Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-07-09 12:35:41 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Reprezentacja Polski na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów

Fot.: Anna Jabłczyk

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał skład kadry na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019.

Reprezentacja Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący
Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący
Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący
Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero
Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy
Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający
Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący
Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy
Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający
Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący
Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący
Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący
Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero
Andrzej Wrona – ONICO Warszawa, środkowy

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener
Jakub Bednaruk – asystent trenera
Iwo Wagner – statystyk
Sebastian Zabierek – lekarz
Mariusz Godlewski – fizjoterapeuta
Elżbieta Poznar – kierownik drużyny


Turniej Finałowy Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 mężczyzn rozegrany zostanie w terminie 10-14 lipca w Chicago.

W grupie A zmierzą się: USA (gospodarz), Rosja i Francja.

W grupie B zagrają: Brazylia, Iran i Polska.

Terminarz Turnieju Finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn

10 lipca, środa

23.30 Polska – Brazylia

02.30 USA – Francja

11 lipca, czwartek

00.00 Polska – Iran

03.00 Rosja – Francja

12 lipca, piątek

00.00 Brazylia – Iran

03.00 USA – Rosja

13 lipca, sobota

00.00 I półfinał (1A vs 2B)

03.00 II półfinał (1B vs 2A)

14 lipca, niedziela

22.00 mecz o 3. miejsce

01.00 mecz o 1. miejsce

*Godziny rozpoczęcia spotkań według czasu polskiego

Po powrocie do kraju biało-czerwoni rozegrają mecze sparingowe z Holandią w Opolu: 27 i 28 lipca o 16.30. Bilety: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-siatkowki/, a następnie od 1 do 3 sierpnia w Krakowie zmierzą się kolejno z Serbią (czwartek 1 sierpnia o 17.00), Brazylią (piątek 2 sierpnia o 17.30) i Finlandią (sobota 3 sierpnia o 15.00).

W drugi weekend sierpnia mistrzowie świata w Gdańsku zagrają w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Terminarz spotkań Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku:

Piątek, 9 sierpnia

17:00 Polska – Tunezja

20:30 Francja – Słowenia

Sobota, 10 sierpnia

15:00 Polska – Francja

18:30 Słowenia – Tunezja

Niedziela, 11 sierpnia

12:00 Francja – Tunezja

15:00 Polska – Słowenia

Bilety można kupić tutaj: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

Kolejnym wyzwaniem dla biało-czerwonych będą CEV Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

Grupa A, Montpelier: Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

Grupa B, Bruksela i Antwerpia: Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

Grupa C, Ljubljana: Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja

Grupa D, Rotterdam i Amsterdam: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Polska, Ukraina

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:

13 września (piątek) 17:00 Estonia – Polska (Rotterdam)

15 września (niedziela) 16:00 Holandia - Polska (Rotterdam)

16 września (poniedziałek) 20:00 Polska – Czechy (Rotterdam)

17 września (wtorek) 17:00 Czarnogóra – Polska (Amsterdam)

19 września (czwartek) 20:00 Polska – Ukraina (Amsterdam)

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z przeciwnikami z grupy C. „Polska” grupa D połączy się z grupą B według następującego schematu:

A1-C4 B1-D4

A2-C3 B2-D3

C1-A4 D1-B4

C2-A3 D2-B3

Potyczki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 23i 24 września, a mecze o półfinałowe i o medale 26-29 września.

Szczegóły: https://www.pzps.pl/images/2019_01/16932d.png

Puchar Świata rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 października.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane