Najnowsze newsy

Żużel - Ligi polskie - 1. liga

Nice PLŻ: Speedway Wanda Instal Kraków - Lokomotiv Daugavpils 41:49
W spotkaniu 3. rundy Nice Polskiej Ligi Żużlowej, krakowska drużyna podejmowała łotewski Lokomotiv Daugavpils. Podopieczni trenera Michała Widery przegrali z przyjezdnymi 41:49. Ozdobą spotkania były dwa rekordy toru – pierwszy Andrieja Lebiedieva 65.94 sek. w biegu drugim i 64.98 sek. w biegu trzecim Andrieja Karpova. Wśród gospodarzy najlepszym zawodnikiem był Andriej Karpov (11+1), a wśród Łotyszy Joonas Kylmaekorpi (13+1).[1. liga]»

Nice PLŻ: Polonia Bydgoszcz - ŻKS ROW Rybnik 48:41
W inauguracyjnym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej na własnym torze Poloniści odnieśli drugie w sezonie zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu pozostała drużyna ŻKS ROWu Rybnik. Wśród Polonistów najlepszy był Robert Kościecha - zdobywa 13 punktów. Dla podopiecznych trenera Jana Grabowskiego najwięcej "oczek" na swoim koncie zapisał Troy Batchelor (11).[1. liga]»

Nice PLŻ: Orzeł Łódź – Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 49:40
Drużyna Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno przegrała na wyjeździe z Orłem Łódź, w kolejnym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej, 40:49. Losy tego pojedynku ważyły się niemal do końca. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niego podopieczni trenera Lecha Kędziory. Kapitalne zawody zaliczył Mariusz Puszakowski. Żużlowiec łódzkiego zespołu zdobył komplet piętnastu punktów. Po stronie Czerwono-czarnych najlepiej natomiast spisał się Bjarne Pedersen, który wywalczył czternaście „oczek”.[1. liga]»

Nice PLŻ: Łączyńscy-Carbon Start Gniezno – Polonia Bydgoszcz 42:48
Nie udała się żużlowcom Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno inauguracja Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Czerwono-czarni ulegli u siebie Polonii Bydgoszcz 42:48. Ekipę gości do zwycięstwa poprowadził m.in. Patrick Hougaard. Duńczyk wywalczył jedenaście punktów. W szeregach gospodarzy natomiast najlepszym rezultatem może pochwalić się Adrian Gomólski. „Adi”, który znalazł się w składzie za awizowanego wcześniej Mikkela Becha, uzbierał czternaście „oczek”.[1. liga]»

Nice PLŻ: Lokomotiv Daugavpils - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 57:33
Drużyna Lokomotivu pewnie pokonała ekipę ŻKS Ostrovii 57:33. Mimo przelotnych opadów deszczu organizatorzy zdołali przygotować tor do jazdy. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobywali Maksim Bogdanow (12+3), Antonio Lindbaeck (12+1) oraz Fredrik Lindgren (11+1). Wśród podopiecznych trenera Marka Cieślaka najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Rune Holta, który zapisał na swoim koncie 10 "oczek".[1. liga]»

Nice PLŻ: ŻKS ROW Rybnik - Speedway Wanda Instal Kraków  62:28
W inauguracyjnym meczu Nice PLŻ drużyna ROWu Rybnik pokonała beniaminka z Krakowa 62:28. Wśród podopiecznych trenera Jana Grabowskiego najlepiej spisali się Sebastian Ułamek, zdobywca 13 punktów, oraz Damian Baliński, który zapisał na swoim koncie 12 "oczek". Wśród przyjezdnych liderami byli Paweł Miesiąc (8) i Rafał Trojanowski (8).[1. liga]»

Mecz z ŻKS-em ROW Rybnik w TVP Sport
W poniedziałek ogłoszona została lista spotkań, które na żywo transmitować będzie telewizja TVP Sport. Telewizja przyjedzie do Ostrowa na mecz otwierający rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, który odbędzie się 6 kwietnia. W Lany Poniedziałek podopieczni Marka Cieślaka zmierzą się z ŻKS-em ROW Rybnik.[1. liga]»

Gnieźnieński tor z nową licencją PZM
W ubiegły piątek na Stadionie Miejskim przy Wrzesińskiej została przeprowadzona weryfikacja toru. Czynności z ramienia Polskiego Związku Motorowego wykonywał Ryszard Bryła. Dziś wiemy, że wszystko zakończyło się pomyślnie. Gnieźnieński „owal” tym samym odpowiada przepisom Regulaminu Sportu Żużlowego PZM, dzięki czemu otrzymał nową licencję (nr 534). Dokument ten wygasa 31 marca 2016 roku.[1. liga]»

[2015-03-10 18:43:40]
Trening w środę, sparing w sobotę
Znamy już termin pierwszego w tym roku treningu Czerwono-czarnych na Stadionie Miejskim przy Wrzesińskiej. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, podopieczni Dariusza Śledzia odbędą jazdy próbne w najbliższą środę, 11 marca. Inauguracyjne „kółka” na gnieźnieńskim torze mają rozpocząć się wczesnym popołudniem – o godzinie 13.[1. liga]»

[2015-03-09 17:59:06]
Po prezentacji w Rybniku
W niedzielę 8 marca odbyła się prezentacja drużyny ŻKS ROW Rybnik na sezon 2015. Imprezę poprowadzili Tomasz Lorek oraz Wacław Troszka. Prezentacja rozpoczęła się filmem podsumowującym ubiegłoroczny sezon, zaś później przyszedł czas na gości. Jako pierwsi na kanapie zasiedli prezes rybnickiego klubu, Krzysztof Mrozek oraz prezydent miasta Rybnik, Piotr Kuczera. Obaj panowie dotarli zaprezentowali się publiczności na motocyklach żużlowych.[1. liga]»

[2015-03-08 17:49:33]
Zmiana planów w Łodzi
Informacja od działaczy z Rawicza zmieniła terminarz przygotowań Orła do nowego sezonu. Nie odbędzie się zaplanowany na 28 marca sparing z Kolejarzem. Działacze klubu z Rawicza poinformowali, że tego dnia są organizatorami innej imprezy. Wcześniej ten termin został zaakceptowany przez obie strony i wszyscy żużlowcy łódzkiego klubu mieli być w sobotę do dyspozycji trenera Lecha Kędziory.[1. liga]»

Max Fricke wypożyczony z Torunia do Rybnika
Urodzony w 1996 roku Australijczyk Max Fricke, będzie w sezonie 2015 występował w ŻKS ROW Rybnik. Zawodnik został wypożyczony przez rybnicki klub na jeden sezon z KS Toruń.[1. liga]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane