Najnowsze newsy

Piłka Nożna - Europejskie Puchary

Kolejny spadek Polski w rankingu UEFA
Fot.: Dawid Ćmielewski

Sezon 2018/2019 to kolejne rozgrywki podczas których żaden polski klub nie rywalizuje już na arenie międzynarodowej co ma konsekwencje w rankingu UEFA. Polska jest w tym zestawieniu coraz niżej przez co już niedługo straci triumfator Pucharu Polski. Europa dawno odjechała naszej federacji, a teraz odjeżdżają Polsce nawet średniacy na Starym Kontynencie.[Europejskie Puchary]»

III runda kwalifikacyjna Ligi Europy (rewanże) – zapowiedź
W czwartek, 16 sierpnia od godziny 16:00 do około 23:30 na łącznie 36 stadionach odbędą się rewanżowe mecze w ramach III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Przed rewanżami nie zanosi się, aby choć jedna z trzech polskich drużyn grająca w tej fazie eliminacji awansowała pojutrze do rundy play-off Ligi Europy.[Europejskie Puchary]»

III runda kwalifikacyjna Ligi Europy (1. mecze) – podsumowanie
W czwartek, 9 sierpnia na łącznie 35 stadionach Starego Kontynentu odbyły się pierwsze mecze w ramach przedostatniej III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Wszystkie polskie drużyny przegrały w pierwszych spotkaniach. Dwie z nich nie strzeliły bramki, ale to Legia Warszawa znów się skompromitowała nie dając rady ekipie z Luksemburga.[Europejskie Puchary]»

III runda kwalifikacyjna Ligi Europy – zapowiedź
W czwartek, 9 sierpnia na łącznie 35 stadionach Starego Kontynentu odbędą się pierwsze mecze w ramach przedostatniej III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Jutro na arenie międzynarodowej zaprezentują się trzy najlepsze polskie kluby w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy 2017/2018. Dwa z nich pokażą się przed własną publicznością.[Europejskie Puchary]»

II runda kwalifikacyjna Ligi Europy – podsumowanie + pary III fazy eliminacyjnej
W dniach 31 lipca – 2 sierpnia na stadionach niemal całego Starego Kontynentu odbyło się łącznie 46 rewanżowych spotkań w ramach II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Awans do kolejnej fazy eliminacyjnej wywalczyły dwa polskie kluby. Gładko poległ za to Górnik Zabrze, który na wyjeździe zebrał na dodatek solidne baty od Słowaków.[Europejskie Puchary]»

[2018-07-31 23:11:40]
Legia odpadła z rywalizacji o LM
Legia Warszawa wygrała 1:0 w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA ze Spartakiem Trnawa, jednak było to za mało, by awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Dziś nie zabrakło walki do ostatnich minut, zabrakło korzystnego wyniku z pierwszego meczu i przynajmniej jednego gola więcej w rewanżu.[Europejskie Puchary]»

II runda kwalifikacyjna Ligi Europy (rewanże) – zapowiedź
W dniach 31 lipca – 2 sierpnia na stadionach niemal całego Starego Kontynentu odbędzie się łącznie 46 rewanżowych spotkań w ramach II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Blisko awansu są dwa polskie kluby, czyli Lech Poznań i Jagiellonia Białystok. Wygrać na wyjeździe musi za to Górnik Zabrze, który przed tygodniem przegrał ze Słowakami na swoim obiekcie wynikiem 0:1.[Europejskie Puchary]»

II runda kwalifikacyjna Ligi Europy (pierwsze mecze) – podsumowanie
W czwartek, 26 lipca na stadionach niemal całego Starego Kontynentu odbyło się 46 meczów w ramach II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Wczoraj na arenie międzynarodowej zaprezentowały się aż trzy polskie kluby. Dwie ekipy zagrały przed własną publicznością, a Lech Poznań strzelił ważną bramkę na Białorusi dzięki której jest bliżej realizacji swojego celu.[Europejskie Puchary]»

II runda kwalifikacyjna Ligi Europy – zapowiedź
W czwartek, 26 lipca na stadionach niemal całego Starego Kontynentu odbędzie się 46 meczów w ramach II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Jutro na arenie międzynarodowej zaprezentują się aż trzy polskie kluby. Dwie ekipy zagrają przed własną publicznością, a Lech Poznań postara się ugrać jakąś zaliczkę w pojedynku na Białorusi.[Europejskie Puchary]»

Dwa miliony widzów obejrzało mecz Legia - Cork w TVP
Wtorkowy, zwycięski mecz rewanżowy I rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Legią Warszawa a Cork City FC, okazał się hitem telewizyjnym. Z informacji TVP wynika, że spotkanie obejrzało łącznie ponad 2 mln widzów.[Europejskie Puchary]»

I runda kwalifikacyjna Ligi Europy (rewanże) – zapowiedź
W dniach 17-19 lipca na łącznie kilkudziesięciu stadionach odbędą się rewanżowe mecze w ramach I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. Po wygranych u siebie bez straty gola w czwartek kropkę nad i mogą postawić Lech Poznań oraz Górnik Zabrze, które są blisko awansu do kolejnej fazy eliminacyjnej. W innej sytuacji jest za to parę innych klubów.[Europejskie Puchary]»

I runda kwalifikacyjna Ligi Europy (1 mecze) – podsumowanie
W dniach 10-12 lipca odbyły się pierwsze mecze I rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2018/2019. W tej fazie rozgrywek do gry przystąpił Lech Poznań oraz Górnik Zabrze, czyli trzecia i czwarta drużyna Ekstraklasy 2017/2018. Obie polskie ekipy są zdecydowanymi faworytami do awansu, a po rozegraniu pierwszych spotkań są bliżej celu.[Europejskie Puchary]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane