Najnowsze newsy

Żużel - Ligi polskie - 1. liga

Nice PLŻ: ŻKS ROW Rybnik - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 60:30 (101:78)
Rybniccy żużlowcy przyzwyczaili już do dominacji na swoim torze. Nie inaczej było w spotkaniu z Ostrovią Ostrów. Ekipa Marka Cieślaka przyjechała do Rybnika powalczyć chociaż o bonus, ale dość szybko się okazało, że nawet tego jednego punktu nie wywiozą z Rybnika. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Gliwickiej mimo to zobaczyli ciekawe spotkanie, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 60:30. Najskuteczniejszym Rekinem był ponownie Sebastian Ułamek. Świetnie spotkanie zaliczył również Max Fricke, który zdobył 10 punktów i bonus. Wśród gości najwięcej punktów zdobyli Scott Nicholls i Rune Holta.[1. liga]»

Nice PLŻ: Polonia Bydgoszcz - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 61:29 (109:71)
Nadzwyczaj zmobilizowani żużlowcy bydgoskiej Polonii pokazali, że w pełnej dyspozycji są w stanie pokonać wysoko każdego przeciwnika. W niedzielę Poloniści rozbili Łączyńscy-Carbon Start aż 61:29. Gospodarze triumf zawdzięczają przede wszystkim wyrównanemu zespołowi, w którym każdy dorzucił cegiełkę do końcowego sukcesu. W zespole z Gniezna jedynie Zbigniew Suchecki stawiał czoło Polonistom. Pozostali zawodnicy nawet po wygranych startach tracili korzystne pozycje na dystansie.[1. liga]»

Nice PLŻ: MDM Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.  - Lokomotiv Daugavpils 48:42 (81:99)
Wielkie emocje w starciu lidera i wicelidera Nice PLŻ. Ostrovia Ostrów pokonała przed własną publicznością drużynę Lokomotivu Daugavpils 48:42. Mimo ośmiopunktowej przewagi Łotyszy po 10 biegach, podopieczni Marka Cieślaka zdołali odrobić straty i dopisali na swoim koncie 2 punkty do ligowej tabeli. Jednak bonus zainkasowali zawodnicy Lokomotivu. Do zwycięstwa ekipę z Wielkopolski poprowadził Michał Szczepaniak, który zgromadził 13 punktów i bonus. Wśród przyjezdnych liderem okazał się Joonas Kylmaekorpi, zdobywca 13 "oczek".[1. liga]»

Nice PLŻ: ŻKS ROW Rybnik - Lokomotiv Daugavpils 60:30
Pogrom w hicie Nice Polskiej Ligi Żużlowej. ŻKS ROW Rybnik pokonał na swoim torze Lokomotiv Daugavpils 60:30. Liderem rybnickiej ekipy był Sebastian Ułamek, który zdobył komplet punktów. W łotewskiej drużynie najlepiej spisał się Antonio Lindbaeck, zdobywca 9 "oczek".[1. liga]»

Nice PLŻ: Orzeł Łódź - Speedway Wanda Instal Kraków 48:42
Po trzech przegranych z rzędu zawodnicy Orła Łódź przerwali złą passę. Mimo osłabienia brakiem Schleina, Puszakowskiego i Klindta łodzianie pokonali Speedway Wandę Instal Kraków 48:42. Liderami gospodarzy byli dzisiaj Hans Andersen (13) oraz Jakub Jamróg (11). W zespole prowadzonym przez Michała Widerę najlepiej punktowali Davey Watt (13) i Rafał Trojanowski (10+2).[1. liga]»

Nice PLŻ: MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - Orzeł Łódź 63:27
Zawodnicy drużyny MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia nie dali najmniejszych szans osłabionej ekipie łódzkiego Orła. Podopieczni trenera Marka Cieślaka zwyciężyli aż 63:27 i umocnili się na pozycji wicelidera Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Ostrowian do zwycięstwa poprowadzili bracia Szczepaniakowie oraz Rune Holta. Dla Orła najwięcej punktów zdobyli Hans Andersen i Witalij Biełousow, obaj po 7.[1. liga]»

Nice PLŻ: Łączyńscy-Carbon Start Gniezno – ŻKS ROW Rybnik 42:48
W meczu piątej kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Łączyńscy-Carbon Start przegrał na własnym torze z ŻKS-em ROW Rybnik 42:48. Wynik od początku spotkania oscylował wokół remisu. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy nie oddali prowadzenia już do końca pojedynku. „Rekiny” do zwycięstwa poprowadził Troy Batchelor – zdobywca dwunastu „oczek”. Jedenaście punktów dorzucił Sebastian Ułamek. W ekipie z Grodu Lecha najlepszy był Zbigniew Suchecki (13). Była to czwarta porażka Czerwono-czarnych w czwartym pojedynku ligowym.[1. liga]»

Nice PLŻ: Polonia Bydgoszcz - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp. 37:53
Nie udał się żużlowcom Polonii mecz z drużyną MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp. Po niezłym początku gospodarzy, później do głosu doszli przyjezdni, którzy ostatecznie triumfowali w Bydgoszczy 53:37. W zespole ostrowskim świetne spotkanie odjechał Rune Holta (13+1), a niewiele ustępowali mu Mateusz Szczepaniak (10+1) i Mikkel Michelsen (10+1). Liderem Polonistów w tym meczu był Szymon Woźniak (12+1), a niezłe wrażenie pozostawili po sobie Robert Kościecha (9+1) i Andriej Kudriaszow (7+1).[1. liga]»

[2015-05-22 21:56:31]
Kontuzja Mariusza Puszakowskiego
Fot.: Lech Ćmielewski

Niestety dzisiejszy trening był pechowy dla Mariusza Puszakowskiego. Piątkowy trening miał zdecydować o składzie na niedzielny mecz. Zawodnicy stratowali spod taśmy i walczyli o jak najlepsza lokatę. Podczas jednego z takich startów na pierwszym łuku Mariusz Puszakowski zaczepił o motocykl innego zawodnika i całym impetem uderzył w tor.[1. liga]»

Nice PLŻ: Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź 57:33
Żużlowcy Polonii pewnie pokonali wzmocnioną byłym Polonistą Hansem Andersenem ekipę Orła Łódź 57:33. O tak zdecydowanej wygranej zadecydowała postawa całej drużyny. Niepokonany w tym meczu był Patrick Hougaard. Duńczykowi niewiele ustępował Robert Miśkowiak, który tylko raz pozwolił pokonać się rywalowi. W zespole Lecha Kędziory najlepiej spisał się były zawodnik Polonii, Hans Andersen (11).[1. liga]»

Nice PLŻ: MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - ŻKS ROW Rybnik 48:42
Hit Nice Polskiej Ligi Żużlowej nie zawiódł. Po zaciętym i emocjonującym meczu MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia pokonała faworyzowany ŻKS ROW Rybnik 48:41 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni Jana Grabowskiego spadli na czwartą pozycję. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Rune Holta - 11, a wśród gości liderem okazał się Damian Baliński, który zapisał na swoim koncie 12 "oczek".[1. liga]»

Nice PLŻ: Speedway Wanda Instal Kraków - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno 49:41
W pierwszym meczu zaległej kolejki Wanda Kraków pokonała Start Gniezno 49:41. Dla ekipy ze stolicy Małopolski najwięcej punktów do dorobku drużyny dołożył, Australijczyk Davey Watt, który tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Wśród gnieźnian najlepiej spisali się Zbigniew Suchecki (8+2) oraz Jacob Thorssell (8+1).[1. liga]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane