Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Europy kobiet

Początek mistrzostw Europy siatkarek już za kilka dni
Fot.: Karol Zdyb

Za niespełna tydzień rozpoczną się XXX Mistrzostwa Europy Kobiet, w których o tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu zmierzy się szesnaście drużyn. W tym roku, po raz pierwszy w historii tej imprezy, mistrzostwa odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji, będzie to zatem bezprecedensowe wydarzeniu w krajach, gdzie siatkówka cieszy się od dawna wielką popularnością.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Aleksandra Krzos: Presja męskiej reprezentacji nie przeszła na nas
Fot. Michał Sobczak

Kilka dni temu zakończyły się mistrzostwa Europy mężczyzn. Reprezentacja Polski nie spisała się w nich najlepiej i odpadła zaraz po wyjściu z grupy. Czy presja oczekiwań kibiców przechodzi na kadrę kobiet, która raczej nie jest uznawana za faworyta turnieju rozpoczynającego się w drugiej połowie września? O zbliżającym się turnieju opowiada Aleksandra Krzos.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

[2016-11-24 19:33:50]
ME: Polska poznała swoich rywali
Fot.: FIVB

Znamy już przeciwników Polek na Mistrzostwach Europy - siatkarki znad Wisły powalczą w grupie A z Azerbejdżanem, Niemcami i zwycięskimi w barażach Węgrami. Warto przypomnieć, że zmagania grupowe w ramach tego turnieju rozpoczną się we wrześniu. Mecze rozgrywane będą w Azerbejdżanie oraz Gruzji, której to narodowa reprezentacja zmierzy się na własnym terenie z kadrą Włoch, Chorwacji, a także dobrze dysponowaną w kwalifikacjach Białorusią. Starcia Gruzinek odbędą się w hali w Tbilisi, stolicy kraju.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Joanna Wołosz: Praca zaczyna przynosić efekty
Fot.: FIVB

- Ogromny wysiłek jaki został włożony w tym roku na treningach zaczął przynosić efekty – mówi kapitan reprezentacji Joanna Wołosz, która niebawem rozpocznie ze swoim klubem Chemikiem Police grę w ORLEN Lidze.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Agnieszka Kąkolewska: Trzeba szykować się do kolejnych wyzwań
Fot.: FIVB

Środkowa Agnieszka Kąkolewska była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017 w Bielsku-Białej. Zawodniczka Impelu Wrocław przyznała, że jest zadowolona z sezonu reprezentacyjnego i już czeka na kolejne wyzwania.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Joanna Wołosz: Taki był nasz cel i obowiązek
Fot.: FIVB

Znamy trzynaście zespołów, które zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie i Gruzji. Stawkę uzupełnią trzej zwycięzcy baraży.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Polki gromią swoje rywalki
Fot.: FIVB

W swoim ostatniej konfrontacji w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy w Bielsku, Polska reprezentacja kobiet zwyciężyła bez straty seta z kadrą Węgier. O najlepszy dorobek punktowy w szeregach ewidentnie słabszych od naszej drużyny przyjezdnych, postarała się Bernadett Dekany. Za podstawowy atut Polek w tym starciu, uznać można śmiało ich bardzo dobrą postawę w elemencie bloku. Ekipę Węgier, która niezależnie od wyniku tego spotkania, nie straciła wciąż szansy na awans, czeka teraz ciekawa walka w barażach, które rozgrywane będą już w październiku.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Polki z biletami do Azerbejdżanu i Gruzji!
Fot.: FIVB

Wygrana nad Finlandię dała dzisiaj Polkom awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Podopieczne Jacka Nawrockiego sportowo nie mogą jednak tego meczu zaliczyć do udanych. Biało-czerwone mozolnie budowaną przewagę potrafiły roztrwonić w kilka minut. Finki widząc problemy rywalek bardzo dobrze zagrywały, czym udawało im się odnosić sukces. Gospodynie turnieju mimo trudności zdołały postawić kropkę nad "i", i wygrać to spotkanie 3:1. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w swoich reprezentacjach były Piia Korhonen (20 pkt). oraz Agnieszka Kąkolewska (14 pkt.).[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Zwycięstwo Polek nad Estonkami w Bielsku
Fot.: FIVB

Walczący z drużyną Estonkami na własnym terenie zespół Jacka Nawrockiego sięgnął właśnie po stosunkowo łatwą wygraną w spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy - drużyna trenera Marko Metta uległa Polkom we wszystkich rozegranych dziś setach. Prawdziwą liderką w polskiej drużynie, której to postawa pozwalała naszym kadrowiczkom na bezpieczne kontrolowanie od początku do końca sytuacji w polu gry, była bez wątpienia bardzo dobrze dysponowana na siatce Smarzek, atakująca w tym starciu na wysokiej skuteczności.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwalifikacje do ME Kobiet 2017: kadra Polski przygotowuje się w Szczyrku
Fot.: FIVB

Polska z trzema zwycięstwami prowadzi w grupie C kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarek w 2017 roku. Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej odbędzie się turniej rewanżowy.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Jacek Nawrocki: Zrobiliśmy duży krok w kierunku awansu
Fot.: CEV

Reprezentacja Polski wygrała trzy mecze podczas pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017 w węgierskim Erd. - Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wygraliśmy trzy spotkania. Zrobiliśmy pierwszy ważny krok w kierunku awansu do mistrzostw Europy 2017 - powiedział Jacek Nawrocki, trener biało-czerwonych.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Węgry nie dają rady Polsce
Fot.: FIVB

Siatkarkom z Węgier nie udało się znaleźć sposobu na zdeterminowaną kadrę Polski - mimo bardzo dobrej inauguracji spotkania na mistrzostwach Europy z ekipą Jacka Nawrockiego i wygranej w pierwszym secie, w pozostałych dominowały już polskie reprezentantki, lepsze od swych turniejowych rywalek aż o dziewięć punktów w drugiej partii. Bardzo dobrze w ataku zaprezentowała się wśród Polek zwłaszcza występująca we włoskiej lidze Tomsia, w elemencie bloku równych sobie nie miała natomiast świetnie dysponowana tego dnia Ganszczyk.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane