Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Europejskie Puchary

Europejskie Puchary | 2022-07-15 12:35:26 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Liga Mistrzów UEFA na stadionie Legii

Stadion Legii będzie miejscem rozgrywania meczów mistrza Ukrainy Szachtara FC w Lidze Mistrzów UEFA w sezonie 2022/23.

Legia Warszawa podpisała z Szachtarem FC umowę najmu stadionu na mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Ze względu na działania wojenne Rosji, ukraińskie kluby nie mogą obecnie rozgrywać meczów w europejskich pucharach na terytorium swojego kraju.

Terminarz spotkań będzie dostępny po losowaniu grup, które odbędzie się 25 sierpnia. Sprzedaż biletów prowadzona będzie przez Szachtar. - Zgodnie z umową osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023, na mecze Legii będą mogły skorzystać z prawa pierwszeństwa w zakupie biletów i obejrzenia na żywo meczów Ligi Mistrzów. Dodatkowo, poza przychodami dla klubu z tytułu wynajmu stadionu, 5 proc. wpływów ze sprzedaży biletów będzie przekazana na rzecz Fundacji Legii, która od początku konfliktu, zaangażowana jest w strukturalną pomoc dla poszkodowanych wojną.

- Stadion Legii to przede wszystkim dom naszej drużyny. Od wybuchu wojny nasz klub i Fundacja Legii angażowały się w pomoc uchodźcom, klubom piłkarskim z Ukrainy a we współpracy z Szachtarem wspólnie wspieraliśmy migrantów wewnętrznych. W najbliższych miesiącach stadion Legii będzie także miejscem rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów przez Szachtar. Nasza odpowiedzialność skupiać się będzie na przygotowaniu obiektu oraz wsparciu w zakresie organizacji dnia meczowego - mówi wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra.

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego został oddany w 2010 roku. Obecnie może pomieścić około 30 tys. widzów. Obiekt dysponuje ponad 2,3 tys. miejscami VIP, posiada dwukondygnacyjny parking pod trybunami oraz ogólnodostępne wi-fi na wszystkich trybunach.

- Ku naszemu wielkiemu żalowi, Szachtar nie może jeszcze rozgrywać swoich domowych spotkań w ramach europejskich rozgrywek na Ukrainie, dlatego zdecydowaliśmy się rozegrać mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów w Warszawie. Chcę podziękować zarządowi Legii za to, że klub wyszedł naprzeciw naszym potrzebom i zawarł z nami umowę. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców Szachtara, mieszkańców Warszawy i Ukraińców przebywających obecnie w stolicy Polski i innych miastach. Wierzymy, że doskonałe warunki zapewnione przez Legię oraz niesamowita atmosfera stworzona przez kibiców na stadionie pomogą Szachtarowi w udanym występie w tym sezonie Ligi Mistrzów - mówi dyrektor generalny Szachtara FC Sergei Palk.

Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA potrwa od 6 września do 2 listopada br.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane