Najnowsze newsy

Siatkówka - Mistrzostwa Europy kobiet

Joanna Wołosz: Praca zaczyna przynosić efekty
Fot.: FIVB

- Ogromny wysiłek jaki został włożony w tym roku na treningach zaczął przynosić efekty – mówi kapitan reprezentacji Joanna Wołosz, która niebawem rozpocznie ze swoim klubem Chemikiem Police grę w ORLEN Lidze.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Agnieszka Kąkolewska: Trzeba szykować się do kolejnych wyzwań
Fot.: FIVB

Środkowa Agnieszka Kąkolewska była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017 w Bielsku-Białej. Zawodniczka Impelu Wrocław przyznała, że jest zadowolona z sezonu reprezentacyjnego i już czeka na kolejne wyzwania.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Joanna Wołosz: Taki był nasz cel i obowiązek
Fot.: FIVB

Znamy trzynaście zespołów, które zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie i Gruzji. Stawkę uzupełnią trzej zwycięzcy baraży.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Polki gromią swoje rywalki
Fot.: FIVB

W swoim ostatniej konfrontacji w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy w Bielsku, Polska reprezentacja kobiet zwyciężyła bez straty seta z kadrą Węgier. O najlepszy dorobek punktowy w szeregach ewidentnie słabszych od naszej drużyny przyjezdnych, postarała się Bernadett Dekany. Za podstawowy atut Polek w tym starciu, uznać można śmiało ich bardzo dobrą postawę w elemencie bloku. Ekipę Węgier, która niezależnie od wyniku tego spotkania, nie straciła wciąż szansy na awans, czeka teraz ciekawa walka w barażach, które rozgrywane będą już w październiku.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Polki z biletami do Azerbejdżanu i Gruzji!
Fot.: FIVB

Wygrana nad Finlandię dała dzisiaj Polkom awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Podopieczne Jacka Nawrockiego sportowo nie mogą jednak tego meczu zaliczyć do udanych. Biało-czerwone mozolnie budowaną przewagę potrafiły roztrwonić w kilka minut. Finki widząc problemy rywalek bardzo dobrze zagrywały, czym udawało im się odnosić sukces. Gospodynie turnieju mimo trudności zdołały postawić kropkę nad "i", i wygrać to spotkanie 3:1. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w swoich reprezentacjach były Piia Korhonen (20 pkt). oraz Agnieszka Kąkolewska (14 pkt.).[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Zwycięstwo Polek nad Estonkami w Bielsku
Fot.: FIVB

Walczący z drużyną Estonkami na własnym terenie zespół Jacka Nawrockiego sięgnął właśnie po stosunkowo łatwą wygraną w spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy - drużyna trenera Marko Metta uległa Polkom we wszystkich rozegranych dziś setach. Prawdziwą liderką w polskiej drużynie, której to postawa pozwalała naszym kadrowiczkom na bezpieczne kontrolowanie od początku do końca sytuacji w polu gry, była bez wątpienia bardzo dobrze dysponowana na siatce Smarzek, atakująca w tym starciu na wysokiej skuteczności.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwalifikacje do ME Kobiet 2017: kadra Polski przygotowuje się w Szczyrku
Fot.: FIVB

Polska z trzema zwycięstwami prowadzi w grupie C kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarek w 2017 roku. Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej odbędzie się turniej rewanżowy.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Jacek Nawrocki: Zrobiliśmy duży krok w kierunku awansu
Fot.: CEV

Reprezentacja Polski wygrała trzy mecze podczas pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017 w węgierskim Erd. - Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wygraliśmy trzy spotkania. Zrobiliśmy pierwszy ważny krok w kierunku awansu do mistrzostw Europy 2017 - powiedział Jacek Nawrocki, trener biało-czerwonych.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Węgry nie dają rady Polsce
Fot.: FIVB

Siatkarkom z Węgier nie udało się znaleźć sposobu na zdeterminowaną kadrę Polski - mimo bardzo dobrej inauguracji spotkania na mistrzostwach Europy z ekipą Jacka Nawrockiego i wygranej w pierwszym secie, w pozostałych dominowały już polskie reprezentantki, lepsze od swych turniejowych rywalek aż o dziewięć punktów w drugiej partii. Bardzo dobrze w ataku zaprezentowała się wśród Polek zwłaszcza występująca we włoskiej lidze Tomsia, w elemencie bloku równych sobie nie miała natomiast świetnie dysponowana tego dnia Ganszczyk.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Polki z drugim zwycięstwem
Fot.: FIVB

Biało-czerwone zapisują dzisiaj na swoim koncie kolejną wygraną w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Tym razem wyższość Polek musiały uznać Estonki, które ugrały w całym meczu 50 punktów. Przez całe spotkanie prym wiodły podopieczne trenera Jacka Nawrockiego, chociaż zdarzały im się momenty, gdzie musiały odrabiać straty. Najlepiej punktującą zawodniczką była dzisiaj Agnieszka Kąkolewska, która zapisała na swoim koncie 16 punktów, z czego aż 10 blokiem.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Kwal. do ME: Imponujący początek w wykonaniu Polek
Fot.: FIVB

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego wyruszyły do miejscowości Érd, aby tam rozpocząć kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W pierwszym spotkaniu biało-czerwone zmierzyły się z Finkami. Inauguracyjna partia należała do Polek. W kolejnym secie zawodniczki naszej drużyny narodowej również okazały się mocniejsze od swoich rywalek. Na przypieczętowanie swojej dominacji w tym starciu Joanna Wołosz i jej reprezentacyjne koleżanki, pozwoliły swoim przeciwniczkom na zdobycie 21 punktów w ostatniej partii tego meczu. Do wygranej swój zespół poprowadziła Berenika Tomsia, która zakończyła to starcie z dorobkiem 13 "oczek". W następnym spotkaniu Polki zmierzą się z Estonią.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Skład Reprezentacji Polski Kobiet na Turniej Kwalifikacyjny do ME 2017
Fot.: FIVB

Jacek Nawrocki, trener Reprezentacji Polski Kobiet podał skład na pierwszy Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2017, który odbędzie się w najbliższy weekend na Węgrzech. Drugi rozegrany zostanie tydzień później w Bielsku-Białej.[Mistrzostwa Europy kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane