Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-07-09 10:12:52 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Jacek Nawrocki: Cały czas robimy postępy

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

- Mecz stał na dobrym poziomie i mógł podobać się widzom - taka jest opinia o finale Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet trenera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego, którego podopieczne w końcowej klasyfikacji uplasowały się na piątej pozycji. W decydującym spotkaniu w Nankin Brazylia przegrała z USA 2:3 (25:20, 25:22, 15:25, 21:25, 13:15).

- Amerykanki przegrywały 0:2 i po zmianach w składzie na bardziej defensywne ustabilizowały przyjęcie, a Brazylijki po stracie Natalii zgubiły rytm gry. Zespół USA posiadał dużo więcej doświadczonych zawodniczek, a wszystko jak to jest w obecnej siatkówce odbyło się na poziomie zagrywki i przyjęcia - mówi Jacek Nawrocki.

MVP turnieju została Amerykanka Andrea Drews, która w spotkaniu z Brazylią zdobyła 33 punkty. - Swoją siłę i skuteczność demonstrowała w trudnych momentach - dodał Jacek Nawrocki.

Polska w turnieju Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów w Nankinie przegrała dwa mecze - właśnie z USA i Brazylią, a losy rywalizacji z tą ostatnią ważyły się do ostatnich akcji. Biało-czerwone z czołowym zespołem świata grały jak równy z równym.

- Cieszę się, że stoczyliśmy z tym zespołem wyrównaną walkę. Rzeczywiście niewiele zabrakło do końcowego sukcesu. Pomeczowa radość Brazylijek wskazywała, że bały się tego spotkania.Cały czas nasza reprezentacja czyni postępy, ale jest jeszcze sporo do zrobienia. Na pewno potrzebne jest ogranie i doświadczenie, żeby wygrywać takie spotkania jak ten z Brazylią - podkreślił Jacek Nawrocki.

Reprezentantki Polski po powrocie z Chin otrzymały kilka dni wolnego. Od środy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale dołączą do grupy, która pozostała w kraju i będą razem przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio, który rozegrany zostanie od 2 do 4 sierpnia we Wrocławiu.

W okresie przygotowawczym reprezentacja Polski weźmie udział w dwóch turniejach - Ostrowcu Świętokrzyskim 19-21 lipca z Białorusią i Czechami oraz Kaliningradzie 24-26 lipca z Belgią, Niemcami i Rosją.

Bilety będzie można kupić na stronie https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

Terminarz spotkań Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 we Wrocławiu:

Piątek, 02.08
17:00 Serbia – Tajlandia
20:30 Polska – Portoryko

Sobota, 03.08
17:00 Serbia – Portoryko
20:30 Polska – Tajlandia

Niedziela, 04.08
17:00 Tajlandia – Portoryko
20:30 Polska – Serbia

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane