Najnowsze newsy

Żużel - Sparingi

Falubaz Zielona Góra - Sparta Wrocław 54:36
Pierwszy sparing w sezonie 2014 w Zielonej Górze za nami. Mistrz Polski pokonał u siebie Betard Spartę 54:36. Najskuteczniejszymi zawodnikami miejscowych okazali się Patryk Dudek (10) i Piotr Protasiewicz (10+1). Po stronie przyjezdnych najwyższą zdobyczą punktową może pochwalić się, występujący gościnnie w barwach wrocławskich, Grzegorz Walasek (12). Dzisiejszy sparing poprzedziła prezentacja zielonogórskiej drużyny, na której zjawili się wszyscy zawodnicy SPAR Falubazu. Głównym wydarzeniem i najważniejszym momentem było przedłużenie kontraktu Jarosława Hampela do 2016 roku.[Sparingi]»

FOGO Unia Leszno - Grupa Azoty Unia Tarnów 51:39
FOGO Unia Leszno pokonała w treningu punktowanym zespół Grupę Azoty Unię Tarnów 51:39. Leszczynianie od początku zawodów wypracowali sobie solidną przewagę, którą utrzymali do piętnastego wyścigu. W ekipie gospodarzy najskuteczniejszymi zawodnikami byli Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, Duńczycy w czterech startach zgromadzili po 10 punktów. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Martin Vaculik, Słowak zainkasował na swoim koncie 12 "oczek". Warto dodać, że w gonitwie numer siedem doszło do groźnie wyglądającego upadku Janusza Kołodzieja i Mateusza Borowicza, którzy zostali odwiezieni do szpitala.[Sparingi]»

Włókniarz Częstochowa - Stal Gorzów 41:49
Dzisiaj w rewanżowym treningu punktowanym zmierzyły się drużyny Włókniarza Częstochowa i Stali Gorzów. Ponownie lepsi okazali się podopieczni trenera Piotra Palucha, którzy na wyjeździe pokonali rywali 49:41. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Nicki Pedersen (12), który startował jako gość, natomiast gorzowian do zwycięstwa poprowadził duet Piotr Świderski (13+1) - Krzysztof Kasprzak (13)[Sparingi]»

MDM Komputery ŻKS Ostrovia - Grupa Azoty Unia Tarnów 22:68
Zespół Grupa Azoty Unia Tarnów w dzisiejszym wyjazdowym sparingu pokonał MDM Komputery ŻKS Ostrovię 68:22. Warto zaznaczyć, że brązowi medaliści ubiegłego sezonu do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechali w swoim najsilniejszym składzie, z Gregiem Hancockiem na czele. Liderem przyjezdnych okazał się Martin Vaculik, który zgromadził na swoim koncie 13 punktów i bonus. Wśród gospodarzy najlepszym żużlowcem okazał się startujący jako gość, Tomasz Jędrzejak (8 "oczek").[Sparingi]»

ŻKS ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław 50:40
Pierwszy punktowany trening także za zawodnikami z Rybnika i Wrocławia. Dzisiaj miejscowy ŻKS ROW pokonał Betard Spartę 50:40. Oba zespoły nie wystąpiły w najmocniejszych składach, jednak emocji było sporo. Liderem beniaminka Polskiej Ligi Żużlowej okazał się Roman Chormik (10+1). Wśród rywali najlepszą zdobyczą punktową może pochwalić się Jurica Pavlic (10).[Sparingi]»

Włókniarz U-21 – Szwecja U-21 47:43
Pierwszy sparing w Częstochowie za nami. W sobotnie popołudnie naprzeciw siebie stanęły juniorskie reprezentacje Szwecji i Włókniarza. Po 15 biegach lepsi okazali się podopieczni trenera Piotra Żyto. Liderem gospodarzy okazał się Artur Czaja, który zapisał na swoim koncie 11 punktów i 3 bonusy. Z kolei wśród gości prym wiódł Jacob Thorssell, zdobywca 11 "oczek". Już jutro obie ekipy zmierzą się w rewanżu.[Sparingi]»

Unibax Toruń - FOGO Unia Leszno 52:38
Unibax Toruń pokonał na MotoArenie ekipę FOGO Unii Leszno 52:38, czym udanie zrewanżował się za piątkową wyjazdową porażkę. Najlepszymi zawodnikami w drużynie toruńskiej byli Adrian Miedziński i Tomasz Gollob. Wśród gości brylował Piotr Pawlicki, który dwukrotnie przegrał tylko z Gollobem, a ponadto wykręcił znakomity najlepszy czas dnia (57,93 s).[Sparingi]»

Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa 48:42
Swój pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem mają już za sobą zespoły Stali Gorzów i Włókniarza Częstochowa. Lepsi w tym starciu okazali się podopieczni trenera Piotra Palucha, którzy zwyciężyli 48:42. Z różnych powodów oba zespoły przystąpiły do tego starcia w dość okrojonych składach. Najskuteczniejszym jeźdźcem gospodarzy okazał się Niels Kristian Iversen, który zgromadził na swoim koncie 13 punktów. Cenne "oczka" dorzucił także Bartosz Zmarzlik (11+1). Wśród gości na wyróżnienie zasługują Grzegorz Walasek (12) oraz Peter Kildemand (8+2).[Sparingi]»

FOGO Unia Leszno - Unibax Toruń 55:35
FOGO Unia Leszno w swoim drugim sparingu odniosła kolejne wysokie zwycięstwo. Po ubiegłotygodniowej wygranej ze Startem Gniezno 57:33, dzisiaj żużlowcy jeżdżący z "Bykiem" na plastronie pokonali Unibax Toruń 55:35. Warto zaznaczyć, że oba zespoły nie wystartowały w najsilniejszych składach. Najlepiej punktującym w ekipie gospodarzy okazał się Piotr Pawlicki (11), natomiast w szeregach przyjezdnych liderem okazał się Emil Sajfutdinow (10).[Sparingi]»

Trening punktowany FOGO Unia - Unibax przełożony na piątek
Niedzielny trening punktowany pomiędzy FOGO Unią, a Unibaxem Toruń został przełożony na piątek tj. 21 marca. Decyzja o zmianie terminu rozegrania test-meczu spowodowana jest niesprzyjającymi prognozami pogody na niedzielę. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30, pół godziny wcześniej odbędzie się próba toru z udziałem obu drużyn. Sobotni pojedynek na toruńskiej Motoarenie ma odbyć się zgodnie z planem.[Sparingi]»

FOGO Unia Leszno - Start Gniezno 57:33
FOGO Unia Leszno pokonała w treningu punktowanym drużynę Startu Gniezno 57:33. Najlepszym zawodnikiem w szeregach gospodarzy okazał się Nicki Pedersen, zdobywca 14 punktów. Dla gości najwięcej punktów do mety dowiózł Bjarne Pedersen, który zainkasował na swoim koncie 10 oczek.[Sparingi]»

MDM Komputery ŻKS Ostrovia - SPAR Falubaz Zielona Góra 32:58
Pierwszy sparing za nami. Dzisiaj zespół MDM Komputery ŻKS Ostrovia podejmowała u siebie SPAR Falubaz Zieloną Górę. Pewną wygraną na ostrowskim owalu odnieśli Mistrzowie Polski, którzy zwyciężyli 58:32. Najwięcej punktów w zespole prowadzonym Przez Rafała Dobruckiego zdobyli: Jarosław Hampel, Patryk Dudek i Adam Strzelec (11+1). Natomiast wśród gości liderami drużyny byli: Ronnie Jamroży oraz Timo Lahti, obaj zapisali na swoim koncie po 8 "oczek".[Sparingi]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane