkami. Od pierwszej piłki w tym meczu siatkarki Oranje niesione gromkim dopingiem swoich kibiców nie dały złudzeń swoim rywalkom, kto tego dnia jest mocniejszy na parkiecie. Tym samym po trzech setach spotkania, podopieczne trenera Guidettiego w imponującym stylu uzyskały awans do finału. Po raz kolejny klasę w ataku stanowiła Lonneke Slöetjes, która zdobyła aż 24 "oczka".[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Joanna Wołosz: W minutę od świetnej do tragicznej gry
Fot.: CEV

Reprezentacja Polski uległa w ćwierćfinale mistrzostw Europy faworyzowanej Holandii 1:3. – Wydaje mi się, że na chwile obecną osiągnęłyśmy nasze maksimum – przyznała w rozmowie z naszym portalem rozgrywająca reprezentacji Polski – Joanna Wołosz.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Maret Grotheus-Balkenstein: Mamy dobry kolektyw
Fot.: FIVB

Holenderki pewnym krokiem wkroczyły do półfinałowej rywalizacji mistrzostw Europy i po zwycięstwie 3:1 nad reprezentacją Polski w sobotę staną naprzeciw Turcji. – Mamy ogromną siłę w ataku, a do tego fantastycznie bronimy – analizowała klucz do zwycięstwa holenderska przyjmująca oraz zawodniczka Atomu Trefl Sopot Maret Grotheus-Balkenstein.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane